شهریه ثابت مدارس غیردولتی اعلام شد؛ حداکثر شهریه: 35 میلیون

به گزارش آخرین خبر، رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش گفت: حداقل شهریه ثابت مدارس غیردولتی 4 میلیون و حداکثر شهریه 35 میلیون و 600 تومان تعیین شده است.

شهریه ثابت مدارس غیردولتی اعلام شد؛ حداکثر شهریه: 35 میلیون

به گزارش ایرنا، احمد محمودزاده درباره مقدار شهریه مدارس اظهارداشت: شهریه ثابت و فوق برنامه هر مدرسه به طور جداگانه در سامانه www.mosharekatha.ir اعلام شده است.

وی اضافه کرد: هر مدرسه باید تابلو مقدار شهریه را از آموزش و پرورش منطقه دریافت و در مدرسه نصب کند و به این صورت دیگر نیازی به مراجعه خانواده در سامانه نیست، والدین می توانند با مراجعه به مدرسه ثبت نام دانش آموزان را کامل نمایند.

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: بعلاوه خانواده ها می توانند برای پرداخت شهریه با مدارس به توافق برسند که بخشی را درهنگام ثبت نام و مابقی را در فرآیند سال تحصیلی انجام دهند.

محمودزاده ادامه داد: شهریه هر مدرسه با مدرسه دیگر و هر استان با استان دیگر فرق دارد، به همین علت هم افزایش شهریه به صورت درصدی اعمال نشده و متناسب با عملکرد مدارس در پی افزایش شهریه هستیم.

وی یادآورشد: سال جاری درنظر داشتیم که شهریه مدارس با رقم های بالا افزایش چندانی پیدا نکند و مدارس با مقدار شهریه پایین فعالیت های آموزشی و پرورشی بهتری داشته باشند.

هزینه های کلاس فوق برنامه اختیاری است

معاون وزیر آموزش و پرورش عنوان نمود: در سامانه شهریه فوق برنامه دانش آموزان هم تعیین شده است، البته شهریه کلاس های فوق برنامه و هرگونه خدمات دیگر مانند هزینه های مربوط به ایاب و ذهاب، لباس فرم و تغذیه اختیاری و متفاوت با شهریه ثابت است.

محمودزاده با بیان اینکه شهریه ثابت برای همه مدارس لازم الاجراست، اضافه کرد: سایر هزینه ها در مدارس اختیاری است و خانواده ها می توانند پرداخت ننمایند بعلاوه اینکه مدارس نمی توانند هزینه ای با عنوان یاری های مردمی از اولیا دریافت نمایند.

وی بعلاوه درباره تفاوت الگوی شهریه سال جاری به سال های گذشته اظهارکرد: سال جاری 35 امتیاز از صد امتیاز به فرآیند ها و فعالیت های آموزشی و پرورشی مدارس تعلق گرفت که البته برای سال تحصیلی آینده این فرآیند و الگو تغییراتی خواهد داشت.

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: برای سال تحصیلی آینده، اجرایی سازی سند تحول بنیادین با توجه به شاخص های آنالیز شده در قرارگاه و هم امتیاز رویکرد های پرورشی، تربیتی و آموزشی افزایش می یابد.

محمودزاده تاکید نمود: سال تحصیلی آینده کارنامه موفقیت آمیز مدرسه آنالیز می گردد و در نهایت این عملکرد را به مقدار شهریه گره می زنیم.

تاخیر در ورود به سامانه به حجم بالای کاربران مربوط می گردد

وی درباره تاخیر در ورود کاربران به سامانه اعلام شهریه مدارس شرح داد: سامانه www.mosharekatha.ir در خدمت همه موسسان، مدیران و اولیا دانش آموزان برای مشاهده مقدار شهریه هر مدرسه واقع شده است، محتمل است با توجه به اینکه حجم ورود به این سامانه زیاد است، وارد شدن با کندی همراه گردد، اما مسئله ای از نظر مسائل فنی وجود ندارد.

سایت مشارکت ها مدارس غیردولتی، سایتی برای ارائه خدمات الکترونیکی به مدارس غیر دولتی با هدف ساماندهی به مشارکت های مردمی به روی کار آمده است.

در این سامانه خدمات مختلفی همانند استعلام شهریه مدارس، ثبت نام دوره های ضمن خدمت و ... به صورت غیرحضوری ارائه می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 2 مرداد 1401 بروزرسانی: 2 مرداد 1401 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 2154

به "شهریه ثابت مدارس غیردولتی اعلام شد؛ حداکثر شهریه: 35 میلیون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهریه ثابت مدارس غیردولتی اعلام شد؛ حداکثر شهریه: 35 میلیون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید