چه زمانی تغییرات پوستی خطرناک هستند؟

به گزارش آخرین خبر، مسائل و تغییراتی که در پوست ایجاد می شوند فقط علائم بیماری های پوستی نیستند. گاهی ممکن است علامت یک بیماری خطرناک در بدن باشند.

چه زمانی تغییرات پوستی خطرناک هستند؟

خبرنگاران - هوای سرد زمستان باعث می گردد که شما توجه بیشتری به پوست تان داشته باشید و در پی راه چاره هایی برای سالم و مرطوب نگه داشتن آن بیفتید. روتین مراقبت از پوست بسیار مهم است، اما گاهی اوقات با وجود مراقبت هایی که از پوست تان دارید، متوجه برخی از مسائل خاص در آن می شوید که ممکن است مرتبط با بیماری های کلیوی باشد.

بیماری کلیوی خیلی علائم خاصی از خودش نشان نمی دهد و یک کشنده خاموش است؛ بنابراین باید به پوست تان خیلی توجه کنید و تمام علائم آن را زیر نظر بگیرید.

پوست خشک و خارش دار علامت اولیه بیماری کلیوی است

بیماری های کلیوی بیش از 37 میلیون نفر را در کشور های بزرگ درگیر نموده است، اما علائم آن خیلی مشهود نیستند و شما باید خیلی حواس تان را جمع کنید؛ زیرا ممکن است باعث ایجاد مسائل شدید تر گردد. شاید تشخیص بیماری در مراحل اول خیلی سخت باشد.

وظیفه اصلی کلیه این است که استخوان ها را محکم نگه دارد و به گونه ای کار کند که میزان کافی مواد معدنی وارد خون گردد. هنگامی که کلیه نتواند این مواد معدنی و مغذی را مدیریت کند، بدن با کمبود این مواد روبرو می گردد و پوست خشک و خارش زا خواهد شد.

خارش پوستی که باید جدی گرفت

تقریبا نیمی از بیماران مبتلا به بیماری کلیوی مزمن؛ خارش پوست را تجربه می نمایند. خارش و خشکی پوست یکی از رایج ترین علائم بیماری های کلیوی است و 50 درصد بیماران کلیوی این شرایط را تجربه می نمایند. این خارش معمولاً زمانی افزایش پیدا می نماید که شرایط کلیه بدتر گردد؛ حتی افراد دیالیزی هم با این مسئله روبرو هستند و از این مقدار خارش زیاد جلوی بقیه خجالت می کشند. بسیاری از آن ها اظهار نموده اند که ما هر روز این خارش را تجربه می کنیم.

خارش پوست از لحاظ ذهنی هم این افراد را درگیر می نماید

فرقی ندارد که علائم خفیف یا شدید باشد. در هر صورت خارش پوست تاثیر زیادی در کیفیت زندگی افراد می گذارد. مطالعه ای در سال 2019 انجام شد و از بیماران سوالاتی را پرسیده و در طول 27 روز آن ها را زیر نظر قرار دادند و متوجه شدند که چقدر از خارش پوست در عذاب و رنج هستند.

یافته ها نشان داد که 24 درصد آن ها درگیر خارش پوست هستند. جزئیات زندگی آن ها نیز مورد آنالیز نهاده شد. این خارش باعث شده بود که به مسائل دیگری مثل بی قراری هنگام خوابیدن و افسردگی هم دچار شوند.

خارش پوستی همواره از کلیه نیست

دلایل بسیار زیاد دیگر هم برای خارش پوست وجود دارد. درست است که خارش پوست می تواند یکی از علامت های بیماری کلیوی باشد، اما گاهی اوقات دلایل دیگری دارد. به عنوان مثال بیماری های آلرژیک، آسم و اگزما هم می تواند جزء عوامل ایجاد نماینده خارش پوست باشد، زیرا بدن به میزان کافی مواد مرطوب نماینده فراوری نمی نماید. پس برای این که دلیل خارش را بفهمید، حتما به پزشک مراجعه کنید. آزمایش خون، آزمایش آلرژی، عکسبرداری ها و نمونه برداری از پوست چیز های زیادی را در خصوص شرایط بدنی شما نشان خواهد داد.

منبع: بهترین ها

خبرنگاران وب گردی وبگردی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 12 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1401 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 2084

به "چه زمانی تغییرات پوستی خطرناک هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه زمانی تغییرات پوستی خطرناک هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید