از چه راهی گردشگر مذهبی جذب کنیم؟

به گزارش آخرین خبر، یک فعال حوزه گردشگری معتقد است گردشگر صرفا این نیست که بلیط تهیه کند و سفر را شروع کند بلکه فرد با دیدن عکس ها و مطالب و حتی شنیدن رویدادها نیز می تواند سفر کند، لذا تاثیری که یک سخنرانی دینی می تواند بر جذب گردشگر داشته باشد بسیار بالا است.

از چه راهی گردشگر مذهبی جذب کنیم؟

ملیحه صفری در گفت وگو با آخرین خبر، مطرح نمود: مانند تمامی فیلم ها یا کتاب های خوب یک سخنرانی دینی عالی آن هم در مورد محرم، در حال نقل و انتقال گردشگران مذهبی است. ما عاشق این هستیم که ماجراجویی کنیم و به جایی جدید با راهنمایی آگاه سفر کنیم که بتواند جاها و چیزهایی را که قبلا هرگز از وجودشان آگاه نبودیم، به ما معرفی و ما را دعوت کند که پنجره هایی به جهان نو باز کنیم و ما را به لنزهایی جدید مجهز کند که چیزهای معمولی و تکراری جهان اطرافمان را خارق العاده ببینیم. به ما لذت ببخشد و چندین بخش از ذهن ما را همزمان فعال نگه دارد.

وی تاکید نمود: اگر یک سخنران دینی کوشش کند تا باورهای دینی خود را به شکلی بیان کند که گویی راهی یک سفر مذهبی است و یا در مورد وقایع کربلا مانند یک راهنمای گردشگری از جایی سخن خود را شروع کند که مخاطب تصور کند آنجاست و راهنما باید مطمئن گردد که هیچ حرکت غیرممکن و یا تغییر جهت غیر قابل شرحی در جهت برای مخاطبان و گردشگران مذهبی وجود ندارد. چه این سفر برای کشف و اکتشاف باشد و چه برای شرح چیزی یا ترغیب کسی؛ در نهایت گردشگر مذهبی را به مکان زیبای جدیدی می رساند که آن هم یک موهبت است.

این فعال حوزه گردشگری اظهار کرد: تمرکز بر آن چیزی که می خواهید به گردشگر مذهبی بدهید، اساس کامل آن چیزی است که شما را برای سخنرانی مذهبی آن هم در مورد محرم آماده می سازد. تاثیرگذاری یک سخنرانی دینی و مذهبی و به عبارتی سفر زیارتی به مقصد کربلا اغلب در آن چیزی است که بیان نمی گردد، چرا که یک مطلب کوتاه می تواند بسیار ارزشمند باشد. در واقع این راز سخنرانی مذهبی پیروز را خیلی ها نمی دانند و با غامض گویی، ذهن گردشگران مذهبی را خسته می نمایند.

صفری با اشاره به ضرورت تبیین ذایقه گردشگران مذهبی توضیح داد: چه فرصت یک سخنران مذهبی 2 دقیقه باشد، و چه 18 دقیقه و یا حتی 80 دقیقه بایستی به اندازه ای بتواند مطالب را در سفر مذهبی خود بگنجاند که به اندازه کافی عمق داشته باشد تا بتواند گردشگران مذهبی را مجذوب خود کند. هنگامی که این سخنرانی های مذهبی درست اجرا گردد قلب های گردشگران مذهبی به تپش در می آید و ذهن هایشان از احساس این واقعه به مرز دگرگونی می رسد و ناخودآگاه اشک در چشمهایشان حلقه خواهد زد.

وی گفت: بزرگترین نقص سخنرانی مذهبی این است که اگر گردشگران مذهبی خود را کاملا از روی نوشته راهنمایی کنید، آن حس و شور واقعی را در آنها خواهید کشت. اینکه آنها درک نمایند برایشان روخوانی می کنید یا سخنرانی مذهبی تا به سفر کربلا بروند؛ دو تجربه کاملا متفاوت است و با درک روخوانی و تصنعی بودن، حس خوب و تجربه زیبایی برای گردشگران مذهبی رخ نخواهد داد.

این فعال حوزه گردشگری گفت: امروزه گردشگران مذهبی بر روی پیغام سخنرانی های دینی تمرکز زیادی می نمایند، بنابراین رسالت اصلی یک سخنران مذهبی این است که بر روی صحنه در خدمت این ایده باشد که آن را به عنوان هدیه با ارزش به گردشگران مذهبی خودش تقدیم کند. آنها وقتی می بینند با عشق واقعی وقایع را زیبا و عینی بیان می کنید، حس لذت و عشق را خواهند برد و همواره با شعف قلبی و صادقانه در این سفر مذهبی شرکت خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 مهر 1398 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 394

به "از چه راهی گردشگر مذهبی جذب کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از چه راهی گردشگر مذهبی جذب کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید