والیبال ، جواز حضور شاگردان ایگور در انتخابی المپیک با شکست قطر

به گزارش آخرین خبر، تیم ملی والیبال ایران در دومین روز از رقابت های والیبال قهرمانی آسیا مقابل قطر نهاده شد.

والیبال ، جواز حضور شاگردان ایگور در انتخابی المپیک با شکست قطر

با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید.

به گزارش مهر، بیستمین دوره مسابقات والیبال مردان قهرمانی آسیا روزهای 22 تا 30 شهریور با حضور 16 تیم در چهار گروه به میزبانی تهران برگزار خواهد شد و در سرانجام هشت تیم برتر جواز حضور در مرحله دوم انتخابی المپیک 2020 توکیو که دیماه سالجاری در چین برگزار می گردد، را کسب خواهند کرد.

تیم ملی والیبال ایران پس از شکست تیم سریلانکا، امروز شنبه 23 شهریور در دومین گام این مسابقات از ساعت 18:30 در سالن آزادی رو در روی قطر نهاده شد. در این دیدار هم تماشاگران استقبال خوبی نداشتند.

ایگور کولاکوویچ در این دیدار بازی را با ترکیب میلاد عبادی پور، سعید معروف، پوریا فیاضی، مسعود غلامی، امیر غفور، علی شفیعی و محمدرضا حضرت پور آغاز کرد تا نشان دهد اهمیت این بازی برایش زیاد است و با تکیه به بازیکنان اصلی به برد احتیاج دارد.

  • ست نخست؛ 25 بر 18 به سود ایران

امتیاز نخست در این ست برای ایران به دست آمد. ملی پوشان ایران آغاز خوبی داشتند و پیروز شدند با نتیجه 5 بر 3 از قطر پیش بیافتند اما رفته رفته قطری ها ابتدا اختلاف را کم و سپس در امتیاز 7 از ایران پیش افتادند اما خیلی طول نکشید تا شاگردان ایگور با کسب دو امتیاز متوالی نخستین تایم استراحت فنی را با نتیجه 8 بر 7 به سود خود به سرانجام رساندند.

در ادامه تیم ملی با کسب دو امتیاز متوالی دیگر با نتیجه 10 بر 7 همچنان پیش بود تا سرمربی کویت تقاضای تایم استراحت دهد. این توقف هم بی تاثیر بود و آبشارهای زیبای غفور ایران را به امتیاز 12 و ایجاد اختلاف 5 امتیازی رساند تا بار دیگر حریف تقاضای تایم استراحت دهد. سرویس های بدون نقص سعید معروف روند پیشتازی ایران را حفظ کرد تا ایران با نتیجه 14 بر 7 همچنان تیم برتر زمین باشد. دومین تایم استراحت فنی نیز با رجحان 16 بر 10 ایران همراه شد. قطر در این ست حرفی برای گفتن نداشت تا ایران با نتیجه 25 بر 18 ست اول را به سود خود انتها دهد.

  • ست دوم؛ 25 بر 15 به سود ایران

امتیاز نخست دراین ست نیز برای ایران ثبت شد. قطری ها در این ست هم حرفی برای گفتن نداشتند و شاگردان ایگور کولاکوویچ با ایجاد اختلاف چهار امتیازی با نتیجه 6 بر 2 پیش افتادند تا سرمربی قطر تقاضای تایم استراحت دهد که تاثیری در روند امتیاز گیری ملی پوشان ایران نداشت. در ادامه نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه 8 بر 2 به سود ایران همراه شد. امتیاز آوری ملی پوشان ادامه داشت تا همچنان با نتیجه 11 بر 3 ایران تیم برتر زمین باشد. دومین تایم استراحت فنی نیز با نتیجه 16 بر 9 به سود تیم ملی تمام شد. در نهایت این ست نیز با بازی یک طرفه با نتیجه 25 بر 15 به سود ایران همراه شد.

  • ست سوم؛ 25 بر 17به سود ایران

امتیاز نخست این ست نیز برای ایران ثبت شد و ملی پوشان با نتیجه 4 بر 1 رجحان خود را حفظ کردند تا سرمربی قطر برای توقف در امتیاز آوری ایران تقاضای تایم استراحت دهد. نخستین تایم فنی نیز با رجحان 8 بر 6 ایران همراه شد. ملی پوشان با رجحان در ست سوم با نتیجه 25 بر 17 پیروز بازی شدند.

تیم ملی با این پیروزی صعودش به مرحله بعد و جمع هشت تیم برتر قطعی شد و بازی فردا با استرالیا برای صدرنشینی خواهد بود. تیم ملی با این پیروزی جواز حضور در مرحله دوم رقابت های انتخابی المپیک را کسب کرد و ملی پوشان دی ماه در چین برای صعود به المپیک خواهند جنگید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 392

به "والیبال ، جواز حضور شاگردان ایگور در انتخابی المپیک با شکست قطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "والیبال ، جواز حضور شاگردان ایگور در انتخابی المپیک با شکست قطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید