چرایی تشکیل تیم ملی فوتسال ب؛ قدرت نمایی بچگانه یا خیرخواهی پدرانه؟!

به گزارش آخرین خبر، بحث تشکیل تیم ملی فوتسال ب این روزها بار دیگر باعث به وجود آمدن اختلافاتی بین سرمربی تیم ملی فوتسال و برخی از اعضای کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی شده است.

چرایی تشکیل تیم ملی فوتسال ب؛ قدرت نمایی بچگانه یا خیرخواهی پدرانه؟!

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، بحث تشکیل تیم ملی فوتسال ب بار دیگر این روزها از سوی کمیته فوتسال مطرح شده است، موضوعی که در ابتدای سال نیز جنجال زیادی بین اهالی فوتسال به پا کرد و حتی پای نبی دبیرکل فدراسیون فوتبال را هم به میان آورد.

تشکیل تیم ملی ب که با هدف جوانگرایی در دستورکار کمیته فوتسال قرار گرفته است، مخالفان جدی از جمله محمد ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی و برخی دیگر از پیشکسوتان این رشته را دارد و بسکمک مقطع کنونی را، زمان مناسبی برای تشکیل این تیم نمی دانند. عده ای دیگر نیز معتقدند اگر قرار است تیمی تحت عنوان تیم ب تشکیل شود، باید زیر نظر سرمربی تیم ملی اداره شود و در راستای کمک به تیم ملی بزرگسالان باشد، نه یک تیم مستقل.

حسین شمس عضو کمیته فنی فوتسال و یکی از حامیان اصلی تشکیل تیم ملی ب، بارها بر ضرورت این موضوع تأکید کرده است و حتی در مصاحبه ای علیه ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی، گفت: متأسفانه سرمربی تیم ملی فوتسال می گوید بروید و به غیر از تیم ملی ب، تیم های ج، د، ه و ... درست کنید؛ واقعاً این ها چه حرفی است که می زنند؟ شما سرمربی تیم ملی هستید و باید حرف زدن تان براساس اصول باشد. چطور می گویید تیم های ج، د، ه و ... درست کنید؟ شما علناً فدراسیون فوتبال و کمیته فنی را مسخره می کنید. سرمربی تیم ملی فوتسال می گوید من باید مربی تیم ب را انتخاب کنم. مربی مدنظر ایشان هم شما می دانید که از کدام استان خاص هست و نیازی نیست که نامش را بگویم. همین الان ببینید که چند نفر از اعضای کادر فنی تیم ملی از یک استان تعیین هستند.

صحبت های شمس در آن زمان و اظهارات برخی بازیکنان تیم ملی و محمد ناظم الشریعه باعث شد اختلافات موجود در کمیته فوتسال و تیم ملی بیشتر از پیش نمایان شود. در این میان اما دفاع داود پرهیزکار از تشکیل تیم ملی ب نیز باعث شد پای مهدی محمدنبی دبیرکل فدراسیون فوتبال به این ماجرا باز شود و جلسه ای برای تعیین تکلیف تیم ملی در فدراسیون فوتبال برگزار گشت. جلسه ای که خروجی آن توقف فرایند تشکیل تیم ملی ب تا بعد از مسابقات قهرمانی آسیا و جام جهانی فوتسال بود تا موقتاً آتش اختلاف فوتسالی ها خاموش شود. سکوتی که بیش از یک ماه دوام نیاورد و پس از مخالفت ناظم الشریعه با اعزام تیمش به تورنمنت محبت آمیز تایلند، بازهم بحث تشکیل تیم ملی ب از سوی حسین شمس مطرح شد.

این اتفاقات نشان داد اختلاف کمیته فنی با کادر فنی تیم ملی فوتسال بیشتر به دلیل مخالفت ناظم الشریعه با اعزام تیم ملی به تورنمنت های مختلف است، زیرا پیش از این نیز در جریان دعوت تیم ملی لبنان از ایران برای بازی محبت آمیز و مخالفت ناظم الشریعه، اختلافاتی بین حسین شمس و سرمربی تیم ملی پیش آمد و پس از آن مقطع، برای اولین بار بحث تشکیل تیم ملی ب از سوی کمیته فنی مطرح شد تا حداقل این تیم در تورنمنت های محبت آمیز ای که با مخالفت ناظم الشریعه روبرو می شود، شرکت کند.

حالا در این شرایط قرار است در جلسه روز سه شنبه کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی درباره انتخاب سرمربی تیم ملی ب تصمیم گیری و این تیم به تورنمنت محبت آمیز تایلند در مهر ماه اعزام شود، اما سؤال اینجاست در این شرایط لزوم تشکیل تیم ملی ب چیست؟ در حالی که تیم ملی فوتسال مسابقات حساس قهرمانی آسیا در آبان ماه و جام جهانی را در شهریور ماه سال آینده در پیش دارد، تشکیل تیم ملی ب در این فاصله کوتاه چه کمکی به تیم ملی می کند؟

ضمن اینکه کمیته فوتسال به لحاظ تأمین بودجه برای اردوهای تیم ملی و رعایت پروتکل های بهداشتی و تست های کرونا نیز با مسائل شدید مالی روبرو است و در این شرایط صرف رایگان بودن تورنمنت تایلند نمی تواند توجیه خوبی برای تشکیل تیم ملی ب باشد. در هر صورت در حالی که با تصمیم کمیته فنی فوتسال و دبیرکل فدراسیون فوتبال تشکیل تیم ملی ب به بعد از جام جهانی موکول شده بود، تعیین نیست اصرار کمیته فوتسال در این مقطع به چه دلیل است و به نظر می آید باید بار دیگر با تشکیل جلسه ای یک بار برای همیشه تکلیف ماجرای تیم ملی ب تعیین شود، ماجرایی که بیشتر شبیه به قدرت نمایی طرفین شده است، تا خیرخواهی و آینده نگری برای فوتسال.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1153

به "چرایی تشکیل تیم ملی فوتسال ب؛ قدرت نمایی بچگانه یا خیرخواهی پدرانه؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرایی تشکیل تیم ملی فوتسال ب؛ قدرت نمایی بچگانه یا خیرخواهی پدرانه؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید