اتمام بخش نهایی طرح ملی آنالیز مصرف در سال 99

به گزارش آخرین خبر، معاون پژوهشی انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور به اتمام بخش نهایی طرح ملی بررسی مصرف در سال 99 اشاره نمود و گفت: نتایج این طرح ملی را در سالجاری بررسی می کنیم و گزارش نهایی را جهت استفاده سیاستگذاران و مدیران ارایه می دهیم.

اتمام بخش نهایی طرح ملی آنالیز مصرف در سال 99

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مرتضی عبداللهی با بیان این مطلب گفت: برنامه های ملی در انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور شامل دوره های چهارساله است و در حال حاضر که در سال 2020 قرار داریم، این دوره تا دو ماهه آینده به اتمام می رسد. البته ما برای دوره چهارساله جدید سه TOR نوشتیم که هر کدام فعالیت های خود را دارند و عمدتا در ارتباط با بهبود تغذیه مردم، ارتقای آگاهی و دانش مردم و برگزاری کارگاه های آموزشی برای کشور های منطقه است. چرا که ما در منطقه مدیترانه شرقی تنها مرکز همکار در تغذیه هستیم.

وی درباره اتمام بخش نهایی طرح ملی بررسی مصرف بیان نمود: این طرح که عمده کار های آن پیچیده و از دو سال گذشته اجرا شده و به مدیریت داده ها رسیده است، متاسفانه سیستم نتوانسته مدیریت کند. اما این طرح با حضور دکتر رزاز رییس انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور دوباره حرکت نموده است و امیدواریم در سال 99 بتوانیم نتایج مصرف را بررسی کنیم و گزارش نهایی را ارایه دهیم تا سیاستگذاران و مدیران بتوانند از طرح استفاده نمایند.

معاون پژوهشی انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور با بیان اینکه دانشکده و انستیتو در کنار هم قرار دارند و فعالیت می نمایند، توضیح داد: ما در بخش دانشکده عمدتا در چارچوب ضوابط و سیاست های دانشگاه برنامه ریزی می کنیم و سیاست های دانشکده در سطح دانشگاه مشخص و ابلاغ می گردد.

عبداللهی گفت: در حال حاضر لاین های تحقیقاتی خاصی از سوی دانشگاه معرفی نشده، اما همکاران عضو هیئت علمی در این لاین ها فعالیت دارند و ما نیز آن ها را مدیریت و بودجه هایی را که احتیاج دارند را فراهم می کنیم تا بتوانند تحقیقات مرتبط را در چارچوب سیاست ها و برنامه های دانشگاه انجام دهند.

وی ادامه داد: در بخش انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور به عنوان یک نهاد ملی مردم را با مسایل مختلف که مهمترین آن راهنما های غذایی است، آشنا کنیم؛ و در حال حاضر به دلیل اپیدمی کرونا، سرعت این راهنما ها کند شده است.

معاون پژوهشی انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور راه اندازی و اعتلای واحد ترجمان واحد دانش همگانی را راه اندازی کردیم و همچنین در حال راه اندازی وب سایتی در راستای آگاهی و آموزش مردم در بخش راهنمای غذایی هستیم.

عبداللهی گفت: طی دو ماه گذشته، اپلیکیشن تاک را راه اندازی کردیم و به این فکر هستیم که اپلیکیشن دیگری راه اندازی کنیم و جدول ترکیبات غذایی را ارایه دهیم.

وی در خصوص پیشرفت طرح های ملی انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی و پذیرفتن پیشنهادات سایر همکاران در خصوص طرح ها اظهار امیدواری کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1073

به "اتمام بخش نهایی طرح ملی آنالیز مصرف در سال 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتمام بخش نهایی طرح ملی آنالیز مصرف در سال 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید