این مرد رکورددار مُردن و زنده شدن است

به گزارش آخرین خبر، در روز هفدهم فوریه سال 2016، پرسنل بیمارستان رویال ورچسترشایر یکی از عجیب ترین اتفاقات جهان را از نزدیک دیدند.

این مرد رکورددار مُردن و زنده شدن است

به گزارش همشهری آنلاین، ری وودهال 54 ساله در عرض 24 ساعت، 27 بار جان خود را از دست داد و بار دیگر زنده شد. این مرد یکی از اعضای تیم فوتبال بالای 50 سال در میدلند غربی بود. این رشته که به فوتبال راه رفتنی مشهور است از سال 2011 برگزار شده و هدف آن جلوگیری از کم تحرکی افراد بالای 50 سال است. تمام قوانین فوتبال در این بازی هم رعایت می گردد، اما به جای دویدن، بازیکنان باید با سرعتی کمی بیشتر از راه رفتن معمولی راه بروند.

ری مانند همواره مشغول بازی بود که ناگهان دردی در قفسه سینه خود احساس کرد. چند لحظه بعد او بیهوش روی زمین افتاد، خوشبختانه یکی از تماشاگران مسابقه، پرستار مردی بود که در ساعات بیکاری برای تماشای بازی ها می آمد.

او به سرعت به یاری ری رفت و تا رسیدن نیرو های اورژانس، کار های اولیه را انجام داد، زمانی که ری سوار بر آمبولانس شد، دچار اولین ایست قلبی شد و علائم حیاتی او کاملاً از بین رفت، اما پزشکان توانستند در داخل آمبولانس او را احیا نموده و به زندگی بازگردانند.

زمانی که ری به بیمارستان رسید همه گمان می کردند که او خطر را پشت سر گذاشته، اما این سرانجام کار نبود. درست در همان لحظه که پزشکان و پرستاران حال ری را خوب گزارش کردند، حمله بعدی رخ داد و قلب او برای بار دوم از حرکت ایستاد.

بار دیگر عملیات احیا انجام شد و ری باز هم به زندگی بازگشت، اما این بار هم آخرین بار نبود، در عرض 24 ساعتی که از حضور ری در بیمارستان می گذشت، او 27 بار به طور کامل دچار ایست قلبی شده و علائم حیاتی را از دست داد و بار دیگر با عملیات احیا زنده شد. ری در مصاحبه با نشریه سان گفت: پرسنل بیمارستان به من گفتند تا به حال چنین موردی را شاهد نبوده اند که کسی 27 بار به طور کلی علائم حیاتی اش را از دست داده و دوباره به زندگی بازگردد و این یک معجزه بوده است.

او درباره احساسش در زمانی که علائم حیاتی نداشت می گوید: در تمام مدتی که بار ها دچار ایست قلبی شدم و به زندگی بازگشتم، حس مبهمی داشتم. چیز زیادی به خاطر نمی آورم، اما دائما خانواده ام را می دیدم که نگران و مضطرب در کنار من ایستاده بودند، آن قدر آن موقع برایم گنگ است که نمی دانم در واقعیت آن ها را دیده ام یا در رویاهایم. کافی است فقط فکر کنید به مقدار ای که یک نفر چرت می زند و بیدار می گردد، من دچار ایست قلبی می شدم و باز به هوش می آمدم.

برای باز کردن رگ های قلب ری از بالون استفاده شد. در تمام این مدت پزشکان هراس داشتند که شاید این حملات قلبی به مغز ری نیز آسیب بزند، زیرا به خاطر ایست بیش از حد قلب، اکسیژن کافی به مغز نمی رسید و هر لحظه ممکن بود ری دچار سکته مغزی هم بگردد. البته به خانواده او در این باره هشدار داده شده بود که حتی اگر ری بتواند از این ایست های قلبی جان سالم به در ببرد احتمالاً از سکته مغزی در امان نمی ماند.

تیم پزشکی که 24 ساعت کوشش کردند تا بالاخره ری را از مرگ نجات دادند

ری می گوید: زمانی که برای بار بیست و هفتم، به هوش آمدم و پزشکان از سالم بودن قلبم مطمئن شدند، خواهر، برادر، همسرم و سه فرزندم نگران بالای سرم ایستاده بودند. آن ها هرگز گمان نمی کردند که پس از این همه مردن و زنده شدن بار دیگر بتوانند من را در کنار خود داشته باشند.

همسر ری می گوید: هر بار که ری دچار ایست قلبی می شد، سخت ترین لحظه های زندگی ام را تجربه می کردم. هر بار به خود می گفتم این بار دیگر نمی تواند دوام بیاورد و او را از دست خواهم داد. اما باز هم چشمان خود را باز می کرد. زندگی ری یک معجزه است که خدا دوباره به او هدیه داده است.

ری چند روزی را در بیمارستان گذراند تا به طور کامل بهبود یافت، اما او که از کودکی دچار مشکل قلبی بود با این 27 بار ایست قلبی، متأسفانه 20 درصد ازعملکردش را از دست داد. حالا او دیگر نمی تواند مانند گذشته فعالیت بدنی داشته باشد و تنها باید به نیم ساعت پیاده روی بسیار آرام در طول روز اکتفا کند. با این که ری علاقه یبسیار زیادی به فوتبال دارد، اما دیگر پزشکان اجازه شرکت در مسابقات فوتبال را به او نداده اند و از این به بعد ری تنها می تواند به عنوان یک تماشاچی در مسابقات شرکت کند.

منبع: فرارو
انتشار: 17 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1402 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 2295

به "این مرد رکورددار مُردن و زنده شدن است" امتیاز دهید

4 کاربر به "این مرد رکورددار مُردن و زنده شدن است" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این مرد رکورددار مُردن و زنده شدن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید