اخبار سیاسی

گواهینامه رانندگی کدام کشورها در ایران اعتبار دارد؟

درباره اعتبار گواهینامه های رانندگی سایر کشورها در ایران بیشتر بدانید.

16 تیر 1399

وزیر راه: سقف افزایش اجاره بهای مجاز در تهران 25 درصد است

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پیش فروش متری مسکن در بورس گفت: بحث مسکن در بورس امر پیچیده ای است و قابل انجام سریع نیست به همین دلیل صندوق تامین سرمایه زمین و مسکن را تشکیل داده ایم.

12 تیر 1399

معاون وزیر دفاع آمریکا: ترامپ تنها سعی داشت به ایران هشدار دهد

دیوید نورکویست معاون وزیر دفاع آمریکا روز چهارشنبه با اشاره به توییت اخیر ترامپ اظهار داشت: رئیس جمهور امروز هشدار مهمی به ایرانیان داد. او تنها سعی داشت تایید کند که تمام کشتی های ما حق دفاع شخصی دارند. این پاسخ رئیس جمهور به رفتار بد ایرانیان است.

11 تیر 1399

تلاش داعش برای حمله به اماکن دینی عراق

یک نماینده مجلس عراق از تلاش داعش برای هدف قرار دادن اماکن دینی به منظور تاسیس ولایت شمال بغداد خبر داد.

10 تیر 1399

60 درصد قیمت مسکن را زمین تشکیل می دهد

عضو هیأت رئیسه مجلس از تدوین طرحی در مجلس برای حل مشکل مسکن اطلاع داد و گفت: این طرح هفته آینده با یک فوریت تقدیم هیأت رئیسه می گردد.

10 تیر 1399

پیغام تشکر نماینده سازمان بهداشت جهانی در ایران از وزیر ورزش

نماینده سازمان بهداشت جهانی در ایران در نامه ای از وزیر ورزش و جوانان ایران از کوشش های این وزارتخانه به خاطر توجه به ورزش همگانی به خصوص در دوران پاندمیک کووید-19 در دوره قرنطینه قدردانی کرد.

8 تیر 1399

قطعنامه آتش بس جهانی90 روزه به کجا رسید؟ پوتین و ملک سلمان در باره آتش بس سوریه مذاکره کردند

شورای امنیت سازمان ملل به دلیل اختلاف میان آمریکا و چین نتوانست قطعنامه درخواست یک آتش بس انسانی 90 روزه در سراسر جهان با توجه به تداوم شیوع کروناویروس را تصویب کند.

7 تیر 1399

ارسال پیامک به تاییدشدگان مسکن ملی از امروز

نتایج پالایش متقاضیان مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن به اتمام رسید و از امروز به تدریج نتایج پالایش به تایید شدگان، پیامک می گردد؛ بنا به گفته وزیر راه و شهرسازی نیمی از ثبت نام کنندگان ریزش نموده اند.

5 تیر 1399

سفرنامه زوریخ (قسمت اول)

سفرنامه زوریخ (قسمت اول)در این مقاله از وب سایت مجله گردشگری خبرنگاران درباره سفرنامه زوریخ (قسمت اول) ، سخن خواهیم گفت.

5 تیر 1399

بریتانیا و امنیت گله ای

ویروس کرونا را می توان پدیده کم نظیر و یا حتی بی نظیر تاریخ بشریت تلقی کرد. در این جهان و با سرعت پیشرفت تکنولوژی که روز به روز بر سرعت دوندگی انسان ها افزوده است بعید به نظر می رسید که پدیده دیگری به این گونه بتواند بشر را به توقف وادار کند.

3 تیر 1399

انبارهای قطعات خودرو جارو شد

به گزارش خبرنگاران، خودروسازان عظیم کشور در حالی فعالیت خود را در فروردین ماه و با وجود خطرات مربوط به شیوع ویروس کرونا شروع کردند که گفته می گردد بخش قابل توجهی از فراوریات آن با کسری قطعه روبرو است. آن طور که یک منبع مطلع می گوید، خودروسازان و قطعه سازان...

3 تیر 1399

کاهش 50 درصدی موج مهاجران آفریقای غربی و مرکزی در اثر کرونا

سازمان بین ­المللی مهاجرت از متوقف شدن نیمی از موج مهاجران از آفریقای غربی و مرکزی به عبارتی دستکم 33 هزار مهاجر، پشت مرزها به دلیل محدودیت های تردد ناشی از شیوع ویروس کرونا اطلاع داد.

1 تیر 1399

بایدن هم زوال عقل دارد؟

ایسنا نوشت: یک روانپزشک نروژی اعلام کرده با تحلیل رفتار و گفتار علنی جو بایدن نشانه های بارزی از ضعف های شناختی و افول سلامت روانی در او یافته که ممکن است علامت ابتلای او به بیماری زوال عقل باشند.

31 خرداد 1399

دیوان محاسبات گزارش تفریغ بودجه سال 97 را پس نگرفته است

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه پیگیر و تحت تاثیر مصاحبه های آقایان قرار نمی گیریم، گفت: موضوعی دال بر اینکه دیوان محاسبات گزارش تفریغ بودجه سال 97 را پس گرفته باشد وجود ندارد.

29 خرداد 1399

مدارس ایتالیا تا سال تحصیلی آینده باز نمی شوند

منابع خبری گزارش داده اند مدارس ایتالیا که به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده اند تا ماه سپتامبر سال 2020 تعطیل خواهند ماند.

28 خرداد 1399

پیشنهاد سفر منفرد و هوشمند با آغاز تردد بین استان ها

ایسنا/ بدنبال آغاز تردد بین استان ها، پیشنهاد سفر منفرد و هوشمند بر مبنای رعایت کامل پروتکل الزامات بهداشتی و حفظ سلامت هموطنان صورت گرفت.

26 خرداد 1399

حقایقی که از خاندان سلطنتی روسیه نمی دانید

حقایقی درباره تزار و خاندان رومانوفرومانوف ها بیش از 300 سال بر روسیه حکومت کردند و بی شک می توان گفت که در آن دوران کشور یک آشوب حسابی را تجربه کرد. اولین تزار با به قتل رساندن یک کودک سه ساله به سلطنت رسید و آخرینشان نیز همراه با تمام خانواده اش به دست...

26 خرداد 1399

گرمای سنتی آفریقا کافی نیست

کووید19 در ماه های اخیر همگان را گرفتار نموده و ثروتمند و فقیر نمی شناسد و دامان نخست وزیر انگلیس (بوریس جانسون) و یک ستاره هالیوود (تام هنکس) را هم گرفته اما حقیقت امر این است که طبعاً دامنه تأثیرگذاری بیشتر آن در کشورهای فقیر و فاقد امکانات و از جمله در...

25 خرداد 1399

دولت ژاپن شرایط اضطرار ملی را به کل کشور گسترش داد

شرایط اضطرار ملی در ژاپن که فعلا در هشت استان اعلام شده، قرار است به کل استان های این کشور تعمیم داده شد.

21 خرداد 1399

ائتلاف النصر سهم کرسی های شیعیان در دولت جدید عراق را فاش کرد

ائتلاف النصر به رهبری حیدر العبادی تعداد کرسی های وزارتی سهم هر کدام از گروه های شیعی در دولت جدید این کشور را فاش کرد.

20 خرداد 1399
تعداد: (291)