امکان خرید و فروش واحدهای 16 صندوق سرمایه گذاری با اپلیکیشن سیگنال

به گزارش آخرین خبر، با ایجاد امکان خرید و فروش واحدهای صندوق های سرمایه گذاری بر بستری واحد، مقایسه و سرمایه گذاری در آن ها آسان خواهد شد. سامانه سیگنال با همین هدف، چنین بستری را برای صندوق های سرمایه گذاری فراهم آورده است و تا به امروز 16 صندوق سرمایه گذاری که اغلب از صندوق های پیشرو و برتر هستند، بر پلتفرم سیگنال قرار گرفته اند.

امکان خرید و فروش واحدهای 16 صندوق سرمایه گذاری با اپلیکیشن سیگنال

اخبار شرکت ها؛ به گزارش روابط عمومی پارت، کامیار نوربخش، مدیر سامانه سیگنال در نشست خبری سیگنال و صندوق های سرمایه گذاری گفت: با ابلاغ دستورالعمل سازمان بورس و اوراق بهادار مبنی بر اینکه فین تک ها می توانند شاهراه ارتباطی مردم و صندوق های سرمایه گذاری باشند، سیگنال با سرعت، زیرساخت لازم را فراهم آورد و با گذشت تنها دو هفته از صدور این ابلاغ، امکان خرید و فروش واحدهای صندوق های سرمایه گذاری را مهیا کرد تا مخاطبان بتوانند به وسیله سیگنال به راحتی و بدون احتیاج به مراجعه حضوری اقدام به خرید و فروش واحدهای این صندوق ها نمایند.

وی اضافه نمود: با این کار، دسترسی افراد جامعه به صندوق های سرمایه گذاری آسان تر و راه برای توسعه سرمایه گذاری غیرمستقیم فراهم خواهد شد. در حال حاضر بیش از 300 صندوق سرمایه گذاری در کشور وجود دارد که هر کدام سایت مجزای خودشان را دارند. افراد برای انتخاب صندوق مناسب باید به تک تک این سایت ها سر بزنند، صندوق موردنظرشان را انتخاب نمایند، احراز هویت شوند و نام کاربری و رمز عبور بگیرند و فرایند ثبت نام را انجام دهند و اگر بخواهند در صندوق دیگری هم سرمایه گذاری نمایند باید همه این کارها را مجدد انجام دهند.

مدیر سامانه سیگنال گفت: سیگنال، پیش از این، اطلاعات کامل و نموداری همه صندوق های سرمایه گذاری را به صورت یکجا و یکپارچه در اختیار مخاطبان قرار داده بود تا سرمایه گذاری روی صندوق ها، با آگاهی کامل و به صورت مقایسه ای انجام پذیر باشد. بعلاوه رتبه بندی ماهانه صندوق های سرمایه گذاری با 15 شاخص گوناگون و آموزش های مربوط به صندوق های سرمایه گذاری از دیگر اقدامات سیگنال در حوزۀ صندوق هاست.

کامیار نوربخش اضافه نمود: افزایش شمول مالی در بازار سرمایه، در گروی دو عاملِ افزایش آگاهی و افزایش دسترسی مردم به ابزارهای سرمایه گذاری است. دو عاملی که اکنون در سامانه سیگنال جمع شده تا این سامانۀ طراحی شده به وسیله بخش خصوصی، به تنهایی تأثیر به سزایی در افزایش شمول مالی بازار سرمایه داشته باشد. امکان خرید و فروش آنلاین واحدهای صندوق های سرمایه گذاری محدود به سیگنال نیست و پیش از این نهادهای دیگری، بستر آنلاین خرید و فروش را فراهم آورده بودند، با این تفاوت که این نهادها فروشگاه آنلاین صندوق های خود هستند، اما سیگنال، اولین سوپرمارکت واقعی صندوق های سرمایه گذاری است که واحدهای همۀ صندوق های متقاضی را ارائه می کند.

مدیر اپلیکیشن سیگنال تأکید کرد: از آنجا که سرمایه گذاری در بازار سرمایه احتیاجمند تخصص، زمان و تجربه بالاست، توصیه صاحب نظران در ایران و دنیا به سرمایه گذاری غیرمستقیم در این بازار است. صندوق های سرمایه گذاری که اکنون تعدادشان به بیش از 300 عدد رسیده است، بهترین بستر برای این سرمایه گذاری غیرمستقیم به حساب می آیند. هر صندوق دارای متخصصانی است که براساس رویکرد آن صندوق و شناخت از بازار بهترین سهام و اوراق را برای سرمایه گذاری انتخاب می نمایند. مردم با خرید واحدهای این صندوق ها، که تعداد یا نوع آن، هیچ فزونی و تمایزی برای سرمایه گذار ایجاد نمی کند، می توانند به راحتی و بدون نگرانی در بازار سرمایه کشور به عنوان رکن رشد و توسعه مالی کشور سرمایه گذاری نمایند.

نوربخش گفت: صندوق های سرمایه گذاری با عایدی ثابتی که امکان خرید و فروش واحدهایشان در سامانه سیگنال وجود دارد عبارتند از: صندوق های امین آشنا ایرانیان، حکمت آشنا ایرانیان، امین انصار، سامان، ملت، دوم اکسیر فارابی، بهگزین، زمرد نوویرا ذوب آهن و تدبیرگران.

وی اضافه نمود: صندوق های سهم آشنا، تدبیرگران فردا، صبا، یکم اکسیر فارابی، آسمان یکم و یکم آبان از میان صندوق های سهامی و صندوق آسمان خاورمیانه به عنوان صندوق مختلط در سامانه سیگنال حضور دارند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 فروردین 1401 بروزرسانی: 6 فروردین 1401 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 2057

به "امکان خرید و فروش واحدهای 16 صندوق سرمایه گذاری با اپلیکیشن سیگنال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان خرید و فروش واحدهای 16 صندوق سرمایه گذاری با اپلیکیشن سیگنال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید