هشدار پلیس فتا درباره لینک های نوروزی

به گزارش آخرین خبر، خبرنگاران:پلیس فتا هشدار داده است لینک های اعطای هدیه صددرصد کلاهبرداری بوده و یکی از آفت های فضای مجازی است و مردم لینک های دریافت هدیه را باز نکنند.

هشدار پلیس فتا درباره لینک های نوروزی

سرهنگ پاشایی، رییس معاونت اجتماعی پلیس فتای ناجا ، درباره کلاهبرداری مجرمان سایبری به وسیله لینک ها دریافت هدیه، اظهار کرد: مجرمان سایبری به تناسب شرایط و موقعیت جامعه پلتفرم هایی را برای کلاهبرداری تهیه می نمایند.

وی اضافه نمود: زمانی که ثبت نام کارت سوخت مطرح می گردد، لینک های دریافت کارت سوخت از طرف مجرمان سایبری تهیه می گردد، ایام عید هم لینک های دریافت عیدی از سوی مسئولان را طراحی می نمایند و در شبکه های اجتماعی این لینک ها دست به دست می گردد، لینک که به دست افراد و شهروندان رسید، مجرمان سایبری اقدام به کلاهبرداری می نمایند.

سرهنگ پاشایی ادامه داد: افراد وقتی وارد لینک می شوند در سایت های سوری اطلاعات خودشان را وارد می نمایند و بعد از آن مجرمان سایبری، افراد را به درگاه های بانکی سوق می دهند تا مبالغ ناچیزی مانند، 5 هزار تومان و یا 10 هزار تومان را واریز نمایند که از این لحظه به بعد شهروندان وارد فضای کلاهبرداری اینترنتی می شوند.

رییس معاونت اجتماعی پلیس فتای ناجا ضمن هشدار به شهروندان، گفت: اگر دستگاه های مختلف قرار باشد ثبت نامی برای ارائه خدمتی انجام دهند؛ هیچگاه از افراد مبالغ ناچیز دریافت نمی نمایند، همچنین لینک های اعطای هدیه صددرصد کلاهبرداری بوده و یکی از آفت های فضای مجازی است و شهروندان به هیچ عنوان نباید وارد این لینک ها شوند.

وی توضیح داد: گاهی لینک هایی است که کاربران را در گروهی عضو می نمایند و در کاربران با اضافه کردن کاربران دیگر وعده واریز پول را می دهند که تمام این گروه ها هم کلاهبرداری است و افراد باید هوشیار باشند که در چنین گروه هایی وارد نشوند و فعالیت هم ننمایند.

سرهنگ پاشایی اعلام کرد: حتی قانونگذار برای اضافه کردن کاربران در گروهی بدون رضایت خود فرد، جرم مشخص نموده است و هیچکس اجازه ندارد فردی را بدون رضایت در گروه های شبکه های اجتماعی اضافه کند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 19 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1400 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1655

به "هشدار پلیس فتا درباره لینک های نوروزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار پلیس فتا درباره لینک های نوروزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید