این مواد غذایی حسابی شما را چاق می نمایند

به گزارش آخرین خبر، اگر می خواهید زود چاق شوید، این مواد غذایی را مصرف کنید.

این مواد غذایی حسابی شما را چاق می نمایند

همانطور که چاقی برای بدن ضرر دارد، لاغری هم مسائل زیادی برای سلامت افراد به وجود می آورد.

کسی که شاخص BMI زیر 18.5 داشته باشید آدم لاغر حساب می گردد و این یعنی بدنش برای سلامتی به چاق شدن احتیاج دارد. این اضافه کردن وزن، تنها با تغذیه بعضی از مواد غذایی سالم ممکن است. در اینجا با بعضی از این مواد غذایی آشنا شوید:

1: برنج

برنج غذایی با کربوهیدرات بالا و پرکالری است که می تواند به سریع تر چاق شدنتان یاری کند. در یک لیوان برنج 200 کالری و 44 گرم کربوهیدرات و اندکی چربی وجود دارد. خبر خوب این که پختن آن هم به سادگی صورت می گیرد.

2: آجیل

آجیل ها منبع سال چربی هستند که می تواند به اضافه شدن وزن عضله شما یاری نمایند. این ها بهترین مواد غذایی برای سیر شدن در وسط روز هستند. همه آجیل ها مفید هستند و حتی می تواند از انواع آن کنار هم بهره ببرید.

3: گوشت و مرغ

افزایش میزان پروتئین بدنتان برای افزایش وزن شما لزومت دارد. پروتئین برای ساخت عضله مهم است و گوشت و مرغ بهترین منبع برای این ماده غذایی هستند. در آن ها چربی مفید هم وجود دارد که برای سلامتتان خوب است.

4: ماهی چرب

ماهی های چرب مثل سالمون از بهترین محصولات غذایی برای چاق شدن هستند. سالمون شامل 240 کالری و انواع مواد غذایی مثل امگا-3 و پروتئین است.

5: سبزیجات نشاسته ای

استفاده از سبزیجات نشانه ای یک راه آسان برای اضافه کردن کربوهیدرات و کالری به رژیم غذاییتان است. این مواد هم به افزودن وزن شما و هم افزایش میزان انبار گلیکوژن عضلاتتان یاری می نماید. ذرت و سیب زمینی بهترین مواد غذایی برای اینکار هستند.

6: شیر

آخرین ماده غذایی فهرست شیر است، شیر سال هاست که برای افزایش ماده غذایی مفید حساب می گردد. این ماده غذایی پر از کلسیوم، پروتئین، کربوهیدرات و چربی است. شیر باید در رژیم غذایی افزایش وزن وجود داشته باشد.

منبع: همگردی
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1588

به "این مواد غذایی حسابی شما را چاق می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این مواد غذایی حسابی شما را چاق می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید