یارانه بگیران نو چه کسانی هستند؟

به گزارش آخرین خبر، به گزارش خبرنگاران، در میانه ماه خرداد هنوز موعد قطعی واریز یارانه نو معین نیست، اما دولت بر لیست یارانه بگیران اضافه نموده است.

یارانه بگیران نو چه کسانی هستند؟

این افراد کسانی هستند بعد از اجرای اصلاحات ارز ترجیحی، از دریافت یارانه نو محروم شدند اما به وسیله سامانه ثبت اعتراض وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شکایت خود را ثبت کردند.

داریوش ابوحمزهء، معاون رفاهی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در این باره گفت: تعداد چهار میلیون نفر برای دریافت یارانه به سازمان هدفمندی یارانه ها معرفی شدند.

طیبه حسینی، سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه ها نیز در این باره به خبرنگاران گفت: گروه نو فقط مبلغ را دریافت می نمایند اما حق برداشت از آن را ندارند.

وی اضافه نمود: این شرایط کماکان تا سرانجام آنالیز صلاحیت معترضان مورد نظر ادامه می یابد.

موعد برداشت یارانه خرداد، شاید تا چند روز آینده

در جریان ثبت درخواست معترضان و جاماندگان یارانه نو، دولت سازمان هدفمندی یارانه ها و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را مسئول نام نویسی از متقاضیان کرد اما در نهایت مسئولیت آنالیز و احراز صلاحیت با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

در همین رابطه حسینی، سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه ها گفت: تمام معترضانی که شکایت خود را به وسیله این سازمان ثبت کردند به وزارت تعاون معرفی شده اند و هنوز شرایط این گروه برای دریافت یارانه تعیین نیست.

وی در عین حال در خصوص موعد امکان برداشت واریزی خرداد گفت: هنوز به سازمان هدفمندی یارانه ها ابلاغی نشده است اما به احتمال زیاد تا چند روز آینده دراین خصوص اطلاع رسانی می گردد.

در پی اجرای برنامه اصلاحات ارز ترجیحی، دولت از محل ادغام یارانه های نقدی و معیشتی، واریزی نوی تعریف کرد. این یارانه ماهیتی غیر نقدی دارد و با هدف تامین اقلام ضروری به دهک های اول تا دهم پرداخت می گردد.

به علت مهیا نبودن زیر ساخت توزیع الکترونیکی، این یارانه برای دو ماه اول به صورت نقدی به حساب سرپرستان خانوار واریز شد اما دولت امکان برداشت همه آن را به صاحبان حساب نداد.

دادن حق برداشت یارانه خرداد از این حیث دارای اهمیت است که می تواند مبنای واریزی ماه های بعدی باشد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 22 تیر 1401 بروزرسانی: 22 تیر 1401 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 2145

به "یارانه بگیران نو چه کسانی هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یارانه بگیران نو چه کسانی هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید