عضو ستاد کرونا: آمار واقعی قربانیان کرونا 2.5 برابر آمار اعلامی است

به گزارش آخرین خبر، عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به نگرانی ها از فرایند فزاینده کرونا در کشور، این موضوع را نتیجه بی توجهی به الگو های پیشنهادی ستاد کرونا دانست و گفت: حتی برای تعطیلات اخیر نیز محدودیت ها به شکلی اجرا شد که افراد وقت رفتن به سفر را پیش از اعمال محدودیت داشتند و همین نوع اعمال محدودیت ها نگرانی ما را از تعطیلات روز های آینده نیز افزایش می دهد.

عضو ستاد کرونا: آمار واقعی قربانیان کرونا 2.5 برابر آمار اعلامی است

از پروفایل ما وبلاگ حامد دیدن نمایید.

به گزارش ایسنا، دکتر مسعود مردانی با اشاره به فرایند صعودی بیماری کرونا در کشور و رکورد 337 مورد مرگ ناشی از کرونا در یک 24 ساعت، گفت: علت این رکوردشکنی را می توان در عدم رعایت موازین و الگو های پیشنهادی ستاد مقابله با کرونا یافت. مسافرت های غیر ضروری، عدم رعایت مسائل بهداشتی، شرکت در مجامع و تجمع ها، ساده انگاری مردم و... همگی عواملی برای رشد آمار ابتلا، بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا در کشور است.

وی با اشاره به محدودیت هایی که برای سفر به 5 شهر در تعطیلات اخیر انجام شد، اظهار کرد: تا جایی که ما مطلع هستیم محدودیت ها به شکل خاص اجرا نشد و افرادی بودند که به سفر رفتند، زیرا با اعلام ساعت 12 شب برای اعمال محدودیت ها مردم زمان کافی برای رفتن به سفر داشتند. برای تعطیلات پیش رو که مدت آن طولانی تر است در صورت عدم اعمال قوانین جدی و سخت، فاجعه دیگری در آمار کرونا رخ خواهد داد.

این متخصص بیماری های عفونی، ادامه داد: بیش از 6 ماه است تاکید ما بر اعمال محدودیت ها است. در شرایطی که تمام ایران شرایط قرمز دارد سهل انگاری از سوی هیچ کس درست نیست.

وی با اشاره به تاثیر دورکاری ادارات و برخی مشاغل، شرح داد: مقابله با کرونا نیاز به سیاست گذاری چندجانبه دارد، صرف اینکه با اعمال موقت محدودیت بخواهیم آمار بیماران و تلفات کرونا را کاهش دهیم، پیروز نخواهیم شد. فاصله گذاری اجتماعی، زدن ماسک، تعطیلی برخی ادارات یا دورکار شدن آن ها و... در شرایطی که آمار جانباختگان کرونا در حال افزایش است، اقداماتی خواهد بود که کنار یکدیگر موثر هستند.

وی مدعی شد: در حالی آمار روزانه مرگ ناشی کرونا به 337 مورد رسیده است که این آمار هم واقعی نیست و برای آنکه بدانیم در واقعیت چند نفر روزانه تلف می شوند این عدد باید ضرب در 2.5 شود تا عدد اصلی به دست آید.

مردانی درباره شرایط بیمارستان هایی که پذیرش بیمار مبتلا به کرونا دارند، خاطرنشان کرد: این بیمارستان ها سرشار از بیمار، بدون تخت خالی هستند و شرایط مناسبی وجود ندارد. با توجه به تعطیلات پیش رو نگرانی ما بیش از گذشته است، پیشنهاد می دهیم از هر ماشین هنگام خروج از شهر مبلغ یک میلیون تومان اخذ شود و مبالغ حاصل از این جریمه را در پیشگیری و درمان کرونا هزینه کنند.

منبع: فرارو
انتشار: 17 آذر 1399 بروزرسانی: 17 آذر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1362

به "عضو ستاد کرونا: آمار واقعی قربانیان کرونا 2.5 برابر آمار اعلامی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عضو ستاد کرونا: آمار واقعی قربانیان کرونا 2.5 برابر آمار اعلامی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید