رواج استفاده از ماسک های چند بار مصرف در انگلیس

به گزارش آخرین خبر، خبرنگاران : در انگلیس کمپین جدیدی راه اندازی شده تا مردم را تشویق کند که به استفاده از ماسک های چند بار مصرف روی آورند.

رواج استفاده از ماسک های چند بار مصرف در انگلیس

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، نتایج یک بررسی جدید در انگلیس نشان داد: نزدیک به 70 درصد افرادی که ماسک یکبار مصرف استفاده می کنند از این موضوع اطلاع ندارند که این ماسک ها از پلاستیک یکبار مصرف تولید شده اند.

در این کمپین از مردم انگلیس خواسته شده که به استفاده از ماسک های چند بار مصرف روی آورند زیرا هر هفته بیش از 100 میلیون ماسک یکبار مصرف، روانه سطل های زباله می شود.

بررسی سازمان پسماند شمال لندن (NLWA) حاکی از آن است: نزدیک به 70 درصد افرادی که از ماسک های یکبار مصرف استفاده می کنند نمی دانند که این ماسک ها از پلاستیک یکبار مصرف تهیه می شوند. همچنین یک پنجم از آنان به اشتباه معتقدند که ماسک های یکبار مصرف باید بازیافت شوند.

سازمان پسماند شمال لندن به منظور مقابله با شرایط اضطراری تولید زباله، کمپینی راه اندازی کرده که بر اساس آن افراد به استفاده از ماسک های چند بار مصرف تشویق شوند.

به گزارش ایسنا به نقل از اسکای نیوز، به گفته کارشناسان انگلیسی پیشرفت های بدست آمده در کاهش وابستگی به پلاستیک های یکبار مصرف در دوران همه گیری بیماری در معرض خطر قرار گرفته و ماسک های یکبار مصرف، اصلی ترین عامل خطرزا برای محیط زیست در این روزها به حساب می آیند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 5 بهمن 1399 بروزرسانی: 5 بهمن 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1451

به "رواج استفاده از ماسک های چند بار مصرف در انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رواج استفاده از ماسک های چند بار مصرف در انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید