پرداخت وام ودیعه مسکن از دو طریق به متقاضیان، متراژ واحد ها تاثیری بر تسهیلات اجاره ندارد

به گزارش آخرین خبر، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: محدودیت متراژی برای پرداخت وام ودیعه مسکن وجود ندارد و تمامی مستاجران می توانند این تسهیلات را دریافت نمایند.

پرداخت وام ودیعه مسکن از دو طریق به متقاضیان، متراژ واحد ها تاثیری بر تسهیلات اجاره ندارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سال جاری هم همچون سال گذشته وام ودیعه مسکن از دو طریق به متقاضیان پرداخت می گردد، گفت: در روش اول پرداخت تسهیلات، متقاضیان در طول یک سال تنها سود تسهیلات را پرداخت می نمایند و در انتهای سال کل مبلغ را به صورت یک جا به بانک ها پرداخت می نمایند که در این شیوه متقاضی کمترین نرخ قسط را به بانک ها پرداخت می نماید.

او با بیان اینکه روش دوم تسهیلات ودیعه مسکن که به صورت 5 ساله و با نرخ 12 درصد است، افزود: در این روش متقاضی ماهیانه اصل و سود تسهیلات را به بانک ها پرداخت می نماید به طوری که برای تسهیلات 70 میلیون تومانی در شهر تهران، متقاضی باید هرماه یک میلیون و 592 هزار تومان به بانک پرداخت کند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در روش اول پرداخت تسهیلات نرخ سود وام 13 درصد است، افزود: متقاضیان سال جاری می توانند به دو شیوه اصل و سود تسهیلات را پرداخت و یا تنها سود تسهیلات را به بانک پرداخت نمایند که در هر دو شیوه بانک ها باید با متقاضیان همکاری لازم را انجام دهند.

محمودزاده با اشاره به اینکه متقاضیانی که در سال گذشته تسهیلات ودیعه مسکن را دریافت نموده اند، سال جاری دیگر نمی توانند این تسهیلات را دریافت نمایند، افزود: طی قانونی که در بانک ها وجود دارد، متقاضیانی که در سال گذشته تسهیلات را دریافت نموده اند، سال جاری با توجه به آنکه هنوز تسویه حساب ننموده اند، نمی توانند این تسهیلات را دریافت نمایند. البته در این باره در حال رایزنی با بانک ها هستیم که امیدواریم به نتایج خوبی برسیم.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در هیچ زمانی مقدار متراژ واحد ها برای دریافت تسهیلات مبنا نبوده است، گفت: در سال گذشته هم متقاضیان هیچ محدودیتی برای متراژ واحد ها نداشتند و هر متقاضی با هر متراژ واحدی می تواند به بانک ها برای دریافت تسهیلات مراجعه کند.

او با بیان اینکه همه مستاجرانی که متقاضی این تسهیلات هستند، می توانند تا انتها شهریورماه نسبت به ثبت نام در سامانه طرح اقدام ملی مسکن صفحه مربوط به ودیعه اجاره، اقدام نمایند و نظام بانکی هم تا انتها آذرماه فرصت پرداخت تسهیلات را دارد، افزود: کسانی هم که زمان تمدید اجاره نامه آن ها در نیمه دوم سال است با ثبت نام در سامانه و طی مراحل بانکی، اجاره نامه تمدید شده و کد رهگیری را ارائه می نمایند.

محمودزاده افزود: مستاجرانی که سال گذشته وام اجاره را دریافت نکردند تا انتها شهریورماه فرصت ثبت نام دارند، نظام بانکی هم تا انتها آذرماه وام اجاره را پرداخت خواهد نمود که به احتمال زیاد مثل سال گذشته این زمان تا بهمن ماه تمدید خواهد شد.

براساس این گزارش ثبت نام دریافت تسهیلات یاری ودیعه مسکن از ساعت 12 ظهر روز چهارشنبه 26 خرداد، در سامانه اقدام ملی مسکن به نشانی tem.mrud.ir شروع و تمامی مستاجران واجد شرایط می توانند نام نویسی نمایند.

سقف تسهیلات یاری ودیعه اجاره مسکن در منطقه شهری تهران 70 میلیون تومان، سایر کلانشهر ها (شهر های بالای یک میلیون نفر جمعیت یعنی شهر های مشهد، اصفهان، کرج، شیراز، تبریز، قم، اهواز، کرمانشاه) 40 میلیون تومان و سایر شهر ها 25 میلیون تومان است.

بعلاوه، متقاضیان دریافت این تسهیلات باید متاهل یا سرپرست خانوار باشند.

متقاضیان باید دارای اجاره نامه رسمی یا اجاره نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای کد رهگیری باشند. چنانچه متقاضی تا حداکثر دو هفته از تاریخ معرفی به شعب بانکی به تکمیل مدارک خود و ضامن ها اقدام نکند، نسبت به رد درخواست متقاضی اقدام می گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1810

به "پرداخت وام ودیعه مسکن از دو طریق به متقاضیان، متراژ واحد ها تاثیری بر تسهیلات اجاره ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت وام ودیعه مسکن از دو طریق به متقاضیان، متراژ واحد ها تاثیری بر تسهیلات اجاره ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید