بخش های جدید فرهنگی به مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی الحاق شد

به گزارش آخرین خبر، نادر فلاحی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اردبیل اظهار کرد: طبق برنامه ریزی های اجرا شده در سال 99 چند بخش جدید فرهنگی به مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی الحاق می شود که در ماندگاری بیشتر گردشگران نقش مهمی خواهد داشت.

بخش های جدید فرهنگی به مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی الحاق شد

او از ایجاد موزه صفویه شناسی در اردبیل خبر داد و شرح داد: اردبیل به عنوان خاستگاه صفویه در جهان شناخته می شود ایجاد موزه صفویه شناسی از ضروریات مجموعه جهانی شیخ است که از مطالبات علاقه مندان به تاریخ نیز بود و ما در این راستا بحث تجهیز مدرسه پور سینا را برای تبدیل به موزه در دستور کار قرار داده ایم که عملیات اجرایی آن از دی ماه سال گذشته آغازشده و تا به امروز 80درصد این کار انجام یافته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اردبیل همچنین از اتمام عملیات اجرایی در صحن قزلباشان خبر داد و افزود: صحن قزلباشان آماده افتتاح است و پس از فروکش کردن بیماری کرونا، نمایشگاه دائمی صنایع دستی در این صحن برپا خواهد شد.

او با اشاره به ضرورت تکمیل طرح مطالعاتی شهید گاه در جوار بقعه شیخ صفی، افزود: با تلاش هایی که برای طرح ساماندهی شهیدگاه انجام داده ایم این طرح در حال حاضر در دست تهیه است که پس از اتمام آن هرگونه عملیات توسعه محور در مجموعه براساس آن اجرا خواهد شد.

فلاخی با تأکید بر بازسازی بقعه شیخ صفی الدین بیان نمود: امسال نیز مطابق بودجه های عمرانی برای تداوم عملیات بازسازی بقعه تاریخی شیخ صفی الدین اردبیلی تلاش خواهیم کرد و با هماهنگی های انجام یافته سه ساختمان مربوط به بخش اداری در مجموعه تخلیه و به موزه های سکه و عکس های قدیمی تبدیل خواهد شد.

ایلنا

منبع: گردشبان
انتشار: 22 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1001

به "بخش های جدید فرهنگی به مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی الحاق شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخش های جدید فرهنگی به مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی الحاق شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید