اخبار اقتصادی

پنج روز شگفت انگیز در بانکوک و پاتایا

سفر به تایلندقبل از رسیدن به فرودگاه سووارنابومی بانکوک کلی برنامه تو ذهنم داشتم. بارها شنیده بودم که تایلند سرزمین لبخندهاست؛ سرزمین آرامش و زندگی. قبل از آمدن به این شهر آنالیز های زیادی انجام داده بودم و وقتی به تایلند رسیدم فهمیدم که واقعیت عینا...

25 شهریور 1398

اعتصاب کارکنان ادارات شهرداری در یونان

خبرنگاران: کارکنان و کارگران ادارات شهرداری یونان امروز در اعتراض به برنامه های دولت این کشور در راستای سیاست های ریاضت مالی و کاهش تعداد کارمندان دولت، دست به اعتصاب زدند.

25 شهریور 1398

کوشش اتحادیه اروپا برای نجات یونان بار دیگر بی نتیجه ماند

خبرنگاران : کوشش وزرای اقتصاد 17 کشور عضو اتحادیه اروپا در نشست امروز خود برای جلوگیری از ورشکستگی قریب الوقوع یونان بار دیگر بی نتیجه ماند و آنها نتوانستند به راه چاره مناسبی در این باره دست یابند.

23 شهریور 1398

تاثیرگذاری سفیر ایتالیا در برطرف تحریم علیه ایران، از سرمایه گذاری خارجی در کرمان استقبال می کنیم

خبرنگاران: استاندار کرمان گفت: سفیر با تجربه و باسابقه ایتالیا در ایران، می تواند در زمینه برطرف تحریم ها علیه ایران و بیان صلح آمیز بودن فعالیت هسته ای آن، در جهان تاثیرگذار باشد.

23 شهریور 1398

لایحه همکاری گمرکی بین ایران و ویتنام تصویب شد

به گزارش خبرنگاران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز با 166 رأی موافق، 6 رأی مخالف و سه رأی ممتنع از مجموع 223 نماینده حاضر در جلسه لایحه موافقت نامه همکاری و یاری متقابل اداری در موضوعات گمرکی بین گمرک جمهوری اسلامی ایران و اداره گمرک جمهوری...

23 شهریور 1398

ایران و اندونزی رابطه نزدیکی در بازار نفت دارند

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت نفت؛ بیژن زنگنه در دیدار با لوهوت بینسار پانجاتیان، وزیر هماهنگ کننده امور دریایی جمهوری اندونزی با قدردانی حضور هیئت اندونزی در مراسم تحلیف دور دوم ریاست جمهوری آقای روحانی اظهار کرد: روابط ایران و اندونزی به عنوان...

23 شهریور 1398

موافقت اندونزی با اعطای بورس به دانشجویان ایرانی

به گزارش خبرنگاران، با توجه به اقدامات و کوشش های بعمل آمده و پیرو مذاکرات اجرا شده، دولت اندونزی، با اعطای تعدادی بورس در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های تحصیلی مختلف در 16 دانشگاه برای سال تحصیلی 2018-2017 موافقت کرد.

23 شهریور 1398

یوآخیم گاوک بر لزوم پیشبرد اصلاحات در یونان تاکید نمود

خبرنگاران: رئیس جمهوری آلمان که به یونان سفر نموده است با تاکید براینکه برای اولین بار بعد از مدت ها یک رشد مالی برای یونان پیش بینی می گردد، بر لزوم پیشبرد اصلاحات در این کشور تاکید نمود.

23 شهریور 1398

امتیازهای ایران در مذاکره بر بستر اروپا

به نظر می رسد در طول 40 سالی که از انقلاب گذشته، موضوع مذاکره ما با آمریکا هیچ وقت تا این اندازه جدی نبوده است. این جدیت دلایل خود را دارد. مهم ترین دلیلش این است که ما این بار روی موجی سوار شده ایم که قابل اعتماد است. اتحادیه اروپا این بار تحت رهبری فرانسه،...

23 شهریور 1398

نشست سه جانبه وزرای خارجه چین، ژاپن و کره جنوبی در پکن

دیپلمات های ارشد کره جنوبی، چین و ژاپن بر سر لزوم گسترش همکاری های سه جانبه علی رغم اختلافات موجود بین توکیو و سئول توافق کردند.

23 شهریور 1398

انگلیس وارد رکود مالی خواهد شد

خبرنگاران؛ مارک کارنی، رئیس بانک مرکزی انگلیس پیش بینی کرد اقتصاد این کشور دچار رکود گردد.

23 شهریور 1398

مهاجرت به 10 نقطه جهان بدون پرداخت هزینه؛ خانه و وام هم می دهند ، 7 شهر آمریکا و کانادا در این فهرست هستند

جدولی که در زیر می بینید اطلاعاتی درباره مهاجرت بدون هزینه به بعضی شهرهای جهان را به شما می دهد.

23 شهریور 1398

تاخیر اروپا برای راه اندازی اینستکس، پاسخی به اشتیاق مقامات ایران است

کارشناس مسائل بین الملل گفت:اعلام ادامه روند تاخیرها در راه اندازی اینستکس، پاسخ اروپا به سفرهای اخیر ظریف به فرانسه است.

23 شهریور 1398

کاهش یارانه سوخت، اولویت اصلی دولت جدید اندونزی است

خبرنگاران: درحالی که دولت اندونزی سالانه 20 میلیارد دلار یارانه سوخت پرداخت می نماید یک مقام حزب پیروز در انتخابات این کشور گفت اولویت اصلی دولت بعدی کاهش یارانه سوخت است.

23 شهریور 1398

چین و آمریکا تعرفه های جدید علیه یکدیگر را فعال کردند

چین و آمریکا امروز دریافت تعرفه های اضافی بر کالاهای یکدیگر را شروع کردند تا جنگ تجاری بین دو اقتصاد بزرگ دنیا بیش از پیش تشدید گردد.

23 شهریور 1398

نگاهی به جاذبه های گردشگری لندن

وب سایت روزیاتو: در روزهای پس از تعطیلات سال نو با اینکه از شدت سفرهای داخلی و خارجی کاسته شده است، اما پیش بینی می گردد مطابق سالیان گذشته موج سفرهای برون مرزی تا مدتی همچنان ادامه داشته باشد. عده ای از جوانان و خانواده ها به دلایلی مثل خلوتی شهرهای بزرگ...

23 شهریور 1398

جهرمی به مالزی سفر کرد، پیگیری برقراری ارتباط بانکی دو کشور

به گزارش خبرنگاران، محمدجواد آذری جهرمی برای حضور در مجمع جهانی اقتصاد اسلامی ظهر امروز وارد کوالالامپور پایتخت کشور مالزی شد.

23 شهریور 1398

ترودو مجلس کانادا را منحل کرد

نخست وزیر کانادا مجلس این کشور را منحل نموده و خواهان برگزاری انتخابات سراسری شد.

23 شهریور 1398

موافقت منطقه یورو با اعطای یاری اقتصادی یک میلیارد یورویی به یونان

خبرنگاران: وزرای دارایی منطقه یورو پس از قول های مساعد مقام های آتن برای اجرای اصلاحات اقتصادی با اعطای یاری اقتصادی یک میلیارد یورویی به یونان موافقت کردند.

23 شهریور 1398

آقای بی اخلاق ایتالیا در چه جایی خوابید!

نخست وزیر پیشین ایتالیا برای دومین بار در یک جلسه رسمی و در دادگاه رسیدگی به پرونده فساد اقتصادی وکیل قبلی خود به خواب رفت.

23 شهریور 1398
تعداد: (70)