کفاشیان: دعوای ما و کی روش زن و شوهری بود!، استراماچونی آب زیر کاه است

به گزارش آخرین خبر، درباره پرونده نمی دانم چه مسائلی رخ داد و چه پرونده ای برای من ساختند و بعد از این همه خدماتی که داشتیم چه چیزهایی درست کردند. من نمی دانم و اصلا کاری نکردم.

کفاشیان: دعوای ما و کی روش زن و شوهری بود!، استراماچونی آب زیر کاه است

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال درباره مسائل مختلفی از زمان ریاست خودش و فعالیت های فعلی فدراسیون مانند ماجرای ویلموتس شرح داد.

به گزارش ایسنا، علی کفاشیان، نایب رئیس نخست فدراسیون فوتبال در گفت وگویی تلویزیونی با اشاره به حضور حقوقدان ها در ماجرای قرارداد کی روش اظهار کرد: زمان عقد قرارداد او هم فردی از حقوق بین الملل آمد و قرارداد را دید. یکسری موارد وجود دارد که از دست فدراسیون و ما خارج است. به کی روش می گفتیم ما پولت را سر ماه می دهیم اما اگر پول هم داشتیم نمی توانستیم آن را حواله کنیم.

دعوای ما با کی روش، زن و شوهری بود

او در پاسخ به اینکه دعواهایتان با کی روش بر سر همین موضوع بود، ادامه داد: بله، خارجی ها روی پولشان حساس هستند. ما هم معمولا دیر پول را می دادیم. البته دعواهای ما با کی روش زن و شوهری بود. هر روز دعوا می کردیم اما ساختگی بود. یک وقت هایی زورمان به بالاتری ها نمی رسید که پول بگیریم، ایشان را می انداختیم جلو و می گفت ما نمی توانیم اردو برگزار کنیم و این طور پول را می گرفتیم. عملکرد کی روش خوب و توانمند بود و نازش خریدار بود. البته این ناز گاهی یقه ما را هم می گرفت!

نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال که در برنامه سلام، صبح بخیر تلویزیون صحبت می کرد، در پاسخ به اینکه از تاج که با تجربه است توقع نمی رفت چنین قراردادی با ویلموتس که کلا 40 روز در ایران بوده و حالا دنبال غرامت سنگین است ببندد، اعلام کرد: نظر خود من این بود که ویلموتس باید تا انتها ماموریت می ماند. این تعویض مربی جز صدمه خوردن چیزی برای ما نداشت.

کفاشیان در پاسخ به این پرسش که آیا با وجود این دو شکست او را حفظ می کرد، گفت: قرارداد ویلموتس اینگونه بود که اگر جام جهانی نمی رفت خود به خود فسخ می شد اما کار او باید ادامه پیدا می کرد. به هر حال تا سه نشه بازی نشه! اگر مربی توانمند است و تصمیمی بگیریم باید پای آن بمانیم. مثل رییس فدراسیون می ماند که انتخابش می نمایند بعد از دو سال می گویند برو. بحث رفتن نیست، باید چهار سال بمانی و کار کنی! به من هم خیلی می گفتند برو و البته من هم بیشتر لج می کردم و می ماندم. مثلا تیم امید نتیجه نمی گرفت، می گفتند شما باید بروی. می گفتم می خواستم بروم اما حالا که گفتید می مانم. درباره علی دایی هم من موافق بودم او بماند اما در جلسه ای که با هیات رییسه داشتیم به این نتیجه رسیدیم که شاید با فضایی که به وجود آمد و باختی که رخ داد، بهتر است نباشد.

رییس مستعفی فدراسیون فوتبال ادامه داد: کار ویلموتس هم باید ادامه پیدا می کرد و جلو می رفت. کسی که می رود اگر تیم نتیجه نگیرد می گوید اگر من بودم نتیجه می گرفت، اگر نتیجه بگیرد هم می گوید به خاطر حضور من بوده است! خب چه دلیلی دارد او را برداریم؟ اگر از اول انتخابمان خوب باشد قطعا باید او بماند.

عاقل از یک سوراخ دو بار گزیده نمی گردد

او در پاسخ به اینکه دوباره قرار است رییس فدراسیون گردد، تاکید نمود: رئیس فدراسیون شوم؟ عاقل از یک سوراخ دو بار گزیده نمی گردد و فکر نمی کنم دیگر رییس فدراسیون شوم.

علی آبادی گفت علی دایی و مایلی کهن تغییر نمایند

کفاشیان در ادامه در پاسخ به اینکه آیا رییس جمهور وقت گفت علی دایی را برکنار کند و همچنین ماجرای انتخاب مایلی کهن، گفت: نه ما جلسه ای با رییس جمهور درباره علی دایی نداشتیم. با رییس وقت سازمان تربیت بدنی جلسه داشتیم که نظرشان برای تغییر دایی مثبت بود. درباره علی دایی با ریاست وقت سازمان تربیت بدنی جلسه ای داشتیم و درباره مربیان مختلف بحث کردیم و در نهایت با رای گیری به مایلی کهن رسیدیم. رییس سازمان تربیت بدنی هم بود. آقای علی آبادی علاقه مند به فوتبال بود و اطلاعات داشت. او در جلسات اعمال نظر خاصی نمی کرد. تلفنی گفتند مایلی کهن را بردار. گفتند با توجه به مسائلی که پیش آمده و دعواهایی که شده بهتر است نباشند.

کی روش فهمیده بود نازش خریدار دارد و حال مرا می گرفت

او در ادامه درباره این که آیا برای برداشتن کی روش هم فشار می آوردند، گفت: چندین بار رخ داد که زنگ بزنند و بگویند کی روش را بردار. او حمایت قوی از طرف دولت ها می شد و می گفتند او هوادار دارد و خوب است. ما هم این را فهمیده بودیم گاهی با او دعواهای ساختگی می کردیم. او می گفت می خواهم بروم و می ترسیدند، پول می دادند. از این نظر خیلی خوب بود اما زمان دکتر گودرزی گفتند ایشان باید برود! قبل از عید بود و ما با او بستیم و او گفت باشد من می روم و مسئله ای ندارم اما او که به مسافرت رفت و قرار شد قرارداد را فسخ کنیم نظرشان برگشت و گفتند حالا باشد. از طرف گودرزی نماینده آمد و مدیرکل حراست آمد. اخلاق کی روش هم اینطوری بود که از اول جلسه از خاطرات قدیمی اش می گفت و سه ساعت وقت را می گرفت و خسته مان می کرد بعد یک ساعت آخر می خواست نتیجه بگیرد.

رییس سابق فدراسیون فوتبال درباره تاثیر حمله به صفحه رییس جمهور در بقای کی روش اظهار کرد: بالاخره این موضوع هم تاثیر داشت. عده ای در دولت حامی ایشان بودند و او مربی خوب و ارزنده ای بود اما خیلی ما را اذیت می کرد. او این اواخر فهمیده بود نازش خریدار دارد و حال مرا می گرفت. هیچ وقت سر من داد نزد و اینقدر تربیت داشت و محترمانه مرا پرزیدنت خطاب می کرد. اما دو بار اعصاب مرا خیلی خورد کرد. جایی که شما هیچ چاره ای نداشتید و فقط محتاج کی روش بودید آنجا یقه تان را می گرفت!

کفاشیان اضافه کرد: در برزیل و استرالیا مرا اینقدر اذیت کرد که به مرز انفجار رسیدم. در استرالیا بازیکنی بود که دست یا پایش شکست و اسمش یادم نیست. آنجا گفتیم هاشم بیک زاده نباشد و به تهران مراجعه کند اما کی روش می گفت نه او باید همین جا بیمارستان برود و خرجش را بدهید. در برزیل می خواستیم به جواد نکونام و تیموریان پاداش بدهیم می گفت چرا به وسیله من نگفتید و آغاز به حال گیری کرد. من آنقدر عصبانی بودم که اگر همان موقع یک مربی داشتیم جایگزینش می کردم.

وی درباره قهرشان در برزیل بعد از بازی ایران و آرژانتین و دست ندادن با هم گفت: نه ما قهر نبودیم. ما سخت ترین جا که قهر بودیم به هم که می رسیدیم آشتی بودیم و دست می دادیم.

کفاشیان درباره پیغامکی که مبنی بر دلتنگی برای کی روش فرستاده بود، اعلام کرد: ما دعوا کردیم و قهر بودیم سه چهار روز گذشت گفتم بگذار دلجویی کنیم و درست نیست. نمی دانستم خانمش هم آمده. برای او پیغام زدم کارلوس آی میس یو! نگو آن زمان موبایل دست خانمش بوده و گفته این چه کسی است که به تو گفته آی میس یو! او هم گفته خودت زنگ بزن ببین کیست! تلفنم 5، 6 دقیقه بعد زنگ خورد و گفتم بارک الله چه زود تماس گرفت. گوشی را برداشتم و دیدم یک خانم است که گفت شما؟ گفتم من کفاشیان هستم رییس فدراسیون. او هم قطع کرد! فهمیدم خانمش شک نموده بود. داستانی بود که با او داشتیم. بعدها برای تهدید به او می گفتم برایت آی میس یو می فرستم !

سوسک و مارمولک به اردوی بانوان فرستادیم تا ترسشان بریزد

نایب رئیس فدراسیون فوتبال در واکنش به این که در اردوی بانوان سوسک و مارمولک پیدا شده بود، شرح داد: بله! ما فرستادیم تا ترسشان بریزد. اغلب کشورهایی که آنها می رفتند امکاناتشان ضعیف بود و گفتیم نترسند.

او درباره لباس های تیم ملی هم گفت: نماینده خارجی مان خیلی عصبانی شده بود. لباس ها را شسته بودند، آب رفته بود. یوزپلنگ رویش بود و وقتی آن را شسته بودند شده بود گربه!

نمی دانم برای چه 5 سال محروم شدم

رئیس مستعفی فدراسیون فوتبال درباره پنج سال محرومیتی که کمیته اخلاق برای او بریده است، گفت: درباره پرونده نمی دانم چه مسائلی رخ داد و چه پرونده ای برای من ساختند و بعد از این همه خدماتی که داشتیم چه چیزهایی درست کردند. من نمی دانم و اصلا کاری نکردم.

او درباره ناپدید شدن 70 هزار دلار شرح داد: چیزی ناپدید نشده است. مثل این می ماند که معامله ای با کسی می کنی جنسی به او می دهی و به تو چک می دهد اما چک وصول نمی گردد و باید دنبال آن بروی و شکایت کنی. ماجرای ما هم همین بود. شرکت ام پی سیلوا برای حق پخش مسابقات انتخابی جام جهانی قبلی به ما پول داده بود. حالا که اصلا کسی دنبال این قراردادها نیست ولی ما می خواستیم از آب هم کره بگیریم. او 70 هزار دلار را نداد. ما هم قراردادمان را فسخ کردیم. این شرکت متعلق به خارج از کشور بود و اگر ما می خواستیم پیگیری حقوقی کنیم باید دو برابر این 70 هزار دلار پول وکیل می دادیم و آخر هم به هیچ جا نمی رسیدیم چون این شرکت را منحل نموده و رفته بودند. به وسیله AFC و فیفا، پیگیری کردیم و به جایی نرسیدیم. جزو اختیارات بنده بود که شکایت نکنم اما بعدها تبدیل به پرونده شد و دنبال این بودند که محرومیت بزنند.

کفاشیان در پاسخ به اینکه آیا کمیته استیناف رای کمیته اخلاق را وتو نموده است، گفت: اکنون در استیناف رفته است و دارند آنالیز می نمایند. مسئله ای هم با من ندارند و همه توانمند و خوب هستند. من پشت پرده این قضیه را نمی دانم اما برایم زیاد مهم نیست. چون آنقدر سلامت بودم و به خودم اطمینان دارم که سرم را بالا می گیرم.

عده ای از نمایندگان خواهان برکناری من بودند اما خودشان به اختلاف خوردند و بی خیال شدند

کفاشیان در ادامه درباره این موضوع که او کسی بود که همه می خواستند از ریاست فدراسیون برکنارش نمایند، اظهار کرد: بله آن افراد 8، 9 نفر شدند. خاصیت فوتبال همین است. زمانی من در فدراسیون دو و میدانی بودم. دوستی داشتیم که می گفت تو چرا عوض نمی شوی؟ گفتم هرکسی می آید، اول رییس فدراسیون فلان ورزش را عوض می نماید، بعد سراغ کشتی می رود و رییس فدراسیون های دیگر، بعد که به ما می رسد خودش عوض می گردد. با آقای سعیدلو رئیس وقت سازمان تربیت بدنی دوست بودم. می گفت همه نماینده ها می گفتند تو باید عوض شوی. گفتم چه کسی را می خواهید بیاوری؟ سر همین دعوایشان شد و گفتند همین که هست بماند. متاسفانه این اعمال نظرها و صحبت ها وجود دارد. من روزی که وارد معاونت وزارت ورزش شدم، فوتبال را هم خیلی دوست نداشتم. من پایم به توپ نخورده بود و دو میدانی کار بودم. البته بچگی با توپ پلاستیکی بازی می کردیم.

او اضافه کرد: وقتی به معاونت ورزشی آمدم، دیدم 94، 95 درصد جامعه ما در فوتبال است و بیشتر هم علاقه مند به استقلال و پرسپولیس هستند و بهتر است به حمایت از فوتبال که مردم دوست دارند بپردازیم.

استراماچونی آب زیرکاه بود

وی درباره استراماچونی گفت: او چهره استقلال است. ما از همین جا باید قدر آقای کی روش را بدانیم. خدا شاهد است 6 ماه 8 ماه حقوق او را نمی دادیم اما به او می گفتیم پول هست و در جهت گیر نموده و قبول می کرد اما کسی که درک نمی نماید و با ما همراه نمی گردد بهتر است نباشد! استراماچونی آب زیرکاه بود. کی روش هم داد و حرفش را می زد اما رو بود.

منبع: عصر ایران
انتشار: 3 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 721

به "کفاشیان: دعوای ما و کی روش زن و شوهری بود!، استراماچونی آب زیر کاه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کفاشیان: دعوای ما و کی روش زن و شوهری بود!، استراماچونی آب زیر کاه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید