ترامپ: من و ولادیمیر روابط بسیار خوبی داریم

به گزارش آخرین خبر، رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به گزارش های اطلاعاتی مبنی بر تبانی مسکو با شبه نظامیان وابسته به طالبان برای کشتن نیروهای ائتلاف گفت: افغانستان بود که شوروی را به روسیه تبدیل کرد چون آن ها در آنجا به شدت لطمه دیدند و آخرین چیزی که روسیه می خواهد بازگشت دوباره به افغانستان است.

ترامپ: من و ولادیمیر روابط بسیار خوبی داریم

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در گفت وگو با روزنامه واشنگتن پست گفت گرچه هر هفته تحریم های بیشتری علیه روسیه وضع می کند اما در حقیقت او و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه روابط بسیار خوبی دارند.

ترامپ گفت: ما تلاش داریم تا روی یک پیمان تسلیحات هسته ای که توافق چشمگیری خواهد شد، کار کنیم... چیز مهمتری از کنترل تسلیحات هسته ای وجود ندارد.

خبرنگار واشنگتن پست همچنین درباره حمایت روسیه از طالبان سوال کرد؛ جدای از اینکه آیا روسیه واقعا بابت کشتن نیروهای آمریکایی جایزه ای پرداخت کرده است یا خیر، روسیه در حال حمایت از طالبان است که نیروهای آمریکایی را می کشد. آیا مسکو نباید مجازات شود؟

رئیس جمهوری آمریکا گفت: فکر می کنم آخرین چیزی که روسیه بخواهد، درگیر شدن در افغانستان است. متوجه هستید؟ این آخرین چیزی است که آن ها می خواهند. آن ها برای مدت طولانی آنجا بودند. اتحاد جماهیر شوروی بابت افغانستان روسیه شد چون آن ها به شدت در افغانستان لطمه دیدند.

با توجه به اینکه نیروهای آمریکایی در حال خارج شدن هستند و ترامپ می گوید نیروهای ما تقریبا بیرون رفته اند، رویکرد او این است که اگر روسیه می خواهد به افغانستان بازشود بگذارید لذتش را ببرند.

خبرنگار واشنگتن پست از ترامپ پرسید که چرا او برای خارج کردن کامل نیروها از افغانستان و سوریه مصمم است و با ماندن نیروهای کوچک ضد تروریسم برای آموزش و توانمندسازی نیروهای محلی و کمک به آن ها در مقابله با دشمنان مخالف است؟ چرا اراده برای به صفر رساندن آن ها وجود دارد؟ ترامپ مستقیما پاسخ نداد و گفت: قطعا من یک جهان گرا نیستم و فکر نمی کنم مسئله ای با بیان آن وجود داشته باشد. فکر می کنم جهان گرایان (حامیان جهانی شدن) اکنون در حال رواج نیستند. اگر ما جهانگرا بودیم، همه را از دست می دادیم.

ترامپ در بحث چین هم گفت، عملیات های سایبری چینی علیه ایالات متحده آمریکا از روس ها بیشتر است اما به این مورد توجه چندانی نمی شود چون دموکرات ها و حامیانشان و دیگران، پول زیادی از راه چین درمی آوردند تا زمانی که من بیایم. او افزود: تا قبل از اینکه آنفلوآنزای چینی، این ویروس چینی برسد، ما به شدت به آن ها لطمه زدیم. فوق العاده بود. برای همین است که مردم می گویند شما فکر می کنید این تصادفی بود؟ این بی کفایتی محض بود یا اتفاقی رخ افتاد.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین گفت رهبر اقلیت سنا و رئیس مجلس نمایندگان آمریکا توافق های او با چین را دشوارتر کردند. ترامپ افزود: اگر من توافقی می کردم و این توافق پدیده می شد، مثلا توافق تجاری با چین، چارلز شومر و نانسی پلوسی می گفتند توافق افتضاحی است. حتی اگر توافق را ندیده باشند. اگر من بگویم که شما درک نمی کند و چین به ما همه چیز داده است و می دهد و ما می توانیم پکن را به یک دلار بخریم، آن ها باز هم می گویند این توافق وحشتناکی است. هر چه شما انجام بدهید، یک توافق وحشتناک است.

به گفته او، این مخالفت اتوماتیک جزوی از سیاست استاندارد است اما به این کشور لطمه بدی می زند. ترامپ در پاسخ به اینکه آیا این شرایط با پیروزی دوباره او در انتخابات تغییر می کند، گفت: تنها راه این است که ما همچنان به پیروزی ادامه دهیم.

او نسبت به پیروزی در دومین دور انتخابات ابراز اطمینان کرد و گفت که بزرگترین پایگاه را در تاریخ سیاسی کشور در اختیار دارد. او گفت: قایق ها را در فلوریدا دیدید؟ در سراسر کشور؟ هزاران قایق هر هفته و دوچرخه ها. می دانید آنها برای ترامپ رکاب می زنند؟ هفته گذشته صف آنها یک مایل می شد آنها پرچم و همه چیز داشند. ،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1176

به "ترامپ: من و ولادیمیر روابط بسیار خوبی داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: من و ولادیمیر روابط بسیار خوبی داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید