کاربردهای پودر بچه در خانه داری

به گزارش آخرین خبر، بسیاری افراد، تنها کاربرد پودر بچه را در استفاده از آن برای جلوگیری از عرق سوز شدن پاهای کودک می دانند. اگر شما هم جزو این دسته افراد هستید، باید بدانید که این پودر معجزه آسا از بدو تولد تا 100 سالگی، عصای دست ما خواهد بود؛ پس به شما توصیه می کنیم تا حتما این گزارش را مطالعه کنید؛

کاربردهای پودر بچه در خانه داری

جهت دریافت خدمات پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از استاد کار ،اگرچه کاربرد اصلی این پودر جادویی برای بچه ها است، اما پودر بچه کاربردهای فراوان دیگری هم دارد که احتمالا از آنها آگاه نیستید. آیا تا حالا شده که بوی بدی در ملافه خوابتان حس نموده باشید؟ و یا در از بین بردن بوی بد کفش ها مستاصل شده باشید؟ یا طلا و جواهراتتان به هم گره خورده باشند؟ در این موارد است که پودر بچه به یاری شما می آید؛ البته کاربردهای پودر بچه فقط به اینجا خلاصه نمی گردد و در مسائل آرایشی و بهداشتی هم یاری های زیادی به شما خواهد نمود. پس تا خاتمه این گزارش با ما باشید.

کاربردهای مختلف پودر بچه

در این گزارش قصد داریم تا کاربردهای مختلف پودر بچه در خانه داری و مسائل آرایشی و بهداشتی را یکی یکی باشما درمیان بگذاریم

1- خوشبو کردن ملافه تختخواب

اگر حس می کنید که تختخواب شما بوی بدی مثل بوی عرق می دهد، می توانید با راه چارههای مختلفی این مشکل را از بین ببرید؛ علاوه بر روش های مختلفی که برای از بین بردن بوی بد تشک وجود دارد، شما می توانید با پودر بچه هم درمبارزه با این بوی بد پیروز شوید. قبل از آنکه به تخت خواب بروید و بعد از برخاستن از تختخواب، کافی است کمی پودر بچه روی ملافه های تختخواب بریزید؛ این پودر ، رطوبت و بوهای بد را به خود جذب خواهد نمود و باعث می گردد تا ملافه ها وتشک تختخوابتان، بوی خیلی خوبی بگیرد.

2-باز کردن گره های جواهرات

اگر گردنبند، دستبند و یا سرویس جواهرات شما گره خورده و یا در هم پیچیده است، اصلا نگران نشوید.کمی پودر بچه روی این گره ها بپاشید و آنها را به آرامی بین انگشتانتان ماساژ دهید تا این گره ها تدریجا شل شوند. به خشونت متوسل نشوید؛ چرا که ممکن است گردنبند یا دستبندتان پاره گردد؛ خیلی آرام با انگشتانتان با این گره ها بازی کنید و خیلی زود می بینید که گره ها شل می شوند؛ این راه چاره را می توانید برای گره های کور مختلفی از جمله گره کور بند کفش هم بهره ببرید.

3-تمیز کردن کتاب های چرب آشپزی

خیلی وقت ها ممکن است کتاب های آشپزی که در هنگام پخت و پز غذا استفاده می شوند، چرب شوند. اگر با این مشکل روبرو شده اید، پودر بچه را بیاورید. لابه لای صفحات کتاب که به نظرتان چرب شده ا ند، کمی پودر بچه بریزید و صبر کنید تا پودر بچه این چربی ها را به خودش جذب کند. بدین ترتیب مشکل شما رفع خواهد شد. شما می توانید این راه چاره را برای رفع کردن چربی های وسایل مختلف مثل کارتهای بازی نیز به کار بگیرید.

4-تمیز کردن کفش ها و پاها

برای از بین بردن بوی بد کفش ها نیازی نیست که آنها را زود به زود در ماشین لباسشویی بیندازید. کافی است هر روز صبح کمی پودر بچه داخل کفش هایتان ریخته و حتی کمی پودر بچه به پاهایتان بزنید؛ این کار باعث می گردد که پودر بچه عرق پا را به خودش جذب کند و درعین حال به کفش ها و پاهایتان بوی خوبی می دهد. به ویژه اگر جوراب نمی پوشید، این راه چاره بیشتر به درد شما می خورد؛ چون پودر بچه تمام رطوبت را جذب نموده و مانع از ایجاد بوی بد در کفش ها و پاهایتان می گردد.

5-پاک کردن شن و ماسه ساحل از روی پوست

اگر قصد دارید تا به ساحل دریا بروید، حتما پودر بچه را هم با خودتان ببرید. شما با استفاده از پودر بچه می توانید خیلی راحت شن و ماسه هایی که به پوست تان، به ویژه پوست کف پا و ساق پا می چسبند را پاک کنید. کافی است کمی پودر بچه روی پوستتان ریخته و بمالید و یا کمی پاهایتان را تکان دهید تا همه این شن و ماسه ها زمین بریزند

6-طولانی تر کردن بوی دئودورانت ها

وقتی از اسپری و دئودورانت خوشبو کننده استفاده کردید، با یک پد، کمی پودربچه روی محلی که اسپری زدید، بمالید. پودر بچه در حکم یک لایه محافظ عمل نموده و باعث می گردد تا بوی دئودورانت شما ماندگارتر شده و در جهت مبارزه با بوی بد عرق، به دئودورانتتان یاری خواهید کرد.

حتی به جای آنکه در طول روز بخواهید دوباره به سراغ دئودورانت بروید، کافی است که مجددا کمی پودربچه به همان محل بمالید و این کار به علاوه باعث تروتازه تر شدن پوست تان می گردد و حالت چسبندگی روی پوست را از بین می برد.

7-پودر بچه برای تعمیر موقت کفپوش های خانه

اگر به دنبال راهی موقت و ارزان برای تعمیر کفپوش های خانه هستید، کافی است کمی پودربچه در ترک های کفپوش های خانه بریزید. این کار مانع از اصطکاک بیشتر تکه ها و در نتیجه توقف سروصدای کفپوش ها می گردد. برای این کار کافی است که با یک مسواک یا قلم موی رنگ کهنه پودربچه را در مناطق ترک خورده و یا آسیب دیده بمالید.

8-جلوگیری از گندیدن پیاز گلها

اگر مقداری پودر بچه روی پیاز گل هایتان بمالید، مانع از گندیدگی این پیازها خواهید شد. این کار در عین حال مانع از آن می گردد که بعد از کاشت آنها، آفات باغچه به سراغ این پیازها بیایند و چند وقت بعد گل های زیبا و سالمی را تحویل خواهید گرفت. کافی است که این پیاز گل ها را در یک کیسه پلاستیکی زیپ دار بگذارید و 3 تا 4 قاشق غذاخوری پودربچه را برای 3 تا 4 پیاز گل، داخل آن بریزید.

9- دریافت رطوبت مایعات از روی پارچه یا فرش

اگر مقداری نوشیدنی یا هرچیز مایعی روی لباس یا به ویژه فرش یا مبل ریخته، نگران نشوید؛ پودر بچه یاور شما خواهد بود تا آثار رطوبت و بوی این نوشیدنی را از بین ببرید. در ابتدا محل لکه را تمیز کنید و سپس کمی پودر بچه روی آن بپاشید. صبر کنید تا خشک گردد و سپس جاروبرقی بکشید

10-پاک کردن لکه روغن از روی لباس

برای از بین بردن لکه های روغن از روی لباس ها، کافی است روی دو طرف لکه، کمی پودر بچه بریزید و به آرامی با انگشتانتان روی لکه را ماساژ دهید و سپس با آب بشوئید و بعد از شستن و خشک شدن لباس، شاهد رفع شدن لکه خواهید بود

11- خوشبو کردن موهای حیوانات خانگی

اگر حس می کنید که حیوان خانگی تان کمی بوی بدی می دهد و فرصت حمام کردنش درآن لحظه را ندارید، کمی پودر بچه روی بدنش ریخته و موهایش راشانه کنید تا این بوهای بد از بین بروند. پودر بچه باعث خوشبو شدن موی حیوانات خانگی شده و درعین حال چربی های روی پوست و موی حیوانات را از بین می برد؛ البته توجه کنید که از پودر بچه بدون تالک برای این کار بهره ببرید.

12- پودر بچه به جای شامپوی خشک

شما می توانید پودر بچه را برای خودتان هم بهره ببرید. پودر بچه گزینه ایده آلی برای شامپوهای خشک گران قیمت است. شما می توانید مقداری پودر بچه را به کف جمجمه تان بمالید. پودر بچه باعث خیس خوردن چربی کف سر شده و در نتیجه خوشبو شدن موهای شما می گردد. به علاوه می توانید مقداری پودر بچه روی شانه یا برس موهایتان ریخته و سپس موهایتان را شانه کنید.

13- دور کردن مورچه ها

طبق آنالیز محققان، مورچه ها علاقه ای به ساختار و بوی پودر بچه ندارند. پس برای دور کردن مورچه ها از محیط خانه، کافی است کمی پودر بچه روی زمین بریزید. به ویژه اگر درخانه تان فرزند کوچکی دارید یا از حیوانات خانگی نگهداری می کنید، این می تواند راه چاره ایمنی در مقایسه با استفاده ازمواد سمی و شیمیایی باشد.

14- از بین بردن چسبندگی دستکش های آشپزخانه

اگر حس می کنید دستکش های آشپزخانه دچار چسبندگی شده اند، قبل از استفاده از آنها ،کمی پودر بچه رو و داخل دستکش ها بریزید تا حسابی نرم شده و این حالت چسبندگی هم از بین برود و بعد از خاتمه کار هم دستان شما خوشبو خواهند بود.

15- نرم کردن پوست خشک و درمان اگزما

پودر بچه می تواند به عنوان یک مرطوب کننده برای پوست های خشک به کار برود. پس اگر جنس پوستتان را تشخیص داده اید و اگر حس می کنید بخش هایی از پوستتان تحریک شده یا می سوزد، کمی پودر بچه روی آن مناطق بمالید. در فصول تابستان و زمستان که پوست بیشتر خشک می گردد، حتما پودر بچه را از یاد نبرید.

دکتر جاستین هکستال، مشاور متخصص پوست در این رابطه گفته: اگر در بخش هایی از پوستتان که گرم شده یا عرق نموده است، با اگزما روبرو شدید و حس کردید که پوستتان ملتهب شده است، کمی پودر بچه روی این مناطق بریزید تا این پوست متورم و آسیب دیده را آرام کند. درعین حال استفاده از کرم زینک هم به از بین بردن این التهاب یاری زیادی خواهد نمود.

16- زیباترکردن مژه ها

قبل از اینکه بخواهید ریمل بزنید، کمی پودر بچه روی مژه هایتان بریزید. پودر بچه باعث می گردد که مژه های شما پرپشت تر و بلندتر به نظر برسند.

17- تثبیت و فیکس کردن آرایش

پودر بچه می تواند چربی های پوست را به خود جذب نموده و از بین ببرد و در نتیجه به عنوان یک پرایمر ایده آل برای تثبیت و فیکس کردن آرایش شما در طول روز عمل خواهد نمود و همچنین مانع از آن می گردد که آرایشتان خیلی زیادی براق و درخشنده باشد. در عین حال می توانید کمی پودر بچه را با پودر برنزه ترکیب کنید تا پوستتان کمی برنزه تر به نظر بیاید.

18- جلوگیری از عرق سوز شدن

به ویژه در فصل تابستان و یا قبل از آغاز تمرینات ورزشی، کمی پودر بچه روی ران هایتان بمالید که در صورت تماس آنها با هم، دچار عرق سوز شدن نشوند.

19-داشتن پوستی نرم

بعد از انجام لایه برداری و یا قبل از انجام وکس و اپیلاسیون، کمی پودر بچه روی پوستتان بمالید. این پودر بچه چربی اضافه روی پوستتان را جذب خواهد نمود و در نتیجه ماده وکس یا اپیلاسیون بهتر می تواند موهای زاید شما را بپوشاند.

20-خوشبو کردن کمد لباسهایتان

اگر کمد لباسهایتان بوی بدی می دهد، می توانید کمی پودر بچه را داخل یک ظرف یا لیوان ریخته و آن را داخل کمد اتاقتان بگذارید تا رطوبت و بوی بد را به خودش جذب کند. همچنین می توانید از پودر بچه برای خوشبو کردن فرش هم استفاده کرد. کمی پودر بچه روی فرشهایتان ریخته و بعد از 10 دقیقه جارو کنید. این کار باعث از بین رفتن بوهای بد از فرش شما خواهد شد.

سخن آخر

با خواندن این گزارش، احتمالا با کاربردهای مختلف پودربچه در خانه و خانه داری آشنا شدید. امیدواریم که این نکات برای شما کاربردی باشد و بتواند در بعضی مواقع یاری حال شما گردد؛ اگر شما هم تجربه متفاوتی دراستفاده از پودر بچه دارید، حتما تجربیاتتان را با ما و دیگر خوانندگان وبلاگ استادکار در جریان بگذارید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 14 آذر 1399 بروزرسانی: 14 آذر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1355

به "کاربردهای پودر بچه در خانه داری" امتیاز دهید

4 کاربر به "کاربردهای پودر بچه در خانه داری" امتیاز داده اند | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاربردهای پودر بچه در خانه داری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید