باید ها و نباید های دکوراسیون؛ 12 نکته اساسی

به گزارش آخرین خبر، برای طراحی دکوراسیون اصولی وجود دارد که تاجای امکان باید رعایت شوند، مانند ایجاد یک نقطه کانونی، در نظر گرفتن لایه های نور، تغییر مقیاس و چینش درست مبلمان. اما گاهی کمی باید جسور بود و اصول را نادیده گرفت.

باید ها و نباید های دکوراسیون؛ 12 نکته اساسی

خبرنگاران | سرویس دکوراسیون - در واقع باید بدانید که طراحان، یک کتاب قانون مخفی را دنبال نمی نمایند و قوانین سخت و سریعی در خصوص آنچه آنها انجام می دهند وجود ندارد. آنها با خلاقیت، طبیعت و عشق را به تصویر در می آورند. گفته می گردد، برخی از اصول وجود دارد که طراحان را راهنمایی می نماید تا هر بار نتیجه خوبی حاصل گردد. این ها ترفندها یا مهارت هایی نیستند که یادگیری آن ها سالها طول بکشد. این ترفندها می توانند اساس نوآوری و خلاقیت های بعدی شما باشند. در ادامه نکاتی مهم در خصوص بایدها و نبایدهای دکوراسیون که می تواند شما را به سمت طراحی هر چه بهتر فضا راهنمایی کند، آورده شده است.

1- رنگ را در آخر انتخاب کنید

هزاران رنگ با تنوع، تن و سایز وجود دارد و هر از یک خانه به خانه دیگر متفاوت به نظر می رسند، چرا که منابع نور فرق دارد. به این معنی که آنچه که در خانه فعلی شما خوب است ممکن است در خانه نو شما خوب نباشد. شما رنگی می خواهید که به برترین وجه به نمای اثاث و لوازم جانبی، آثار هنری، فرش و… در خانه شما یاری کند. شما زمانی می توانید رنگ درست را انتخاب کنید که وسایل شما در داخل خانه شما باشد.

2. به اتاق تنفس بدهید

برای یک زندگی آسان باید در خانه شما فضا به میزان کافی برای سهولت حرکت وجود داشته باشد. اگر بودجه شما کم است ، احتیاج نیست که فضای زیادی را با مبلمان پر کنید. بیشتر از بودجه خود را برای قطعات کوچکتر اما با کیفیت بهتر صرف کنید تا اتاق شما فضای بهتری داشته باشد.

3. آثار هنری را در ارتفاع مناسب قرار دهید

گالری ها و موزه ها دارای آثار هنری هستند، به طوری که خط میانی (مرکز) هر قطعه از 57 اینچ تا 60 اینچ از کف است (میانه سطح چشم انسان 57 اینچ است). شما هم باید همین کار را انجام دهید. در یک اتاق مانند این، که در آن سقف بلند است، می توانید آثار هنری را در ارتفاع بالاتر آویزان کنید. اما به یاد داشته باشید که در این موارد مقیاس انسانی از مقیاس ساختاری اهمیت بیشتری دارد.

4. بدانید که چگونه مبلمان را در یک فرش قرار دهید

اساسا سه راه وجود دارد که شما می توانید مبلمان را در اطراف فرش خود قرار دهید:

  • فرش به میزان کافی عظیم است تا تمام پایه های مبلمان را در روی آن جای گیرد. این یک فضای لوکس تر ایجاد می نماید. فقط باید حداقل 12 تا 18 اینچ سطح کف را در چهار طرف مرزهای فرش قرار دهید.
  • اگر شما یک اتاق کوچک داشته باشید، نگه داشتن همه پایه ها روی قالیچه انتخاب بسیار ارزان ایست. اگر نمی خواهید فرش کوچکتر را انتخاب کنید، فرش باید طوری قرار گیرد که بتواند لبه های جلوی هر یک از قطعات جایگاه را لمس کند.
  • فقط پایه های جلوی جایگاه ها خود را روی فرش قرار دهید تا تصویر را با هم ترکیب کنید و یک فضای تعریف شده ایجاد نمایید، در حالی که یک احساس باز بودن را هم ایجاد می کنید.

5. از تمرکز بیش از حد بر یک موضوع اجتناب کنید

سعی کنید آثار هنری از مجسمه و تابلوها و دیگر وسایل تزیینی بر یک موضوع صرف متمرکز نباشد. در واقع رعایت اعتدال برترین راه چاره است.

6. نقطه کانونی ایجاد کنید

خبرنگاران خود را انتخاب کنید و آن را نقطه کانونی برای لنگر یک اتاق قرار دهید. به موارد دیگر اجازه دهید که نقش ثانویه ایفا نمایند. از همه چیز نخواهید که نقش برجسته ای داشته باشند چرا که در آن صورت آن ها فقط مزاحمت بصری ایجاد می نمایند. نقطه کانونی شما ممکن است یک وسیله نمایشی در آشپزخانه، یا یک قطعه هنری در اتاق نشیمن باشد. هر چه باشد، چیزی را انتخاب کنید که توجه را جلب کند. در این اتاق شومینه و نورپردازی با هم به اسم یک مرکز کانونی مشترک قرار می گیرند، چشم را به سمت مرکز راهنمایی کرده و آنها را به هم متصل می نمایند.

7. خطوط دید را در نظر بگیرید

فضای اطراف نقطه کانونی شما در یک اتاق باید آزاد و روشن باشد، به طوری که احساس کنید دید شما بین آنها کشیده می گردد. به همین علت برترین مکان برای یک نقطه کانونی معمولا نقطه ای است که در هنگام ورود به اتاق به طور مستقیم در دید شما قرار می گیرد.

8. کلکسیون خود را ویرایش کنید

وسایل نامناسب را بردارید. اگر به کارتان نمی آیند، یک خانه نو برای آن پیدا کنید یا حداقل آنها در اتاق دیگری بگذارید. تم متحد در اینجا استفاده از سیاه و سفید در قطعات کاربردی است. تعادل تقریبا کامل است. این مطلب جمله ای از کوکو شنل در خصوص لوازم جانبی را به یادم می آورد قبل از اینکه خانه را ترک کنید، به آینه نگاه کنید و یک چیز را بردارید. در طراحی، می دانید که چه زمانی باید متوقف شوید.

9. نسبت ها و مقیاس ها را در نظر بگیرید

ممکن است آنچه در فروشگاه به نظر شما خوب است، زمانی که شما آن را به خانه می آورید، مانند یک فیل در اتاق ظاهر گردد. این نکته خیلی اهمیت دارد، بنابراین همواره تفاوت مقیاس و نسبت را در نظر بگیرید. به اسم مثال قاب آینه خورشیدی عظیم، فضای دیوار را به خوبی در اینجا پر می نماید.

10. لایه های روشنایی اضافه کنید

در این آشپزخانه، لامپ هایی روشن شده تا آثار هنری برجسته و داخل کابینت با نور پر گردد. در صورتیکه یک سیستم روشنایی مرکزی تقریبا نتیجه قابل توجهی نداشت. حرفه ای ها لایه هایی از نور را ایجاد می نمایند تا توجه، فانتزی و تنوع ایجاد نمایند. در یک اتاق که در آن همه چیز به طور یکنواخت روشن می گردد، هیچ چیز برجسته نیست. یک نقطه کانونی و شاید نقطه کانونی ثانویه را انتخاب کنید و آن را برجسته کنید.

11. جسور باشید

شخصیت شما در فضای خانه تان نشان داده می گردد. ایده های خود را داشته باشید و از اجرای آن لذت ببرید. هرچه بیشتر کوشش کنید، بهتر متوجه می شوید که چه چیزی کار می نماید و چه چیزی جواب نمی دهد. تصویر زیر شامل عناصر غیر منتظره ای برای نمایش است: جایگاه عثمانی غیر متعارف، قفسه کتابخانه سبک و لوستر عظیم یا انواع مدل لوستر فانتزی که همگی در یک اتاق نشیمن معمولی هستند. اگر می خواهید یک اتاق واقعا شگفت انگیز داشته باشد، می توانید از قطعات و وسایل غیرقابل پیش بینی بهره ببرید.

12. می توانید با خلاقیت اصول را نادیده بگیرید

داشتن برخی از دستورالعمل ها برای ایجاد و تزئین خانه خود، نقطه آغاز خوبی برای برخی مردم است اما سبکی را انتخاب کنید که باعث می گردد لبخند بزنید و بیشتر از همه راحت باشید. خیلی درگیر اصول نشوید. مجموعه ای از بالش ها و تزئینات هنری با ظاهری بی نظیر (همانطور که در اینجا نشان داده شده است)، می تواند سبک خاص شما را ایجاد کند.

امیدوارم با در نظر گرفتن بایدها و نبایدهای دکوراسیون که در این مقاله ارایه شد، تغییرات خوبی در دکوراسیون خود به وجود آورید. لطفا ما را هم از نتیجه کارتان باخبر کنید.

منبع: setare.com
انتشار: 2 شهریور 1400 بروزرسانی: 2 شهریور 1400 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1825

به "باید ها و نباید های دکوراسیون؛ 12 نکته اساسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید ها و نباید های دکوراسیون؛ 12 نکته اساسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید