سال تحصیلی جدید حضوری است یا مجازی؟

به گزارش آخرین خبر، تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش درباره شروع سال تحصیلی جدید و ارائه آموزش ها به دانش آموزان توضیحاتی داد.

سال تحصیلی جدید حضوری است یا مجازی؟

به گزارش صدا و سیما، محسن حاجی میرزایی درباره نگرانی خانواده ها برای برگزاری آزمون های حضوری دانش آموزان مقطع نهم و دوازدهم گفت: سالی که گذشت برای معلمان، دانش آموزان و خانواده ها بسیار سخت بود که با لطف خدا گذشت.

وی گفت: قطعا هیچ چیزی جایگزین کلاس های حضوری و ارتباط چهره به چهره دانش آموزان با معلمان نیست، اما ما ناگزیر بودیم بعضی آزمون ها را حضوری برگزار کنیم که قطعا با افت کیفیت همراه است.

وزیر آموزش و پرورش درباره تدابیر جبران افت کیفیت آزمون های دانش آموزان اضافه کرد: در طراحی سوال به این مساله توجه شده است و همچنین در انتخاب حجم کتاب های درسی هم مورد ملاحظه قرار دادایم. 12 پایه تحصیلی داریم که فقط در دو پایه آزمون حضوری برگزار می گردد و در سایر پایه ها، غیرحضوری است.

حاجی میرزایی توضیح داد: دانش آموزان دو مقطع نهم و دوازدهم از این جهت حضوری آزمون می دهند که آینده آن ها مورد نظر ماست و هیچ روش معتبری نداریم که آزمون را غیرحضوری برگزار کنیم. دانش آموزان پایه نهم باید در رشته های تحصیلی مختلف توزیع شوند و ما احتیاج به یک شاخص معتبر داریم که عادلانه باشد که جز به وسیله آزمون حضوری میسر نیست، از طرف دیگر آزمون پایه دوازدهم هم اعتبار مدرک تحصیلی و انتها یک دوره 12ساله است و باید حضوری برگزار می شد.

وی عنوان نمود: به لحاظ بهداشتی هم تابع دستورالعمل های وزارت بهداشت هستیم، ستاد ملی کرونا آنالیز نموده و در همین شرایط اجازه برگزاری آزمون ها را داده است.

حاجی میرزایی در پاسخ با این سوال که سال تحصیلی جدید حضوری خواهد بود یا خیر؟ اضافه کرد: قطعا همه کوشش ما بر این است که سال آینده آموزش ها حضوری باشد و جهان به این نتیجه رسیده است که اگر در ابتدای کرونا تاکید شده بود مدارس را تعطیل نمایند حالا باید به هر طریقی که هست مدارس را باز کنیم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: مدرسه و معلم جایگزین ندارد و هیچ راه و روشی نمی تواند جایگزین نقش آموزش چهره به چهره دانش آموزان باشد که امیدواریم بتوانیم با اولویت بندی واکسیناسیون فرهنگیان زمینه آغاز سال تحصیلی جدید را فراهم کنیم.

حاجی میرزایی درباره اولویت واکسن فرهنگیان گفت: ابتدا اولویت اصلی کادر درمان بوده، بعد اولویت با افراد در معرض خطر با سنین بالاست یا افراد دارای بیماری زمینه ای و حالا هم اولویت واکسیناسیون افراد بالای 60 سال است که به تدریج اولویت های بعدی آنالیز می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 31 خرداد 1400 بروزرسانی: 31 خرداد 1400 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1722

به "سال تحصیلی جدید حضوری است یا مجازی؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سال تحصیلی جدید حضوری است یا مجازی؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید