آماده نبودن نظام درمانی فرانسه برای بحران؛ استیصال پزشکان و کادرهای بهداشت

به گزارش آخرین خبر، آماده نبودن نظام درمانی فرانسه برای بحران، پزشکان، پرستاران و کادرهای درمانی این کشور را از فرط کار به استیصال کشانده است.

آماده نبودن نظام درمانی فرانسه برای بحران؛ استیصال پزشکان و کادرهای بهداشت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در حالی که ویروس کرونا در فرانسه به شدت گسترش می یابد و آماده نبودن نظام درمانی این کشور برای بحران، پزشکان، پرستاران و کادرهای درمانی را از فرط کار به استیصال کشانده، رسانه های محلی از برخورد ناشایست شهروندان وحشت زده با کارکنان بخش بهداشت خبر می دهند.

شبکه ار ام سِ دو روز پیش در یک برنامه تلویزیونی، سخنان اِولین، مادر یک پرستار را پخش کرد که درباره برخورد همسایه ها با فرزند و همسرش صحبت می کرد. به گفته وی، همسایه ها با چسباندن کاغذ به در آپارتمان، از آن ها خواسته اند که در لابی ساختمان بمانند و در صورت امکان از این خانه بروند... چون احتمال آلودگی کادر درمانی به ویروس کرونا از همه بیشتر است.

اِولین می گوید همکار دخترش هم یک روز صبح، روی شیشه خودرویش پیامی با این محتوا دریافت کرده است: شما پرستار هستید و بنابراین احتمال ابتلای شما به ویروس از همه بیشتر است. لطفا خودرویتان را نزدیک بقیه پارک نکنید. این پرستار که در بیمارستانی در منطقه بروتین (در غرب فرانسه) کار می کند، با تایید این خبر در حساب کاربری خود در فیسبوک نوشت: امیدوارم کسی که به خودروی من کاغذ چسبانده، دستش را شسته باشد چون من برایش در حکم یک آدم طاعونی هستم. اولین می گوید همین آدم ها وقتی گرفتار بیماری شوند از ما کمک می خواهند و به خاطر تاخیر، غر هم می زنند.

به گزارش یورونیوز این برخوردها، موارد منحصر به فرد نبوده اند؛ رادیو فرانس انتر روز چهارشنبه با انتشار گزارشی نوشت که ساکنان یک ساختمان در منطقه 20 پاریس، مانع از اثاث کشی یک پرستار به خانه جدیدش شده اند، چون که او را حامل ویروس کرونا می دانند. صاحب خانه این پرستار می گوید: وقتی کلید ها را برایم پس آورد، فهمیدم که ما عملا از خانه بیرونش انداختیم. خجالت آور است.

در شهر تولوز در جنوب غربی فرانسه، همسایه های سوفی یک دستیار پرستار، به شیوه ای مشابه از او خواسته اند تا مراقب باشد به مشاعات ساختمان، دست نزند و در صورت امکان در روزهای آینده جای دیگری زندگی کند و باز هم در صورت امکان با سگش در جای دیگری قدم بزند. پایین نامه، بدون ذکر نام نوشته شده: با مهر (دوستی)

نشریه نوول اوبز فرانسه، با ذکر چند مورد مشابه دیگر نوشته است کار به کشور ما خلاصه نمی گردد. همسایه های یک پرستار در بلژیک روی در خانه او نوشته اند: برو گم شو. همه ما را به کشتن می دهی.

انتشار خبرهایی از این دست، آن هم زمانی که فرانسوی های در قرنطینه، هر شب ساعت 8 برای پزشکان، پرستاران و دیگر کادرهای درمانی دست می زنند، واکنش های گسترده ای را در شبکه های اجتماعی در پی داشته است. سوفی دو راوینل، خبرنگار روزنامه فیگارو مورد متفاوتی را تعریف می کند: کلرلین در بیمارستان سن لویی پاریس متخصص ریه است. وقتی که شب ها، بعد از ساعت 10 به خانه بر می گردد، همیشه یکی از همسایه ها، برایش پشت در شام گذاشته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 947

به "آماده نبودن نظام درمانی فرانسه برای بحران؛ استیصال پزشکان و کادرهای بهداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آماده نبودن نظام درمانی فرانسه برای بحران؛ استیصال پزشکان و کادرهای بهداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید