ژنرال مکنزی: در حمایت از نیروهای افغان حمله هوایی انجام نخواهیم داد

به گزارش آخرین خبر، فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا گفت که نیروی هوایی این کشور پس از خروج کامل از افغانستان دیگر در حمایت از نیروهای امنیتی افغان حمله ای انجام نخواهد داد.

ژنرال مکنزی: در حمایت از نیروهای افغان حمله هوایی انجام نخواهیم داد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، ژنرال کنت مکنزی فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا گفت که پس از خروج کامل نظامیان آمریکایی از افغانستان، نیروی هوایی آمریکا دیگر حمله ای را در حمایت از نیروهای امنیتی افغان انجام نخواهد داد.

وی توضیح داد که حملات هوایی مبارزه با تروریسم فقط محدود به مواردی خواهد بود که نقشه های حمله از افغانستان به آمریکا و یا خاک شرکا و متحدانش کشف گردد.

این اظهارات گزارش های رسانه ها مبنی بر حمایت هوایی آمریکا از نیروهای افغان درصورت سقوط شهرهای عظیم این کشور در حمله طالبان را رد می نماید.

مکنزی درباره تامین امنیت فرودگاه کابل هم به صدای آمریکا گفت که واشنگتن به وسیله مشورت ها با ترکیه در این باره همچنان ادامه دارد.

وی پیش تر هم گفته بود که نگران است پس از خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان بطور مداوم و سازمان دهی شده، بر گروه های القاعدهو داعش فشار وارد نگردد.

فرمانده سنتکام اظهارداشت که آمریکا در حال برنامه ریزی برای اعمال فشار بیشتر به القاعده و داعش است و اگر این گروه ها تهدید جدی علیه آمریکا باشد و شرکای افغان توان مهار این تهدیدها را نداشته باشد ما آماده ایم اقدام نظامی انجام دهیم.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 تیر 1400 بروزرسانی: 29 تیر 1400 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1775

به "ژنرال مکنزی: در حمایت از نیروهای افغان حمله هوایی انجام نخواهیم داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژنرال مکنزی: در حمایت از نیروهای افغان حمله هوایی انجام نخواهیم داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید