انتشار 2 کتاب از مصطفی مستور و سیامک گلشیری

به گزارش آخرین خبر، نمایش نامه پیاده روی در ماه از مصطفی مستور و رمان تصویر دختری در آخرین لحظه نوشته سیامک گلشیری منتشر شدند.

انتشار 2 کتاب از مصطفی مستور و سیامک گلشیری

به گزارش آخرین خبر، نمایش نامه پیاده روی در ماه نوشته مصطفی مستور در 37 صفحه با شمارگان 1000 نسخه و قیمت 7500 تومان در نشر چشمه عرضه شده است.

در شرح ابتدایی این نمایش نامه آمده است: صحنه کافه کوچکی است با دیوارهای آجری مدور که چند تابلو جا به جا به دیوارها آویزان است. فضای کافه پر از دود سیگار و به لحاظ هندسی دایره است که پنج میز با فواصل مساوی بر محیط دایره قرار گرفته اند. طراحی به گونه ای است که کف صحنه دوار است و در طول نمایش، برای انتقال از یک میز به میز دیگر، حول مرکز دایره می چرخد. تنها میز فعال نمایش، همواره میز مقابل تماشاگران است که با نور موضعی صحنه روشن شده است. سایر میزها در فضای نیمه روشن عقب هستند و هرچند بازیگران شان آکسیون دارند، صدای شان را نمی شنویم. پیشخان کافه به شکل قوسی انتهای صحنه است و دو پیشخدمت در طول نمایش به هر پنج میز سرویس می دهند. موسیقی خنثی و ملایمی که هرگز نباید صدای بازیگران را محو کند، به عنوان پس زمینه در کل نمایش به گوش می رسد. صحنه کاملا تاریک است و با افکندن نور موضعی به میز اول، نمایش شروع می گردد.

در نوشته پشت جلد کتاب نیز می خوانیم: کیانوش: منظورت اینه چون من رو دوست داری می خوای گند بزنی به همه احساسی که به تو دارم؟ منظورت اینه، درسته؟

هاله: ببین کیا، رفتن توی فاضلاب، معنیش این نیست که تا آخر عمر تبدیل شده ای به یه تیکه آشغال بوگندو. شاید معنیش این باشه که برای رسیدن به بهشت گاهی باید تا گلو بری تو کثافت.

کیانوش: دست بردار، هاله. بهشت کجا بود؟ برای کسی که تا گلو می ره تو کثافت دیگه بهشتی وجود نداره. منظورم اینه ممکنه تو بهشت باشه، اما همیشه بوی گند می ده. یه بوگندو تو بهشت.

همچنین رمان تصویر دختری در آخرین لحظه از سیامک گلشیری در 149 صفحه با شمارگان 500 نسخه و قیمت 20هزار تومان در نشر یادشده منتشر شده است.

در نوشته پشت جلد کتاب عنوان شده است: سیامک گلشیری رمان ها و داستان های کوتاه موفقی در کارنامه اش دارد و از پرخواننده ترین داستان نویسان معاصر ایرانی است. او رمان هایی در ژانر وحشت به تصویر کشیده که با اقبال فراوان روبه رو شده است. رمان جنایی روان شناسانه تصویر دختری در آخرین لحظه، که در یک شب اتفاق می افتد، داستان نویسنده ای را بازگو می نماید که ناخواسته برای یافتن دختری که ناپدید شده، پا به ماجرای عجیبی می گذارد، ماجرایی که او را از دنیا داستان هایش بیرون می کشد و درگیر واقعیتی هولناک می نماید. تصویر دختری در آخرین لحظه هرچند در ژانر وحشت نیست، وحشت دنیای را به تصویر می کشد که مرز میان عشق و جنون، دوست داشتن و نفرت در آن به کلی از میان برداشته شده و تنها تصویر دردناکی از آن در ذهن باقی خواهد ماند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 فروردین 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 56

به "انتشار 2 کتاب از مصطفی مستور و سیامک گلشیری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار 2 کتاب از مصطفی مستور و سیامک گلشیری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید