اخبار کرونایی دنیا؛ شمار مبتلایان از 5میلیون و378هزار گذشت

به گزارش آخرین خبر، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در دنیا از مرز 5میلیون و378هزار عبور نموده و تعداد جان باختگان به 343 هزار تن رسیده است.

اخبار کرونایی دنیا؛ شمار مبتلایان از 5میلیون و378هزار گذشت

به گزارش خبرنگاران، تا به این لحظه کشورهای آمریکا با 15,437، برزیل با 10,158، روسیه با 9,434، هند با 6,629، شیلی با 3,536، مکزیک با 2,960، انگلیس با 2,959 و عربستان با 2,442 بیشترین شمار مبتلایان به ویروس کرونا را در 24 ساعت گذشته داشته اند.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهد می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می گردد.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می نماید.

آمریکا

در آخرین تحولات آمریکا رئیس جمهور این کشور در ادامه مخالفت با قرنطینه و تعطیلی اماکن شلوغ خواهان بازگشایی عبادتگاه ها شد. به گزارش سی ان ان دونالد ترامپ با ضروری خواندن فعالیت عبادتگاه ها گفته از تمام ایالت های آمریکا خواسته که کلیساها، معابد، مساجد و کنیسه ها را باز نمایند. این در حالی است که به لحاظ قانونی تنها فرمانداران ایالت ها می توانند دستور بازگشایی یا تعطیلی چنین مراکزی را صادر نمایند. ترامپ گفت که فعالیت این مراکز را چون مشاغل و نهادهای ضروری می داند که به هنگام دستور ماندن در خانه و قرنطینه اجازه دارند به فعالیت خود ادامه دهند.

همزمان یک مقام پزشکی ستاد مقابله با کرونا در کاخ سفید درباره عوارض مصرف هیدروکسی کلروکین سخن گفته. دارویی که ترامپ گفته شخصا مصرف می نماید.

به گزارش یو اس آ تودی، در خبری دیگر ترامپ همچنین دستور داده است که از روز آدینه تا یکشنبه پرچم آمریکا به حالت نیمه برافراشته درآید. این اقدام برای احترام به کشته شدگان آمریکایی بر اثر ویروس کرونا صورت می گیرد.

در خبری دیگر اندرو کومو فرماندار نیویورک از کاهش محدودیت ها اطلاع داده است و گفته است مردم می تواند دورهمی های خود را از سر بگیرند.

شمار مبتلایان در این کشور از مرز1,660,531 تَن عبور کرده است. با فوت784 تن دیگر شمار جان باختگان نیز به 98,431 عدد رسیده است.

برزیل

برزیل با افزایش شمار مبتلایان جدید خود از اسپانیا و سپس روسیه در جدول کشورهای درگیر کرونا پیشی گرفته و در رتبه دوم دنیا قرار گرفته است. شرایط وخیم برزیل از لحاظ گسترش ویروس کرونا در حالی است که ژائیر بولسونارو رییس جمهوری راست گرای این کشور به دلیل نحوه مدیریت مقابله با این بیماری و مخالفت با قرنطینه به شدت تحت انتقاد و در معرض بحرانی سیاسی است.از زمان شروع شیوع کرونا در برزیل، بولسونارو دو وزیر بهداشت را به دلیل اختلاف درباره قرنطینه و اصرار او برای استفاده از داروی تاییدنشده کلروکین و هیدروکسی کلروکین برکنار کرده است و پس از آن چندین مقام بلندپایه بهداشتی این کشور نیز استعفا کرده اند.

رییس جمهوری برزیل کرونا را با یک سرماخوردگی معمولی مقایسه کرده و با محکوم کردن تنش و هیجان پیرامون آن، از مردم خواسته است برای جلوگیری از سقوط مالی در این کشور به کسب و کار بازگردند.

طبق گزارش ها گفته شده که چندین بیمارستان در این کشور دارای ظرفیت پر هستند و همچنین اجساد در گورهای دسته جمعی دفن می شوند.

شمار مبتلایان در این کشور از مرز341,048 تَن عبور کرده است. با فوت 634تن دیگر شمار جان باختگان نیز به 21,682 عدد رسیده است.

مکزیک

منابع آگاه خبر می دهند بیمارستان های واقع در مناطق مرزی آمریکا و مکزیک از پذیرش بیماران جدید مبتلا به ویروس کرونا خودداری می نمایند. این بیمارستان ها حتی برای پذیرش شهفرایندان آمریکایی که از مکزیک بر می گردند، تخت خالی ندارند. آدلف ادوارد مدیر مرکز درمانی شهر السنترو El Centro ایالت کالیفرنیا گفت شب گذشته ما شاهد افزایش شدید مراجعه بیماران بودیم. در ابتدا تصور کردیم که این افراد اهل مکزیک هستند، ولی بعد دریافتیم که آن ها شهفرایندان آمریکا هستند. آن ها به ما مراجعه کرده بودند، زیرا آگاه شدیم که بیمارستان های مناطق مرزی خاطرنشان کرده اند از پذیرش بیماران جدید کرونا معذور هستند.

این تحولات در حالی رخ می دهد که مقامات این کشور بر بازگشایی هر چه سریعتر اقتصاد تاکید دارند.

شمار مبتلایان در این کشور از مرز62,527 تَن عبور کرده است. با فوت 479تن دیگر شمار جان باختگان نیز به 6,989عدد رسیده است.

شیلی

این کشور نیز با شرایط دشواری دست و پنجه نرم می نماید کمبود تجهیزات پزشکی و ظرفیت پر بیمارستان ها اوضاع سختی را بر این کشور تحمیل کرده است. شمار مبتلایان در این کشور از مرز 65,393 تَن عبور کرده است. با فوت 43 تن دیگر شمار جان باختگان نیز به 673 عدد رسیده است. گفتنی است که کارشناسان آمارهای واقعی را چند برابر آمارهای اعلام شده می دانند.

روسیه

در روسیه برای هشتمین روز متوالی، موارد جدید آلودگی به ویروس کرونا کمتر از 10 هزار نفر ثبت شد تا در کل شمار مبتلایان به 336 هزار نفر برسد، حدود 108 هزار بیمار بهبود یافته و تعداد جان باختگان هم به 3388 نفر افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری تاس، ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه، امروز شنبه گزارش داد که طی 24 ساعت گذشته تعداد موارد آلودگی به ویروس کرونا در این کشور 9 هزار و 434 نفر افزایش یافته است. بدین ترتیب، برای هشتمین روز متوالی تعداد موارد جدید شناسایی شده از 10 هزار نفر در روز تجاوز نکرده است.

از زمان شروع شیوع بیماری کووید-19 در روسیه، 335 هزار و 882 مورد آلودگی به ویروس کرونا تأیید شده است. افزایش روزانه تعداد مبتلایان در روسیه 2.9 درصد ثبت شده که این شاخص روز آدینه 2.8 درصد بود.

بر اساس این اطلاعات، طی 24 ساعت گذشته در 84 منطقه فدرال روسیه، 9 هزار و 434 مورد جدید عفونت ویروس کرونا ثبت شده است. بیشترین تعداد موارد جدید آلودگی در شهر مسکو و 3 هزار 190 نفر است. در منطقه مسکو 846 نفر و 363 مورد هم در شهر سن پترزبورگ شناسایی شده اند. در 3 هزار و 966 نفر، یعنی 42 درصد از موارد جدید، هیچ علائم بالینی بیماری مشاهده نشده است.

ضمن اینکه، با بهبود 8 هزار و 111 بیمار دیگر طی یک روز گذشته، در مجموع تعداد بیماران بهبود یافته در روسیه هم به 107 هزار و 936 نفر رسیده است.

به گزارش مسکو تایمز، همزمان ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری این کشور نسبت به شیوع موج دوم کرونا در روسیه طی فصل پاییز هشدار داده و گفته است که ممکن است به روسیه ضربه وارد کند. با این حال وی فرایند فعلی را رو به ثبات دانست. نمودار زیر فرایند ابتلا از 28 مارچ تا 23 می را نشان می دهد. منحنی آبی نشان دهنده تعداد موارد ابتلا و منحنی قرمز تعداد موارد جدید ابتلا را نشان می دهد.

انگلیس

آمارهای رسمی منتشر شده در انگلیس نشان می دهد که میزان تخلفات موثر در شیوع کرونا علیه ماموران پلیس این کشور رو به افزایش است. به گزارش بی بی سی، آمار انداختن آب دهان، گاز دریافت و یا سرفه کردن به سمت ماموران پلیس و نیروهای خدمات عمومی در ماه آوریل 14 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته و کارکنان این بخش ها را در حین انجام وظیفه نگران کرده است. شورای ملی پلیس انگلیس می گوید متهم هنگام پرتاب آب دهان ادعا کرده که به بیماری کرونا مبتلاست. در بسیاری از موارد فرد متهم بیمار نبوده اما به جرم وحشت پراکنی، توسط پلیس بازداشت شده است.دادستانی انگلیس خاطرنشان کرد که در ماه گذشته میلادی (آوریل) بالغ بر 300 نفر به جرم ایجاد مزاحمت برای ماموران پلیس و کارکنان بخش های خدمات عمومی گناهکار شناخته شدند.

به گزارش رویترز، دولت انگلیس امروز شنبه در بیانیه ای خاطرنشان کرد: با فوت 282 بیمار دیگر طی 24 ساعت گذشته، شمار قربانیان ویروس کرونا در کشور به 36,675 نفر افزایش یافت. با شناسایی 2,959 مورد جدید ابتلا به کرونا، تا کنون در مجموع 257,154 نفر در بریتانیا به این بیماری مبتلا شده اند.

هند

به گزارش هندوستان تایمز، آمار مبتلایان به کرونا در هند طی روزهای اخیر شتاب نگران نماینده ای گرفته و تنها طی 24 ساعت گذشته بیماری 6 هزار و 654 نفر در این کشور تائید شده است.مسئولین وزارت بهداشت هند به طور رسمی تعداد قربانیان کرونا را 3 هزار و 720 نفر خاطرنشان کرده و از مردم خواسته با رعایت نکات بهداشتی از ابتلای خود به کرونا خودداری نمایند.

هند اینک با پشت سر گذاشتن پرو به یازدهمین کشور از لحاظ تعداد بیماران کرونایی مبدل شده و با توجه به تراکم بسیار بالای جمعیت در این کشور احتمال می رود گسترش کرونا در این کشور افزایش نگران نماینده ای داشته باشد.از سوی دیگر با تردد کارگران مهاجر در تمام ایالت های هند که قصد بازگشت به منازلشان را دارند موجی از نگرانی های تازه در بین ایالت های شرقی از جمله ایالت بِهار و بنگال غربی به وجود آمده است.مسئولین این دو ایالت خواهان قرنطینه کامل تمام کارگران مهاجر هستند ولی با کمبود امکانات و فضا برای قرنطینه تمام آنها روبرو شده اند.

این در حالی است که ورود طوفان عظیم آمفان به ایالت بنگال غربی باعث تخریب فراوان زیرساخت ها در این ایالت شده است و سروزیر بنگال غربی رسما خاطرنشان کرده : نباید قطاری به سوی بنگال غربی حرکت کند.

نگرانی در مورد بازگشت کارگران مهاجر در ایالت کارناتاکا در غرب هند نیز وجود دارد و مسئولین این ایالت هم برای قرنطینه ده ها هزار کارگر که به سوی منازلشان بازگشته اند با مشکل روبرو هستند.

عربستان

به گزارش روزنامه عکاظ، محمد العبد العالی سخنگوی وزارت بهداشت عربستان امروز شنبه به موارد جدید ابتلاء به کرونا طی ساعات گذشته در این کشور اشاره نمود.

وی اضافه کرد: طی 24 ساعت گذشته 2442 نفر دیگر به کرونا مبتلا شده اند که با احتساب موارد جدید شمار مبتلایان به کرونا در عربستان به 70,161 نفر افزایش یافت. محمد العبد العالی در ادامه از15 مورد فوتی جدید ناشی از کرونا هم اطلاع داد و مجموع فوت شدگان بر اثر کرونا در این کشور را 379 نفر خاطرنشان کرد.سخنگوی وزارت بهداشت عربستان به بهبودی 22033 نفر جدید هم اشاره نمود و شمار بهبود یافتگان از کرونا در این کشور را 41.236 نفر دانست.

عربستان سعودی که زمانی برای این که کشوری بدون مالیات بود معروف بود حالا مالیات بر ارزش اضافه کرده را از 5 درصد به 15 درصد افزایش داده و یارانه های ماهانه به شهفرایندان این کشور را لغو کرده است. این اقدامات در پی سقوط ارزش نفت که باعث کاهش 22 درصدی درإمد دولت شد، صورت می گیرد. کاهش قیمت نفت همچنین باعث توقف پروژه های آرامکو شرکت نفت دولتی این کشور شد.

ایران

در ایران رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله خاطرنشان کرد که در فرایند مبارزه و مهار کرونا در کشور، از سه مرحله تقریبا عبور کرده ایم و کم کم وارد مرحله چهارم می شویم که در این مرحله نظارت ها و بخش تشخیص بیماری با هدف تسریع در فرایند شناسایی مبتلایان و جداسازی آنان، تشدید می گردد.

رئیس جمهور همچنین با تشریح مصوبات این جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا ، گفت: اماکن و صحن حرم ها با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی از بعد از عید فطر گشایش می یابد و درباره بازگشایی کل مساجد و انتها محدودیت برای فعالیت پاساژها ، ظرف هفته جاری آنالیز ها تکمیل و در جلسه شنبه آینده درباره آنها تصمیم گیری می گردد.

روحانی اظهارداشت: از هفته آینده یعنی از دهم خرداد همه کارمندان اداری البته با مراعات تمامی دستورالعمل ها از ساعت 7 و 30 دقیقه تا 14 و 30 در محل کار خود حضور خواهند یافت.

در خبری دیگر کیانوش دنیاپور سخنگوی وزارت بهداشت در تشریح آخرین آمار از شناسایی یک هزار و 869 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور از دیروز تا امروز 3 خرداد 1399 بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی اطلاع داد. وی گفت: از بین مبتلایان جدید، 386 مورد بستری و یک هزار و 483 مورد سرپایی و از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند و با احتساب موارد جدید، مجموع بیماران کووید19 در کشور به 133 هزار و 521 نفر رسید.وی با بیان اینکه متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 59 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند، اضافه کرد: مجموع جان باختگان این بیماری به 7 هزار و 359 نفر رسید. همچنین 2633 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در شرایط شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

رییس کمیته اطلاع رسانی قرارگاه مقابله با کرونا یادآور شد: خوشبختانه تا کنون 104 هزار و 72 نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند و تا امروز 781 هزار و 286 آزمایش تشخیص کووید19 در کشور اجرا شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت توضیح داد: شرایط استان خوزستان، همچنان قرمز است اما در طول 24 ساعت گذشته در 14 استان موارد فوتی صفر و در 6 استان، فقط یک مورد فوتی گزارش شده است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 7 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1094

به "اخبار کرونایی دنیا؛ شمار مبتلایان از 5میلیون و378هزار گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخبار کرونایی دنیا؛ شمار مبتلایان از 5میلیون و378هزار گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید