جزئیات اجرای پنجمین مرحله از نذرآب

به گزارش آخرین خبر، تهران (پانا) - رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از اجرای پویش نذر آب با رویکرد پروژه های پایدار اطلاع داد.

جزئیات اجرای پنجمین مرحله از نذرآب

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ وحید سلیمی با اشاره به اجرای پویش نذر آب که برای پنجمین سال برگزار می گردد اظهار کرد: سال جاری برای پنجمین سال است که سعی کردیم پویش نذر آب را در سطح کشور اجرایی کنیم و از استان ها خواستیم تا روستاهایی را که دچار این تنش آبی هستند به ما معرفی نمایند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود 100 روستا در سطح کشور شناسایی شده است، اظهارکرد: اقدامات اولیه این پویش اجرا شده است و با رویکرد اقدامات پایدار اجرایی خواهد شد، یعنی در واقع اقداماتی نظیر لوله کشی، نصب دستگاه های تصفیه آب، احداث مخازن بتنی، احیای قنوات و... را در این مرحله از پویش نذرآب مورد توجه قرار خواهیم داد.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر ادامه داد: در هر منطقه متناسب با احتیاج آن اقدامات لازم را اجرایی خواهیم کرد و با هماهنگی مسئولان حوزه آبفای هر شهرستان و با مشارکت خیران و مردم وجوهی جمع آوری شده در این راستا هزینه می گردد.

به گفته وی نذر آب در چهار استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان و خراسان جنوبی به صورت ویژه تر مورد توجه قرار گرفته است.

سلیمی با بیان اینکه فراخوان این پویش از اول مرداد ماه اعلام شده است، گفت: این طرح به زودی اجرایی خواهد شد. بعلاوه در کنار خدمات آب رسانی که در این منطقه ها انجام می دهیم نسبت به اعزام کاروان و تیم های سلامت جمعیت هلال احمر نیز به این منطقه ها اقدام خواهیم کرد. این تیم ها متشکل از پزشکان و پیراپزشکان داوطلب هستند که در این منطقه ها نسبت به ویزیت ساکنان اقدام خواهند کرد.

وی با بیان اینکه در این پویش در حد امکان بحث توانمندسازی جوامع محلی را نیز در دستورکار خود داریم اظهار کرد: این اقدام با رویکرد اشتغال صورت خواهد گرفت.

سلیمی در مورد امکاناتی که در این طرح به کار گرفته می گردد گفت: از لجستیک هلال احمر استفاده می کنیم که در خدمت این طرح قرار می گیرد اما ممکن است برای خدمات سلامت به دارو هم احتیاج باشد که بخشی از آن از محل یاری های مردمی و بین المللی تامین شده و بخش دیگر نیز به وسیله این پویش جمع آوری خواهد شد.

وی درباره شرایط مشارکت مردمی در پویش نذرآب نیز اظهار کرد: با استفاده از شماره حساب99999 پست بانک و شماره کارت مربوطه اعلام شده امکان مشارکت مردمی وجود دارد.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر اظهارکرد: در مجموع می توان گفت که سال جاری پویش نذرآب با رویکردهای محیط زیستی، آموزشی و ارتقای سلامت در استان های در نظر گرفته شده اجرایی خواهد شد.

وی ادامه داد: سال جاری پنجمین سالی است که این طرح اجرایی می گردد که تا به حال رویکرد ما بیشتر تامین تانکر آب بود. متاسفانه در بعضی منطقه ها آبفای استان ها به تعهدات خود عمل نکردند و عملا تانکر آب گیری نمی شد، از این رو سال جاری ترجیح دادیم به سمت پروژه های پایدار حرکت کنیم اما چون در بعضی از منطقه ها آب شرب سالم نبود ترجیح دادیم دستگاه تصفیه آب هم نصب کنیم که شاید تا 15 سال نیز قابل استفاده باشد. در منطقه های هم که مورد احتیاج بود، لوله کشی انجام خواهیم داد و در منطقه ها دیگری قنوات را احیا می کنیم. در واقع پروژه های پایدار ما در نذر آب بیشتر به این سو حرکت خواهد نمود تا نتیجه این اقدامات دائمی باشد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 28 مرداد 1401 بروزرسانی: 28 مرداد 1401 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 2177

به "جزئیات اجرای پنجمین مرحله از نذرآب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات اجرای پنجمین مرحله از نذرآب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید