اوکراین خواهان دریافت غرامت بیشتر از ایران شد

به گزارش آخرین خبر، ایسنا نوشت:وزارت خارجه اوکراین خواهان پرداخت غرامت بیشتر از سوی ایران به خانواده جان باختگان سانحه هواپیمای اوکراینی شد.

اوکراین خواهان دریافت غرامت بیشتر از ایران شد

به گزارش خبرگزاری اوکراین فُرم، یوهنی یِنین معاون وزیر امور خارجه اوکراین درباره پرداخت غرامت از سوی ایران به خانواده جان باختگان سانحه هواپیمای اوکراینی در گفت و گو با رادیو لیبرتی گفت: در مورد طرف ایران، می توانم بگویم که پرداخت غرامت به بعضی خانواده ها، ایران را از مسئولیت قانونی بین المللی اش نمی رهاند. ایران نخواهد توانست از پرداخت غرامت خودداری کند. در دنیا سابقه ندارد که قربانیان پس از سقوط یک هواپیما غرامت دریافت نکنند.

ادو گفت: اوکراین مطمئن است که اندازه توافق شده غرامت در مذاکرات بین دولت ها بالاتر از اندازهی خواهد بود که به طور یکجانبه پیشنهاد شده است.

او بعلاوه درباره زمان پرداخت غرامت گفت: متاسفانه، نمی توانم در چنین وضعیتی زمان دقیقی را که انجام خواهد شد، بگویم، به عوامل زیادی بستگی دارد. اما می توانم با اطمینان بگویم که کسی غرامت نگرفته باقی نخواهد ماند. تمامی منابع و یاری شرکایمان را به کار خواهیم گرفت تا از منافع کسانی که از این رخ داد غمبار لطمه دیده اند، صیانت کنیم.

طبق گزارش ها، سفارت ایران در اوکراین در تاریخ 7 ژوئن شروع پرداخت غرامت به خانواده جان باختگان این سانحه را خاطرنشان کرد.

به گزارش ایسنا، محسن بهاروند معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه که مسوول مذاکرات در این باره است، پیشتر تصمیم دولت ایران را مبنی بر پرداخت به خانواده های جانباختگان مورد تاکید قرار داد.

معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه بعلاوه با تصریح و تاکید بر توصیه های ایران در گزارش نهایی در مورد هواپیمای اوکراینی و اعلام خرسندی از توجه ایکائو به آنها و تنظیم برنامه های کاری برای اجرایی کردن این توصیه ها، از هرگونه ابتکار یا برنامه ای برای ارتقاء ایمنی هوانوردی بین المللی استقبال کرد.

بهاروند البته با اشاره به اظهارات و مواضع سیاسی و غیرحرفه ای، نسبت به هرگونه سیاسی کردن موضوع هشدار داد و خاطرنشان کرد که چنین اقداماتی با هر بهانه یا توجیهی، نه تنها هیچ یاریی به ارتقاء ایمنی هوانوردی نمی کند بلکه باعث انحراف از اهداف فنی ایکائو و حمل و نقل هوایی ایمن می شود.

طبق این گزارش، تا به امروز تعدادی از خانواده های جانباختگان غرامت را دریافت نموده اند.

23311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 تیر 1400 بروزرسانی: 23 تیر 1400 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1764

به "اوکراین خواهان دریافت غرامت بیشتر از ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوکراین خواهان دریافت غرامت بیشتر از ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید