آشنایی با خطرات قرار دادن ماسک زیر چانه

به گزارش آخرین خبر، استفاده از ماسک یکی از مهمترین راه های پیشگیری از ابتلا به کروناست، اما گاهی اوقات شاهدیم که افراد در زمان خوردن و آشامیدن یا صحبت کردن و... ماسک را زیر چانه خود قرار می دهند. در حالی که این اقدام اشتباه است.

آشنایی با خطرات قرار دادن ماسک زیر چانه

به گزارش خبرنگاران، مرکز پیشگیری و کنترل بیماری های آمریکا (سی دی سی) با انتشار یک ویدئو به افراد تذکر داده ماسک را زیر چانه یا روی پیشانی خود قرار ندهند، چون این کار علاوه براین که مانع گسترش ویروس نمی گردد، بلکه برای پوشنده ماسک هم خطرناک است.

گاهی افراد هنگام خوردن یا آشامیدن یا به ویژه وقتی در هوای گرم یا هنگام ورزش احتیاج به نفس تازه کردن دارند، ضروری است ماسک خود را بردارند. باید توجه کرد که هدف اصلی از پوشیدن ماسک این است که اگر احتمالاً شما ناقل بدون علامت ویروس باشید، آن را به دیگران سرایت ندهید. بر این اساس دست زدن به ماسک مثلاً برای جابه جا کردن آن می تواند ماسک را آلوده کند و یا دست شما آلوده گردد.

در عین حال سطح پوست صورت به طور بالقوه می تواند آلوده باشد و تماس ماسک با چانه یا پیشانی می تواند ماسک را آلوده کند. بر این اساس برای برداشتن ماسک ابتدا دست خود را با آب و صابون بشوید یا با محلول ها یا ژل الکلی ضد عفونی کنید سپس ماسک را از قسمت بند آن بردارید و دقت کنید که دست شما سطح ماسک را لمس نکند. بعد هم ماسک را داخل یک کیسه پلاستیکی قرار دهید.

پیش از پوشیدن مجدد ماسک، دوباره دست خود را تمیز کنید و سپس قسمت بند آن را بردارید و بپوشید.

منبع: ایسنا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1400 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1632

به "آشنایی با خطرات قرار دادن ماسک زیر چانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با خطرات قرار دادن ماسک زیر چانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید