چین اسکار دریافت کلویی ژائو را سانسور کرد

به گزارش آخرین خبر، کلویی ژائو، کارگردان چینی که در نودوسومین دوره جوایز اسکار، جایزه بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر زن را دریافت کرد در چند زمینه تاریخ ساز شد. او به اولین زن آسیایی، اولین زن چینی و اولین زن رنگین پوست در تاریخ جوایز اسکار تبدیل شد که جایزه بهترین کارگردانی را دریافت می نماید، اما در چین که کشور زادگاه ژائو محسوب می گردد لحظات دریافت جایزه توسط او سانسور شد.

چین اسکار دریافت کلویی ژائو را سانسور کرد

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، طبق اعلام هالیوود ریپورتر، با گذشت چند ساعت از برگزاری این مراسم نه تنها رسانه دیلی پیپل، روزنامه رسمی کمیته مرکزی حزب کمونیسم چین که از رسانه های مهم این کشور است، بلکه هیچکدام از نشریه های دیگر حتی یک گزارش از جوایز متعددی که ژائو در جوایز آموزشگاه دریافت کرد منتشر نکردند. البته ژائو در سخنرانی دریافت جایزه سخنرانی غیرسیاسی انجام داد و از خاطرات دوران کودکی اش در چین گفت.

مخاطبان هنگ کنگی هم نمی توانستند این رویداد را به صورت زنده از شبکه TVB ببینند. شبکه ای که از سال 1969 مراسم اسکار را پخش نموده است و سال جاری برای نخستین بار در 50 سال گذشته از پخش آن امتناع کرد.

این جنجال ها به دلیل صحبت هایی انتقادی بود که ژائو مدت ها پیش انجام داد. بعد از این که ژائو در گلدن گلوب هم تاریخ سازی کرد و جایزه گرفت، مصاحبه های گذشته او که انتقادی بر دولت چین بود مورد توجه و انتقاد ملی گرایان چینی نهاده شد.

مدتی پیش از برگزاری مراسم اسکار، دولت چین به رسانه ها اعلام نموده بود که میزان پوشش جوایز آموزشگاه را به حداقل برسانند و به صورت زنده آن را پخش نکنند. دلیل این تصمیم حضور مستند جدا نشوید در بین نامزد های بخش مستند بود که البته جایزه ای کسب نکرد.

منبع: فرارو
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1680

به "چین اسکار دریافت کلویی ژائو را سانسور کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین اسکار دریافت کلویی ژائو را سانسور کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید