توقیف خودروی بدهکاران بالای یک میلیون تومان عوارض طرح ترافیک

به گزارش آخرین خبر، سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در اطلاعیه ای بیان کرد: به اطلاع شهروندان و دارندگان خودروهای شخصی می رساند؛ در امسال تردد غیرمجاز در محدوده های طرح ترافیک و زوج و فرد (روزهای مخالف پلاک) صرفا موجب جریمه هدایت و رانندگی نمی گردد و علاوه بر آن، بدهی عوارض خودرو به شهرداری را نیز به همراه خواهد داشت. این موضوع باعث شده که شرایط برای رعایت کنندگان قانون آسان تر و برای متخلفان سخت تر گردد.

توقیف خودروی بدهکاران بالای یک میلیون تومان عوارض طرح ترافیک

با وجود آنکه در شش ماه اخیر اکثر شهروندان با ضوابط جدید طرح ترافیک آشنا شده و توانسته اند رفت و آمد خود به محدوده ها را با آن تطبیق دهند، متأسفانه برخی هنوز تصور می نمایند ورود غیرقانونی به نفع ایشان است و صرفا موجب جریمه 20 هزار تومانی خواهد شد؛ حال آنکه در ضوابط جدید، جریمه جدا از عوارض تعریف شده است و متخلفان باید بدهی عوارض خود را نیز پرداخت نمایند.

در این اطلاعیه آمده است که دارندگان خودروهایی که تاکنون به طور غیرمجاز در محدوده های طرح تردد داشته اند و بدهی آنها در حال اضافه شدن است، می توانند با مراجعه به سایت تهران من به نشانی my.tehran.ir یا استعلام از کد دستوری *137*3*3# از میزان بدهی خودرو بابت طرح ترافیک آگاه شوند و در همان سایت نسبت به پرداخت یکباره یا تدریجی آن اقدام نمایند.

دارندگان خودروهایی که بدهی آنها از یک میلیون تومان فراتر رفته است نیز 10 روز مهلت دارند که برای پرداخت بدهی خود اقدام نمایند. در غیر این صورت، مشخصات خودروی آنها برای اعمال قانون و توقیف به پلیس راهور ارسال خواهد شد.

از آنجا که در امسال درآمدهای ناشی از طرح ترافیک صرف توسعه حمل و نقل عمومی و بهبود وضعیت ترافیک و آلودگی هوای شهر می گردد و سازمان حمل و نقل و ترافیک از عموم شهروندان دعوت می نماید که با پرداخت به موقع عوارض خود، شهرداری را در رسیدن به این هدف کمک نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 اسفند 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 25

به "توقیف خودروی بدهکاران بالای یک میلیون تومان عوارض طرح ترافیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقیف خودروی بدهکاران بالای یک میلیون تومان عوارض طرح ترافیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید