صحبت های بی پرده سرمربی تیم ملی کشتی آزاد، محمدی: برای المپیک با مسائل و خلا جدی روبرو هستیم

به گزارش آخرین خبر، سرمربی تیم ملی کشتی آزاد با بیان اینکه کشتی ایران با مسائل و خلا جدی در بیشتر اوزان دست و پنجه نرم می نماید، گفت: کار بسیار سختی حتی برای کسب سهمیه المپیک داریم و انتظارات از کشتی باید معقول و منطبق بر واقعیت ها باشد.

صحبت های بی پرده سرمربی تیم ملی کشتی آزاد، محمدی: برای المپیک با مسائل و خلا جدی روبرو هستیم

غلامرضا محمدی در تبادل نظر با آخرین خبر، درباره ارزیابی خود از برگزاری رقابت های جام تختی و وضعیت کشتی کشور در راه آماده سازی برای حضور در رقابت های دنیای و المپیک 2020 توکیو، با بیان اینکه میخواهد به وسیله این تبادل نظر با مردم به صورت شفاف و صادقانه درباره وضعیت کشتی ایران صحبت کند، اظهار داشت: وظیفه همه ماست که در همه موارد با مردم شفاف و صادقانه صحبت نموده و وضعیت موجود را به روشنی تبیین کنیم. ما دو رویداد بسیار مهم رقابت های قهرمانی دنیا و المپیک 2020 را در پیش داریم و در بین آن ها نیز در یکسری از تورنمنت های داخلی و خارجی و دو رویداد قهرمانی آسیا شرکت می کنیم. با توجه به شرایط فعلی و همچنین اتفاقاتی که در یکی دو سال گذشته در رویدادهای مختلف برای تیم ملی به وجود آمد، در رقابت های جام تختی همه پتانسیل کشتی ایران به غیر از چند چهره سرشناس که برای آن ها نیز حضور در تورنمنت های خارجی را در نظر داریم، حضور داشتند.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد اضافه نمود: رقابت های جام تختی با توجه به حضور چند چهره سرشناس، محک نسبتاً جدی برای کشتی گیران ما مخصوصاً در اوزان سبک که ما دچار خلأ هستیم، بود. باید بگویم با توجه به عملکرد کشتی گیران مخصوصاً در اوزان سبک ما در این اوزان شدیداً دچار خلأ و کمبود هستیم و شرایط خوبی نداریم. کار بسیار سختی برای حضور پیروز در رقابت های دنیای و المپیک در پیش داریم اما با همه این اوصاف با تمام وجود برای بهبودی وضعیت کشتی ایران و کسب نتیجه ای در خور نام کشتی ایران و خشنود کردن مردم کوشش خواهیم کرد و لحظه ای عقب نمی نشینیم.

وی با تاکید بر اینکه اعضای کادر فنی و مسئولان فدراسیون قول می دهند تمام توان خود را برای پیروزیت و بهبود وضعیت فعلی کشتی ایران به کار گیرند، اظهار داشت: با این اوصاف باید واقعیت ها را به مردم بگوییم. با توجه به شرایطی که طی سال های اخیر برای کشتی ایران بوجود آمده باید انتظارات از کشتی منطقی باشد. ما به لحاظ داشتن پشتوانه در وضعیت خوبی قرار داریم اما باید تاکید کنم زمان بسیار کمی تا رقابت های دنیای و المپیک 2020 و رساندن این پشتوانه ها به این رویدادهای مهم داریم و شرایط برای حضور این نفرات مستعد در المپیک پیش رو به لحاظ شرایط سنی و کمبود تجربه مهیا نیست. بدون تردید بعد از المپیک 2020 با توجه به رسیدن این استعدادها به تیم ملی شرایط ما به مراتب بهتر خواهد شد و قول می دهم دوران طلایی کشتی ایران و ظهور نسل طلایی کشتی ایران را شاهد خواهیم بود و این نفرات کشتی ایران را به صندلی اصلی و شایسته خود می رسانند.

محمدی در ادامه تبادل نظر با آخرین خبر، توضیح داد: ما در این زمان اندک که در اختیار داریم قصد داریم هم بر روی نفرات جوان و آینده ساز کشتی با توجه ویژه سرمایه گذاری کنیم و هم به نفرات با تجربه و میدان دیده توجه کنیم تا دستمان در المپیک و رقابت های دنیای خالی نماند. باید بگویم با توجه به شرایط فعلی، ما حتی برای دریافت سهمیه المپیک نیز در رقابت های دنیای مشکل جدی داریم چرا که در بیشتر اوزان المپیکی دچار خلأ و مشکل هستیم. در جام تختی همه موجودیت کشتی ما به غیر از تعدادی اندک کشتی گیر با تجربه که برای آن ها نیز برنامه داریم، حضور داشتند. ما باید واقعیات را به مردم بگوییم اما با این حال با همه وجود برای بزرگی کشتی ایران کوشش می کنیم.

وی با تاکید بر اینکه کشتی برای پیروزیت به همدلی اهالی کشتی و همچنین صبر نیازمند است، گفت: هر مربی حرفه ای برای کسب پیروزیت حداقل به 4 سال زمان نیازمند است اما ما برای اینکه کشتی در شرایط ویژه ای به سر می برد ریسک قبول راهنمایی تیم ملی را پذیرفتیم و آمدیم و کار را بی هیچ توقعی آغاز کردیم. ما مدیون کشتی هستیم و به چیز دیگری جز سربلندی و پیروزیت کشتی فکر نمی کنیم اما دست ما در بعضی اوزان واقعاً خالی است و این واقعیت ها باید گفته گردد.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در پاسخ به این سوال که به نظر می رسد پس از مشاهده رقابت های جام تختی به نوعی از وضعیت کشتی ایران دچار دلسردی شده است، گفت: روحیه من به گونه ای است که یا کاری را انجام نمی دهم یا اگر قبول کردم هیچوقت از زیر آن شانه خالی نمی کنم و تا آخر راه ادامه می دهم اما این یک واقعیت است که در یکی دو سال گذشته ما در رقابت های دنیای ناکام بودیم و کشتی ایران نتوانست جوابگوی انتظارات مردم باشد. باید از چند سال پیش به جای تمرکز بر روی کسب نتیجه در بعضی رویدادها، بر روی مقوله آینده سازی و یافتن پشتوانه برای نفرات باتجربه تیم ملی تمرکز می شد و آینده کشتی به صورت ویژه مدنظر قرار می گرفت. همانطور که گفتم در حال حاضر نیز ما پشتوانه های زیادی داریم اما این نفرات به المپیک 2020 نمی رسند.

وی اضافه نمود: ای کاش طی سال های گذشته بر روی جوانان مستعد مخصوصاً در اوزان سبک که دچار مشکل و خلأ جدی هستیم سرمایه گذاری و برنامه ریزی می شد و کسب نتیجه در دستور کار قرار نمی گرفت. این ها واقعیات تلخی است که باید گفته گردد. این بدترین حالت برای یک مربی است که زمان کمی برای کسب نتیجه دلخواه در اختیار داشته باشد و از سوی دیگر نیز انتظارات بالا باشد. جالب است بدانید ما در قالب اعزام کشتی گیران به رقابت های جام دنیای، جام دان کولوف و دو رویداد قهرمانی آسیا در رده امید و بزرگسال در مجموع 37 کشتی گیر اعزام می کنیم که این ها همه پتانسیل کشتی ما در حال حاضر هستند و فکر نمی کنم کسی بیرون مانده باشد. ما تمام کشتی گیرانی را که احساس کردیم می توان رویشان حساب باز کرد را به این رویدادها می فرستیم و همه را درگیر کار نموده ایم تا بهترین ها شناسایی شوند. خوشبختانه تعامل بسیار خوبی بین تیم های ملی به وجود آمده و همین امر باعث شده کسی از دایره رقابت بیرون نماند.

محمدی با بیان اینکه قول داده بود با مردم به صورت شفاف صحبت کند، اظهار داشت: سعی کردم در این مصاحبه تمام حرف هایم را بزنم. الان آرامش بسیار خوبی بر کشتی کشور حاکم شده و ما در فضایی آرام و همدل چه در کشتی آزاد و چه در کشتی فرنگی کار می کنیم اما واقعاً کار سختی در پیش داریم و انتظارات از کشتی باید معقول و منطبق بر واقعیت ها باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 106

به "صحبت های بی پرده سرمربی تیم ملی کشتی آزاد، محمدی: برای المپیک با مسائل و خلا جدی روبرو هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صحبت های بی پرده سرمربی تیم ملی کشتی آزاد، محمدی: برای المپیک با مسائل و خلا جدی روبرو هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید