دوترته خطاب به آمریکا: شما کی هستید که به ما هشدار می دهید؟

به گزارش آخرین خبر، گرچه رئیس جمهوری فیلیپین از واشنگتن بابت دیکته کردن اینکه چه نوع تسلیحاتی بخرد انتقاد نموده است اما با بیان اینکه زیردریایی هایی که میخواهد از روسیه بخرد علیه آمریکا استفاده نخواهد شد، کوشش کرد تا نگرانین واشنگتن را برطرف کند.

دوترته خطاب به آمریکا: شما کی هستید که به ما هشدار می دهید؟

از وبلاگ پاییز دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری راشا تودی، رودریگو دوترته، رئیس جمهوری فیلیپین از بیانیه اخیر راندال شریور، معاون وزیر دفاع آمریکا در امور آسیا و اقیانوسیه خشمگین است. او گفته بود فیلیپینی ها باید درباره خرید زیر دریایی و سایر تسلیحات از روسیه بیشتر فکر کند چون این امر می تواند ائتلاف میان واشنگتن و مانیل را به خطر بیندازد.

رهبر فیلیپین گفت: چرا؟ چرا جلوی کشورهای دیگر را می گیرید؟ چرا جلوی ما را می گیرید؟ دارید به ما هشدار می دهید. شما که هستید که بخواهید به ما هشدار بدهید؟

او شریور را به چالش کشید و گفت: اگر جرات داری این حرف ها را بار دیگر رو در رو به من بگو. شما مرا در نشستی می بینید. چرا شما مخالف آن هستید که کشورم زیر دریایی خریداری کند. شما علتش را به من بگویید و آن را علنی کنید. اینطوری می خواهید با ما به عنوان متحد برخورد کنید؟ و بعد می خواهید ما همواره با شما باشیم؟ اگر دونالد ترامپ را هم ببینم همین سوالات را از او می پرسم.

رئیس جمهوری فیلیپین از آمریکا بابت کوشش برای عقب نگه داشتن مانیل از دسترسی به قابلیت های دفاعی انتقاد کرد. او تاکید نمود: ویتنام هفت زیر دریایی دارد. مالزی دو تا دارد. اندونزی حدود هشت زیر دریایی دارد. ما تنها کشوری در این منطقه هستیم که زیر دریایی نداریم.

در همین حال رودریگو دوترته در سخنانی که خوشایند واشنگتن است، گفت: ما قرار نیست از این زیر دریایی ها علیه شما استفاده کنیم. نه حتی علیه چین یا دیگران چون تجهیزات چندانی نداریم.

او همچنین از اینکه واشنگتن بالگردهای تعمیر شده ای به مانیل می دهد که به گفته او درب و داغان هستند، در حالی که کشورهای دیگری مثل روسیه و چین خیلی راحت به فیلیپین تجهیزات استفاده شده ای هدیه می دهند و هرگز حتی یک گیره کاغذ هم از ما نمی خواهند انتقاد کرد.

مسکو و مانیل سال گذشته یک توافق همکاری نظامی به امضا رساندند و روسیه طبق آن بیش از 5000 کلاشنیکف به صورت رایگان به فیلیپین داد تا در مبارزه با شبه نظامیان از آن استفاده کند. دولت دوترته همچنین در نظر دارد تا زیر دریایی، کشتی های گشت زنی، بالگرد و خودروهای زرهی از روسیه بخرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 648

به "دوترته خطاب به آمریکا: شما کی هستید که به ما هشدار می دهید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوترته خطاب به آمریکا: شما کی هستید که به ما هشدار می دهید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید