نبیه بری: هرگز از پیگیری پرونده امام موسی صدر خسته نخواهیم شد

به گزارش آخرین خبر، رئیس مجلس لبنان و رئیس جنبش امل این کشور بر ضرورت روشن شدن حقیقت در پرونده ربوده شدن امام موسی صدر در لیبی در زمان حکومت دیکتاتوری معمر قذافی تاکید نمود.

نبیه بری: هرگز از پیگیری پرونده امام موسی صدر خسته نخواهیم شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری العهد، نبیه بری در سخنانی به مناسبت چهل و دومین سالگرد ربوده شدن امام موسی صدر در لیبی بر ضرورت روشن شدن سریع این پرونده اسرار آمیز تاکید نمود.

وی خاطر نشان کرد : چهل و دو سال از این حادثه گذشت، ولی ما هرگز خسته نخواهیم شد، انتظار شیوه همه لبنانی ها از طوایف مختلف است.

وی تاکید نمود مسئله ناپدید شدن امام موسی و دو همراهش هرگز خاتمه نخواهد یافت مگر با بازگشت امام و اینکه ابهامات آن رفع گردد.

رئیس مجلس لبنان بر لزوم روشن شدن سرنوشت امام موسی صدر و همراهانش و بازگشت آنها به لبنان تاکید نمود.

وی اضافه نمود: ناپدید شدن امام موسی صدر و همراهانش جنایتی است که در خاک لیبی رخ داد و این موضوع یک موضوع حاکمیتی برای لبنان به شمار می رود.

نبیه بری گفت: موضوع ربوده شدن امام موسی صدر و همراهانش تنها با بازگشت این امام و روشن شدن ابهامات مربوط به آن بسته خواهد شد.

رئیس مجلس لبنان گفت: اوضاع امنیتی در لیبی خصوصا در چند ماه گذشته مانع آن شده است که کانال هایی با مسئولان درگیر با یکدیگر در آنجا برقرار گردد و این امر مانع تکمیل تحقیقات و جلب افراد تحت پیگرد شده است.

وی گفت: امیدواریم که بعد از دستیابی گروهها در لیبی به یک توافق، واقعیت به طور کامل روشن شده و امام موسی صدر و همراهانش بازگردند.

نبیه بری با اشاره به انفجار هولناک اخیر در اسکله بیروت گفت: تاکید می کنم که جراحت پایتخت به منزله جراحتی برای لبنان و بشریت است.

وی خواستار آن شد که تحقیقات درباره انفجار بیروت بدون شتابزدگی در جهت درست خود حرکت کند و دستگاه قضایی لبنان از کسی که می خواهد زیر سقف حفظ حاکمیت لبنان عمل کند، یاری بگیرد.

نبیه بری همچنین رسیدگی به انفجار بیروت و روشن شدن زوایای آن را آزمونی برای دستگاه قضایی لبنان دانست.

وی همچنین در اشاره به بعضی تحولات داخلی هشدار داد: ثبات امنیتی درحال متزلزل شدن است و ما حوادثی را بین مناطق شاهدیم که آخرین مورد آن در مناطق کفتون و خلده در جنوب بیروت بود.

رئیس مجلس لبنان همچنین هشدار داد: خطر این بار از خارج نیست بلکه از داخل است.

وی اضافه نمود: میهن دیگر از ثبات سیاسی، مالی یا امنیتی یا اعتماد شهروندان و دنیا سرشاری برخوردار نیست.

رئیس مجلس لبنان گفت: باید همگی خواسته های مردم را بشنویم. بدترین چیزی که فاجعه انفجار بیروت برملا کرد، سقوط ساختار نظام سیاسی و مالی بود.

وی تاکید نمود: نظام طائفه ای، فساد و محرومیت و بی عدالتی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 مهر 1399 بروزرسانی: 26 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1253

به "نبیه بری: هرگز از پیگیری پرونده امام موسی صدر خسته نخواهیم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نبیه بری: هرگز از پیگیری پرونده امام موسی صدر خسته نخواهیم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید