آموزش ساخت وسایل تزیینی آشپزخانه در منزل

به گزارش آخرین خبر، وسایل تزیینی آشپزخانه را می توانید با وسایل قدیمی و بی استفاده موجود در خانه درست کنید. در اینجا روش درست کردن وسایل زیبا و مدرن آشپزخانه با فنجان، بشقاب، لیوان، جام و گلدان یاد داده شده است.

آموزش ساخت وسایل تزیینی آشپزخانه در منزل

خبرنگاران | سرویس خانه داری - برای درست کردن وسایل تزیینی آشپزخانه در منزل باید خلاقیت داشته باشید. می توانید با وسایل دور ریختنی خود وسیله های تزیینی جدید مثل جاشمعی، ظرف گل، شکلات خوری و لوستر های زیبا درست کنید. در این آموزش ایده های زیبایی برای این کار وجود دارد.

1- درست کردن شکلات خوری برای آشپزخانه

برای درست کردن این مدل شکلات خوری تزیینی به گلدان پلاستیکی همراه با زیر گلدانی، یک ظرف حبابی متناسب با گلدان و یک توپ پلاستیکی یا چوبی احتیاج دارید.

ابتدا توپ پلاستیکی را به پشت زیر گلدانی بچسبانید. سپس گلدان و زیر گلدانی را با اسپری سفید رنگ کنید.

بعد کف گلدان را به چسب آغشته کنید و حباب شیشه ای را به آرامی روی آن قرار داده و کمی فشار دهید تا به خوبی بچسبد. بعد از خشک شدن چسب می توانید داخل آن شکلات ریخته و در زیرگلدانی را به عنوان در ظرف شکلات خوری روی آن قرار دهید.

همچنین می توانید با ایده های مختلف این وسایل تزیینی آشپزخانه را زیباتر کنید.

2- روش درست کردن جاشمعی تزیینی با جام

برای درست کردن این جا شمعی زیبا به شاخه گل های مصنوعی، یک دست جام شیشه ای و شمع های تزئینی کوتاه احتیاج دارید. ابتدا ساقه گل ها را جدا کنید.

سپس گل را زیر جام قرار دهید. می توانید روی لبه های گل مقداری چسب مایع بریزید و آن را به ترتیبی که می خواهید به داخل جام بچسبانید. بعد جام را برعکس نموده و شمع را روی پایه جام قرار دهید. برای اینکه شمع نیفتد و ایمنی بیشتری داشته باشد، می توانید کف شمع را روی پایه جام بچسبانید.

به همین ترتیب می توانید با یک دست جام، چند جاشمعی زیبا درست کنید و روی میز ناهارخوری در آشپزخانه قرار دهید.

3- روش درست کردن لوستر تزیینی آشپزخانه

برای درست کردن این لوستر زیبا می توانید از وسایل پذیرایی قدیمی مثل فنجان و نعلبکی یا لیوان های سرامیکی استفاده کنید. ابتدا کف نعلبکی، لیوان و فنجان را سوراخ کنید.

سیم را از داخل سوراخ نعلبکی و فنجان رد نموده و سرپیچ لامپ را داخل فنجان وصل کنید. بعد لامپ را داخل سرپیچ قرار دهید. به همین سادگی لوستر زیبای آشپزخانه بدون صرف هزینه اضافی آماده می گردد.

همچنین می توانید فقط با استفاده از چند فنجان یک لوستر زیبا درست کنید.

4- درست کردن وسایل تزیینی آشپزخانه مدل سبد گل

این ظرف گل رومیزی با استفاده از فنجان، لیوان، یک نعلبکی، یک بشقاب شیرینی خوری و یک بشقاب میوه خوری قدیمی درست می گردد. ابتدا لبه های لیوان عظیم تر را روی بشقاب میوه خوری بچسبانید.

سپس بشقاب شیرینی خوری را روی لیوان قرار داده و چسب بزنید. بعد لبه فنجان را چسب زده و روی آن ها بگذارید. در خاتمه نعلبکی را روی کف فنجان بچسبانید.

وقتی که چسب ظرف ها کاملا خشک شد می توانید گل های مصنوعی یا طبیعی را با چیدمان دلخواه خود روی بشقاب ها قرار دهید. اگر ظروف شما هم رنگ نیستند، می توانید قبل از چسباندن گل ها روی ظرف، آن را با یک اسپری سفید رنگ کنید.

همچنین می توانید 20 ایده خلاقانه برای استفاده مجدد از ظروف قدیمی آشپزخانه و 11 روش فوق العاده برای نو کردن وسایل قدیمی را نیز در خبرنگاران ببینید و از وسایل دور ریختنی خانه خود استفاده کنید.

منبع: setare.com
انتشار: 29 اسفند 1399 بروزرسانی: 29 اسفند 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1560

به "آموزش ساخت وسایل تزیینی آشپزخانه در منزل" امتیاز دهید

1 کاربر به "آموزش ساخت وسایل تزیینی آشپزخانه در منزل" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش ساخت وسایل تزیینی آشپزخانه در منزل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید