30 مطلب جذاب و باورنکردنی در خصوص ژاپن

به گزارش آخرین خبر، آیا می دانستید ژاپنی ها به خاطر خوابیدن هنگام کار پاداش می گیرند؟ و یا مردم این کشور با داشتن بیشترین امید به زندگی بالاترین آمار خودکشی در جهان را به خود اختصاص داده اند؟ شاید حقایق کشور شگفت انگیز ژاپن، باورنکردنی و عجیب به نظر برسد، اما این حقایق جالب قرن هاست که با فرهنگ و سنت ژاپنی ها پیوند خورده است. با ما همراه باشید تا با این حقایق باورنکردنی بیشتر آشنا شوید.

30 مطلب جذاب و باورنکردنی در خصوص ژاپن

برای سفر به تور ژاپن تابستان 99 با بهترین ها مشورت کنید، از سرزمین آفتاب تابان دیدن کنید با فرهنگ سامورایی آشنا شوید و از خوردن سوشی لذت ببرید.

در مسابقه گریه سومو کشتیگیران برای درآوردن گریه نوزادان باهم به رقابت می پردازند.

1- رقابت به خاطر گریه نوزادان

مسابقه ای بسیار جذاب در ژاپن برگزار می گردد که در آن کشتی گیران ژاپنی بر سر درآوردن گریه نوزادان باهم رقابت می نمایند. این مسابقه گریه سومو نام دارد.

2- خودکشی به رسم ژاپنی ها

ژاپنی ها وقتی در کاری پیروز نمی شوند یا پروژه آن ها دیرتر از موعد مقرر آماده می گردد فقط یک را در مقابل خود می بینند. خودکشی! آمار خودکشی در ژاپن بسیار بالا است تا جایی که عامل مرگ بیشتر مردان 20 تا 44 ساله خودکشی اعلام شده است.

اما روش خودکشی ژاپنی ها هم مانند بیشتر کارهایشان جالب و متفاوت است. بیشتر ژاپنی ها ایستگاه های قطار را برای این کار انتخاب می نمایند. خانواده تمام کسانی که در ایستگاه های قطار اقدام به خودکشی می نمایند، به دلیل مختل کردن کار قطار مجبور به پرداخت جریمه می شوند.

راه دیگر خودکشی ژاپنی ها پریدن داخل آتشفشان است به همین دلیل مقامات ژاپنی در اطراف بیشتر کوه های آتشفشان حصار ایجاد نموده اند تا از پریدن افراد به داخل آن جلوگیری نمایند.

3- حبس شدن به روش ژاپنی

بعضی از مردان جوان ناامید ژاپنی ممکن است سال ها به داخل اتاق رفته و خود را در آنجا حبس نمایند. این مردان به بیماری هیکیکوموری مبتلا هستند. تعداد افراد مبتلا به این بیماری بیش از 1 میلیون نفر تخمین زده شده است.

4- ژاپنی ها عذرخواهی کردن را دوست دارند

مردم ژاپن با توجه به اشتباهی که انجام داده اند، 20 روش مختلف برای عذرخواهی دارند. به عنوان مثال در بعضی از موارد مردان برای ابراز پشیمانی، موهای خود را می تراشند.

ژاپنی ها 20 روش مختلف برای عذرخواهی دارند.

5- قطارهای منظم و بدون تأخیر!

در فرهنگ ژاپن بدقولی و دیر رسیدن به محل کار به هر دلیلی عمل بسیار ناپسندیده ای محسوب می گردد. بنابراین سیستم حمل و نقل قطار در این کشور جز منظم ترین قطارهای جهان است. بیشترین زمان تأخیر یک قطار در ژاپن 18 ثانیه بوده که سیستم حمل و نقل، بابت این تأخیر از مردم عذرخواهی کرد.

این مسئله به قدری مهم است که در ژاپن کسانی هستند که به عنوان هل دهنده در ایستگاه مترو استخدام می شوند، وظیفه این افراد فشار دادن جمعیت به داخل واگن و یاری به بسته شدن درب واگن ها برای حرکت هرچه سریع تر قطارها می باشد.

6- کشور زمین لرزه ها

در ژاپن وقوع زمین لرزه امری کاملاً عادی است. چرا که در سال بیش از 1500 زلزله، باعث لرزش زمین می شوند. قوی ترین زلزله ژاپن در سال 2011 رخ داد که سرعت چرخش زمین را افزایش داد. در اثر این اتفاق روزها در زمین 1/8 میکرو ثانیه کوتاه تر شد.

7- بالاترین سطح امید به زندگی

ژاپنی ها با میانگین 83/7 سال عمر، رتبه تخست امید به زندگی در جهان را به خود اختصاص داده اند. جالب است بدانید که تعداد افرادی که بالا 100 سال سن دارند در این کشور به بیش از 50 هزار نفر می رسد.

8- خلاقیت ژاپنی

در ژاپن هندوانه های مربعی شکل پرورش داده می شوند. پرورش هندوانه به این شکل جنبه زیبایی ندارد! بلکه کشاورزان خلاق ژاپنی برای اینکه بتوانند راحت تر هندوانه ها را انبار نمایند، آن ها را به این شکل پرورش می دهند.

در ژاپن هندوانه را برای نگه داری راحت تر به صورت مربعی پروش می دهند.

9- محبوبیت حیوانات خانگی

حیوانات خانگی، صندلی ویژه ای در بین مردم ژاپن دارند. تا جایی که در این کشور تعداد حیوانات خانگی بیشتر از بچه ها است. چرا که آن ها معتقدند نگه داری از حیوانات برایشان خوش شانسی به همراه می آورد. جالب است بدانید که بیشتر بودایی ها در ژاپن پس از مرگ حیواناتشان همچنان ازآن ها نگه داری می نمایند! آن ها طی یک مراسم بسیار باشکوه حیوانات خود را سوزانده و خاکستر آن ها را به همراه عکسشان در خانه خود نگه می دارند!

10- مرد مشهور به ترسو و نامرد

در کشتی تایتانیک مردی ژاپنی نیز حضور داشته که متأسفانه نجات پیدا نموده است! مردم ژاپن، بعد از حادثه به این مرد لقب ترسو و نامرد دادند، چرا که این مرد به همراه سایر مسافرین غرق نشده بود!

11- کشور گوشی های ضد آب

بیشترین گوشی های ضد آب در کشور ژاپن مورد استفاده قرار می گیرند. شاید باورش سخت باشد اما بیش از 90 درصد ژاپنی ها حتی هنگام دوش دریافت هم از گوشی های خود جدا نمی شوند.

12- کشور فروشگاه های اتوماتیک

در کشور ژاپن بیش از 6 میلیون دستگاه فروش اتوماتیک وجود دارد. افراد می توانند از مواد خوراکی تا پوشاک و سایر لوازم را از این دستگاه های اتوماتیک و بدون فروشنده خریداری نمایند.

در ژاپن بیش از 6 میلیون دستگاه فروش اتوماتیک وجود دارد.

13- سرکار بخوابید!

ژاپنی ها به سخت کوشی و فعالیت زیاد مشهورند. بسیاری از کارمندان در ساعات اداری، پشت میز خود به خواب می فرایند. اما آن ها به دلیل خوابیدن در محل کار تنبیه نمی شوند. حتی ممکن است پاداش نیز دریافت نمایند! چرا که خوابیدن در سرکار نشانه کار سخت روزانه کارمند می باشد.

14- نظافت دسته جمعی

ژاپنی ها برای نظم و انضباط و کارهای دسته جمعی اهمیتی ویژه ای قائل هستند. به همین دلیل نظافت در مدارس به عهده معلمان و دانش آموزان گذاشته شده است.

15- گربه های سیاه محبوب

علی رغم اینکه گربه های سیاه در بیشتر نقاط جهان بدشگون هستند، ژاپنی ها آن ها را نشانه خوش یمنی می دانند. بیشتر دختران ژاپنی گربه سیاه دارند، چرا که آن ها معتقد هستند، داشتن گربه سیاه خواستگاران بسیاری را به سمتشان جذب می نماید.

16- جنون بازی های کامپیوتری

علاقه شدید بچه ها ژاپنی به بازی های کامپیوتری و انیمیشن و استفاده بیش از حد از وسایل الکترونیکی باعث تشنج و سرگیجه بچه ها ژاپنی شده و در بیشتر مواقع آن ها را راهی بیمارستان می نماید!

بچه ها ژاپنی شیفته بازی های کامپیوتری هستند.

17- KFC ژاپنی

در همه جهان KFC را به عنوان یک رستوران زنجیره ای با کنتاکی ها و سایر غذاهای معروفش می شناسند اما در ژاپن همه چیز عجیب و متفاوت است. ژاپنی ها به شب جشن سال نو KFC می گویند.

18- کاغذهای کاریکاتوری

ژاپنی ها عاشق کاریکاتور و شخصیت های کارتونی هستند. در ژاپن کاغذهایی که برای کشیدن کاریکاتور استفاده می شوند چند برابر کاغذهای استفاده شده برای ساخت دستمال است.

19- جزیره خرگوش ها

جزیره اوکونوشیما پر است از خرگوش های بازیگوش و دوست داشتنی، نکته جالب اینجاست که در ابتدا این خرگوش ها برای تست تأثیر گازهای سمی به این جزیره آورده شده بودند. اما در حال حاضر این جزیره محل اصلی زندگی خرگوش ها شده است.

20- کشور سریع ترین قطار جهان

سریع ترین قطار جهان با سرعت 500 کیلومتر در ساعت که با جاذبه مغناطیسی بر روی ریل ها حرکت می نماید در کشور ژاپن مشغول فعالیت است.

سریع ترین قطار جهان در ژاپن مشغول فعالیت است.

21- کم اشتهاترین مردم جهان

با کمی دقت متوجه خواهید شد که بیشتر ژاپنی ها جوان تر از سن واقعیشان به نظر می رسند و تعداد افراد چاق در این کشور (به استثنا کشتی گیران سومو) بسیار کم است. راز جوانی و تناسب اندام ژاپنی ها در غذا خوردنشان است. بیشتر غذاهای ژاپن به صورت ارگانیک تهیه می گردد و علاوه بر این ژاپنی ها ظروف غذا را بسیار کوچک انتخاب می نمایند و بسیار آهسته غذا می خورند. شیوه خاص غذا خوردن باعث شده تا لقب کم اشتهاترین مردم جهان را به خود اختصاص دهند.

22- ناخن گربه ها را کوتاه نکنید

گربه ها در ژاپن از محبوبیت ویژه ای نسبت به سایر حیوانات برخوردار هستند. تا جایی که روز 22 فوریه را به عنوان روز گربه در این جشن می گیرند. نگه داری از این حیوانات پرعشوه در ژاپن قانون های خاص خود را نیز به همراه دارد. یکی از این قوانین شامل کوتاه کردن ناخن گربه است. کوتاه کردن ناخن گربه در ژاپن ممنوع بوده و جرم محسوب می گردد!

23- کشوری که بیشتر خیابان هایش اسم ندارند

کاملا درست متوجه شدید، در کشور ژاپن بیشتر خیابان ها اسم ندارند! ژاپنی ها برای پیدا کردن آدرس روش مخصوص به خود را دارند. آن ها به جای اسم خیابان از شماره خانه ها در دادن آدرس استفاده می نمایند. شاید این روش برای بیشتر انسان ها سخت و گیج نماینده باشد. اما خود ژاپنی ها به راحتی با آن کنار آمده اند.

24- روستای عروسکی در ژاپن

در روستای ناگوروی ژاپن تعداد عروسک ها از انسان ها بیشتر است! یک بانوی 66 ساله ژاپنی به دلیل مهاجرت بیشتر ساکنان روستا به مناطق دیگر دست به این اقدام خلاقانه زد. او برای اینکه بتواند جریان زندگی در روستا را حفظ کند به جای انسان، آغاز به ساختن عروسک کرد و همین مسئله باعث معروفیت روستای ناگوروی را جهان شده است.

در روستای ناگوروی ژاپن تعداد عروسک ها بیشتر از انسان ها است.

25- انعام ندهید!

ژاپنی ها دادن انعام را نوعی توهین تلقی می نمایند. چرا که آن ها معتقد هستند برای کاری که انجام می دهند، حقوق کافی دریافت می نمایند.

26- جشن تولد گروهی

در کشور ژاپن اعداد 7 - 5 - 3 سحرآمیز شناخته می شوند. به همین دلیل هرساله جشنی به نام شیتی گو آن برای بچه ها 3، 5 و 7 ساله به مناسبت رسیدن به این سن مهم زندگی و پیروز بودن در آن برگزار می گردد.

27- ژاپنی های باهوش

ژاپنی ها با اختراعات جالب در جهان مشهور هستند:

بر روی تلفن همراه ژاپنی ها سیستم هشدار ملی نصب است. این سیستم به دولت این امکان را می دهد تا بتوانند اتفاقات ناگوار را در 4 تا 20 ثانیه به اطلاع افراد برسانند.

ژاپنی ها خمیردندانی را اختراع نموده اند ترک های دندان را در مدت 3 دقیقه از بین می برد.

این ها و هزاران اختراع جذاب دیگر ژاپن را به کشوری پیشرو در تمام زمینه ها تبدیل نموده است.

28- دراکولای زیبا

در کشور ژاپن داشتن نیش دراکولایی و دندان های به هم ریخته نشانه جذابیت به حساب می آید. پس اگر در سفر به ژاپن با انسان هایی با نیش دراکولا روبرو شدید اصلا تعجب نکنید.

29- عدد 4 منحوس

عدد 13 در بیشتر کشورهای جهان به عنوان عددی نحس و بدیمن شناخته شده است و بیشتر مردم آن را اصلا حساب نمی نمایند و یا به صورت 1 + 12 می نویسند اما ژاپنی ها با این عدد مسئله ای ندارند. در ژاپن عدد 4 بسیار بد یمن است تا جایی که حتی آپارتمان ها و برج های بلند طبقه 4 را ندارند و طبقات از 3 به 5 منتقل می شوند.

قبل از ورود به خانه ژاپنی ها کفش های خود را دربیاورید.

30- کفش هایتان را در بیاورید

به هیچ عنوان با کفش وارد خانه ژاپنی ها نشوید. ژاپنی ها به نظافت خانه خود بسیار اهمیت می دهند بنابراین قبل از ورود به خانه و یا رستوران های سنتی کفش های خود را درباورید. در این کشور برای هر میهمان دمپایی جداگانه در نظر گرفته شده است.

نکته مهم دیگر اینکه پس درآوردن کفش، پاهایتان را روی زمین نگذارید، چرا که این کار آن ها را به شدت عصبانی می نماید. سعی کنید کفش ها را نزدیک در ورودی درآورده و مستقیم وارد خانه شوید

می خواهید به این کشور شگفت انگیز سفر کنید؟ با کارشناسان تور ژاپن در آژانس هواپیمایی خبرنگاران تماس بگیرید.

منبع: ستاره ونک
انتشار: 2 اسفند 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 716

به "30 مطلب جذاب و باورنکردنی در خصوص ژاپن" امتیاز دهید

9 کاربر به "30 مطلب جذاب و باورنکردنی در خصوص ژاپن" امتیاز داده اند | 4.4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "30 مطلب جذاب و باورنکردنی در خصوص ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید