ویژه برنامه جهان جانی روداری برگزار می شود

به گزارش آخرین خبر، به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، برنامه جهان داستان... که مقرر است همزمان با مناسبت های خاص ادبیات جهانی به منظور ایجاد تعامل فرهنگی و بهره مندی از تجارب نویسندگان صاحب نام و معتبر بین المللی و بررسی تأثیر آن ها بر ادبیات کودک و نوجوان کشور برگزار شود، در اواخر آذرماه به مناسبت یکصدسالگی جانی روداری به بررسی زوایای مختلف زندگی و آثار این برنده جایزه هانس کریستین آندرسن خواهد پرداخت.

ویژه برنامه جهان جانی روداری برگزار می شود

بر همین اساس، ویژه برنامه زنده این مناسبت با حضور غلامرضا امامی، دبیر مجموعه ترجمه آثار روداری،؛ شهرام اقبال زاده، منتقد و آگاه به نظرات جک زایپس درباره روداری؛ آبتین گلکار مترجم چیپولینو یکی از آثار منتشرشده روداری در ایران؛ محبوبه خدایی مترجم زبان ایتالیایی و... برگزار خواهد شد.

همچنین تهیه و انتشار پرونده ای برای جانی روداری شامل ترجمه دو مقاله درباره این نویسنده؛ یادداشت درباره معرفی های جانی روداری در ایران و آشنایی با آثار وی از دیگر بخش های این برنامه در دست تهیه جهان داستان... به شمار می رود.

جانی روداری نویسنده ادبیات کودک و نوجوان و روزنامه نگار مشهور ایتالیایی متولد 23 اکتبر 1920 و درگذشته 14 آوریل 1980 است. همه چیز با یک تمساح شروع شد، ترجمه منوچهر صادق خانجانی، نشر سروش؛ ماجراهای پیازچه، ترجمه مرضیه شجاعی دیندارلو، نشر شهر؛ ماجراهای چیپولینو ترجمه آبتین گلکار، نشر چشمه؛ جلسومینو در سرزمین دروغگوها، ترجمه آندرانیک خچومیان، نشر افراز و داستان هایی برای سرگرمی، ترجمه چنگیز داور پناه، نشر قطره از جمله آثار اوست که به فارسی ترجمه شده است.

انجمن نویسندگان کودک و نوجوان به مناسبت هفته کتاب و کتاب خوانی نیز سلسله نشست هایى را با موضوعات مختلف مرتبط با ادبیات کودک و نوجوان برگزار کرد. حضور پژوهشگران و نویسندگان این حوزه و بحث، تبادل نظر، تحلیل و واکاوی ابعاد گوناگون ادبیات کودک و نوجوان توسط این کارشناسان که به صورت زنده از طریق صفحه اینستاگرام این انجمن پخش می شد، مورد استقبال بسیاری از علاقه مندان عرصه ادبیات و فرهنگ و هنر قرار گرفت.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1415

به "ویژه برنامه جهان جانی روداری برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویژه برنامه جهان جانی روداری برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید