پرواز مرموز ام.اچ 370 مالزی در راه راز گشایی

به گزارش آخرین خبر، خبرنگاران: مقامات استرالیا مدعی شدند که بخشی از لاشه پرواز ام.اچ 370 خطوط هوایی مالزی به زودی در آب های اندونزی پیدا می گردد و سرنوشت 239 مسافر آن از جمله دو ایرانی تعیین خواهد شد.

پرواز مرموز ام.اچ 370 مالزی در راه راز گشایی

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش گروه رسانه های آخرین خبر، مسئول استرالیایی هماهنگی عملیات جستجوی پرواز ام.اچ 370 خطوط هوایی مالزی اطمینان داد که معمای این پرواز مرموز مالزی پس از گذشت حدود 9 ماه به زودی حل می گردد.

وی گفت که به زودی آثاری از این هواپیما جایی در سواحل اندونزی که به احتمال زیاد در سوماترا است، به دست خواهد آمد.

پرواز ام.اچ 370 خطوط هوایی مالزی حدود 9 ماه پیش پس از پرواز از کوالالامپور در راستا پکن ناپدید شد و تاکنون از سرنوشت این هواپیما و 239 سرنشین آن خبری بدست نیامده است.

شایعات زیادی در خصوص این پرواز پس از ناپدید شدن آن در 17 اسفند ماه سال گذشته شکل گرفت و بسیاری نظامیان آمریکا را سرنوشت آن شریک دانستند.

پیتر فولی گفت که تاکنون مردم منطقه ای در اندونزی اشیاء زیادی را به پلیس محلی تحویل داده اند که شرکت بویینگ آزمایش هایی بر روی آنها انجام داده، اما همچنان تعلق داشتن آنها به پرواز ام.اچ 370 در هاله ای از ابهام است.

بر اساس این گزارش بیش از 180 نفر به طور تمام وقت در بخش عملیات جستجوی این پرواز با تمرکز بر آب های جنوبی اقیانوس هند در حال فعالیت هستند که بیش از 40 نفر از آنها در نوبت های مختلف حضور دارند تا این عملیات متوقف نگردد.

مسئول استرالیایی هماهنگی عملیات جستجوی پرواز ام.اچ 370 خطوط هوایی مالزی با ابراز اطمینان از یافتن این هواپیما خاطر نشان کرد که این مهم است هانیان بدانند چه اتفاقی برای این پرواز افتاده است.

این اظهارات در حالی بیان می گردد که سر تیم کلارک مدیر اجرایی خطوط هوایی امارات به تازگی از نقش ارتش مالزی در ناپدیدشدن پرواز ام.اچ 370 خبر داده بود.

وی در گفت وگو با یک روزنامه نگار بخش هوایی اعلام نموده بود بعضی اطلاعات توسط مقامات محرمانه نگهداشته شده است.

مدیر اجرایی خطوط هوایی امارات سوال نموده است چه فردی سیستم ارتباطات این پرواز را از کار انداخته و کدام فرد می دانسته چگونه این اقدام را انجام دهد.

پیتر فولی مسئول هماهنگی عملیات جستجوی ام.اچ 370 بر این باور است که پاسخگویی به سئوالات در خصوص سرنوشت این پرواز نیازمند گذشت زمان است.

دولت مالزی تاکنون حدود 33 میلیون رینگیت (حدود 11 میلیون دلار) صرف عملیات جستجوی ام.اچ 370 و ام.اچ 17 که 132 روز پس از ام.اچ 370 بر فراز اوکراین و در راستا آمستردام به کوالالامپور هدف موشک نهاده شد، نموده است.

همه 298 سرنشین پرواز ام.اچ 17 نیز جان خود را از دست دادند.

دلایل سرنگونی این پرواز تاکنون معین نشده و یک تیم بین المللی در حال اجرا تحقیقات بیشتر در خصوص سرنگونی این هواپیما است.

این دو حادثه هوایی بازار مسافران هوایی مالزی به ویژه مسافرین چین و اروپا را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

منبع:ایرنا

آخرین خبر: انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر می گردد.

بازگشت به صفحه سایر رسانه ها

منبع: تسنیم
انتشار: 1 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 308

به "پرواز مرموز ام.اچ 370 مالزی در راه راز گشایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرواز مرموز ام.اچ 370 مالزی در راه راز گشایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید