رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان گیلان منصوب شد

به گزارش آخرین خبر، رسول منفرد که پیش از این دبیر اجرایی جشنواره فیلم عمار بود، طی حکمی از سوی محمدمهدی دادمان به ریاست حوزه هنری انقلاب اسلامی استان گیلان منصوب شد.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان گیلان منصوب شد

به گزارش گروه فرهنگکی خبرنگاران، محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی در حکمی رسول منفرد را به سمت ریاست حوزه هنری استان گیلان منصوب کرد. متن این حکم به توضیح زیر است:

در دوران مشروطیت، در دوران استبداد صغیر، در دوران دست اندازی انگلیسی ها و دیگر بیگانگان متجاوز به ایران، گیلانی ها نشان دادند که در مبارزه پیشرو هستند… بعد از آنکه شعله انقلاب برخاست و انقلاب پیروز شد، همه دیدند یکی از نقاطی که آنچنان پای مردانگی و استقامت فشرد که همه را متوجّه خود کرد و هویّت و شخصیت خود را نشان داد، منطقه گیلان بود؛ چه در انقلاب، چه در جنگ، چه در روز های قبل از جنگ در شروع انقلاب، دین و ایمان و عشق و معنویت و جوهر ذاتی مردم این منطقه، دست ها و انگشتان بیگانه را قطع کرد و اسلام و انگیزه های ایمانی و خواستِ برخاسته از دل و جان مردم مؤمن این استان را بر هوس های فاسد و مفسد بیگانگان غلبه داد. (رهبر معظم انقلاب اسلامی)

برادر ارجمند؛ جناب آقای رسول منفرد

گیلان نه تنها از لحاظ اقلیمی و جغرافیایی، بلکه از لحاظ تاریخی و انسانی هم موقعیتی ممتاز دارد؛ نوابغ و علما، فقیهان و فیلسوفان، شاعران و ادیبان و صنعتگران و دانشمندان بزرگی عظمت آن خطّه عزیز و پُر برکت را رقم زده اند. مردم استان گیلان در دوران انقلاب اسلامی و استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی هم همانند تمامی تاریخ این سرزمین مقدس صاحب افتخارات درخشانی هستند. خیزش نسل های پیاپی شهیدان و مجاهدان فی سبیل ا… و بزرگ مردان فرهنگ و هنر از گیلان، گواه دیگری ست بر ظرفیت های بزرگ و یگانه این دیوار با برکت و باران خیز.

خوشبختانه امروز گیلان، چشمه جوشان استعداد های فکری و هنری تازه نفس و خوش آتیه ای است که بلاشک سرمایه فردای انقلاب اسلامی و مایه اعتلای روزافزون این مرز و بوم خواهند بود.

به همین سبب، به صحنه آوردن هنر انقلاب برای روایت، بازخوانی و بهره گیری ذخایر فرهنگی، تاریخی و هویتی آن استان، یکی از ضروری ترین کارهایی ست که باید به جِد مورد توجه قرار گیرد؛ لذا نظر به صلاحیت و تجربیات ارزشمند و مؤثر شما، بنا به پیشنهاد معاون محترم راهبری استان های حوزه هنری، جنابعالی را به ریاست حوزه هنری انقلاب اسلامی استان گیلان منصوب می نمایم.

از شما انتظار می رود در دوران مسئولیت تان.

ذیل سیاست های کلان حوزه هنری بر تنظیم، تصویب و اجرای سند راهبردی حوزه هنری استان همّت گمارید.

برای شناسایی و پرورش نسل مستعد و نوخاسته هنر انقلاب اسلامی در استان با همّتی مضاعف اقدام کنید.

شبکه ای منسجم، کارآمد و هم افزا از هنرمندان مؤمن و انقلابی استان را در مجموعه حوزه هنری استان به اسم مرکز رشد هنر انقلابی سامان دهید.

در معرفی قله های هنر انقلابی استان در تراز ملی و بین المللی بکوشید.

ظرفیت ارتباط مستمر و مؤثر با هیأت اندیشه ورز حوزه هنری استان، نهادها، تشکل های مردمی، دینی و انقلابی و اعضای جبهه فکری، فرهنگی و هنری انقلاب اسلامی استان را فعال نمایید و …

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 مهر 1400 بروزرسانی: 26 مهر 1400 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1887

به "رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان گیلان منصوب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان گیلان منصوب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید