اخبار سیاسی

ملاقات و گفتگوی ظریف و همتای کانادایی در مسقط درباره سقوط هواپیمای اوکراینی

وزرای خارجه ایران و کانادا به درخواست طرف کانادایی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی در مسقط ملاقات و توافق کردند که تیم های کارشناسی دو وزارتخانه به تماس ها در این زمینه ادامه دهند و خودشان هم در آینده دوباره ملاقات نمایند.

30 دی 1398

دور دوم گفتگوهای وزرای خارجه ایران و عمان

دور دوم گفتگوهای وزرای خارجه ایران و عمان در محل وزارت خارجه عمان برگزار گردید.

30 دی 1398

فرایند حوادث عراق؛ از اعتراضات صنفی تا حمله به مراکز ایرانی!

تظاهرات ها در استانهای مختلف عراق همچنان ادامه دارد. سیر این تظاهرات ها که در اعتراض به مسائل مالی بود، اکنون توسط باقی ماندگان حزب بعث و سعودی در حال کشیده شدن به سمت ضدیت با ایران است.

29 دی 1398

سران کشورهای اتحادیه اروپا بر سر پیمان سبز توافق کردند

سران و رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا به استثنای لهستان بر سر سیاست مقابله با تغییرات اقلیمی به توافق رسیدند.

29 دی 1398

معینات فنی تونل های شهری معین شد

شورای فنی شهرداری تهران، مشخصات فنی عملیات ایمنی، کنترل و خدمات ترافیکی تونل های شهری و پل بزرگراه طبقاتی صدر را به تصویب رساند.

28 دی 1398

شهری بدون دکه مطبوعاتی

شهر ملایر، با سابقه 70 ساله کار مطبوعاتی و سبقه طولانی آن در عرصه فرهنگ، ادب و هنر همیشه به عنوان شهر فرهنگی استان شناخته شده و پرآوازه است اما اکنون پنج ماهی است که این شهر فرهنگی با نقصانی بزرگ دست و پنجه نرم می نماید، ملایر با داشتن سه نشریه محلی فعال...

25 دی 1398

اسد: اروپا مسبب اصلی هرج و مرج در سوریه بود

رئیس جمهور سوریه ضمن تاکید اینکه کشورش از جنگ قوی تر خارج خواهد شد، گفت: آینده سوریه بشارت دهنده خواهد بود و اوضاع میدانی الان بهتر شده است. وی همچنین به موفقیت های ارتش سوریه و پیشروهای خود در جنگ علیه تروریسم اشاره نمود.

25 دی 1398

باید تیم ملی والیبال را آماده کسب سهمیه المپیک کنیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان،محمدرضا داورزنی که در نشست معاونان ، مدیران ستادی و فدراسیونهای ورزشی با وزیر ورزش و جوانان سخن می گفت ، گفت : دغدغه رهبری و مردم باعث شد که من دوباره این احساس وظیفه کنم و به فدراسیون بازگردم.

24 دی 1398

ادعای العربیه درباره ایلهان عمر

فارس نوشت:شبکه سعودی العربیه مدعی است به اسنادی دست یافته که نشان می دهد ایلهان عمر نماینده مسلمان کنگره آمریکا با قطر در ارتباط بوده و از این کشور پول دریافت نموده است.

23 دی 1398

مهندس احمد خرم به عنوان رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان منصوب شد

رئیس جمهور در حکمی، مهندس احمد خرم را برای یک دوره سه ساله به عنوان رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان منصوب کرد.

23 دی 1398

فیلم، برخورد خشن نظامیان ارتش بولیوی با طرفداران مورالس

فیلم منتشر شده در شبکه های اجتماعی رفتار خشن نظامیان ارتش بولیوی با مخالفان کودتای این کشور را نشان می دهد.

16 دی 1398

آیا به روسیه می توان اعتماد کرد؟

آیا روسیه غیر قابل اعتماد است؟ برقراری روابط استراتژیک با این کشور درست است یا غلط؟ اینکه، آمریکا و اروپا در برجام بدعهدی کردند، پس قابل اعتماد نیستند لذا باید به سمت روسیه، هند، چین یا مثلا اندونزی و به طور کلی کشورهای همسایه برویم؟.

14 دی 1398

لاوروف: هیچ طرحی برای عملیات نظامی مشترک بین روسیه، ترکیه و ایران در سوریه وجود ندارد

وزیر خارجه روسیه در سخنانی مشارکت پلیس نظامی این کشور برای ایجاد منطقه عاری از سلاح در مرز سوریه و ترکیه را بعید ندانست. وی همچنین تاکید نمود، هیچ طرحی برای عملیات نظامی مشترک بین روسیه، ترکیه و ایران در خاک سوریه وجود ندارد. این در حالی است که رجب طیب...

13 دی 1398

تظاهرات صدها معترض به حصارکشی در مرز بین ایتالیا و اتریش

صدها معترض به ایجاد حصار در مرز بین ایتالیا و اتریش قصد تظاهرات در منطقه برنر در مرز بین دو کشور را دارند.

12 دی 1398

سفارش 3.5 میلیارد پوندی انگلیس برای خودروهای زرهی

خبرنگاران: دولت انگلیس در آستانه برگزاری نشست رهبران ناتو در ولز قراردادی به ارزش 3.5 میلیارد پوند برای تحویل خودروهای زرهی به امضا رسانده است.

11 دی 1398

رایزنی عراقچی و بوگدانف درباره آخرین تحولات منطقه

معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و میخائیل بوگدانف معاون وزیر امور خارجه و نماینده ویژه رییس جمهور روسیه در امور خاورمیانه و شمال آفریقا در مسکو آخرین تحولات منطقه ای را مورد بحث و آنالیز قرار دادند.

9 دی 1398

نمازی: کاهش مشارکت در انتخابات بر رای اصلاح طلبان تاثیر منفی دارد

یک عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها با بیان اینکه در جامعه مقداری سرخوردگی از اصل انتخابات و نهادهای انتخابی وجود دارد، گفت: کاهش مشارکت در انتخابات بر رای اصلاح طلبان تاثیر منفی دارد.

9 دی 1398

السیسی: در عمرم دروغ نگفته ام؛ پیامبر هم، چنین بود که پیروز شد

رئیس جمهور مصر مدعی شد، به هیچ وجه مایل به پذیرش پست ریاست جمهوری نبوده و در تمام طول عمر خود دروغ نگفته و همین رمز موفقیت اوست.

7 دی 1398

انصارالله: توافق ریاض مرده به جهان آمد

عضو هیئت مذاکره کننده انصارالله یمن اعلام کرد، توافق ریاض که میان دولت مستعفی و شورای انتقالی جنوب یمن به امضا رسید، در نطفه خفه شد؛ چرا که این توافق از سوی طرف هایی امضا شد که به منزله طرف های مرده هستند.

6 دی 1398

تراژدی اصلاح نظام بانکی

دولت نهم سال ها اصلاح نظام بانکی را اولویت اصلی خود قرار داد و در نهایت آن را به عنوان یکی از محور های طرح تحول مالی گفت.

5 دی 1398
تعداد: (177)