برگزاری جشنواره انار در هفت نقطه استان یزد

به گزارش آخرین خبر، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد گفت: تلاشم این است که جشنواره انار را با نام یزد شهره کنیم.

برگزاری جشنواره انار در هفت نقطه استان یزد

به گزارش آخرین خبر به نقل از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، سیدمصطفی فاطمی، مدیر کل این استان در مراسم افتتاحیه جشنواره انار تفت، با اشاره به برگزاری جشنواره انار در هفت نقطه استان یزد، گفت: همان طور که همه جشنواره گلاب گیری را با نام کاشان می شناسند، جشنواره انار را نیز با نام یزد شهره خواهیم کرد.

او افزود: پارسال این جشنواره با شکوه خاصی در شهر تفت برگزار شد و امسال نیز این جشنواره نه تنها در سه نقطه این شهرستان بلکه در شهرستان های میبد، عقدا، مهریز و شهر شاهدیه نیز برگزار می شود.

فاطمی با بیان این که وسعت بیشتر باغ های شهرستان تفت را انار تشکیل می دهد، گفت: برگزاری جشنواره های انار آغازگر حفظ اصالت و معرفی محصولی بود که سال ها پدران ما برای به ثمر نشستن آن تلاش کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد افزود: انار در فرهنگ ایرانیان جایگاه بسیار مهمی دارد به طوری که مصطفی رحمان دوست، شاعر شهره کشور شعر صد دانه یاقوت خود را از انارهای یزد الهام گرفته است.

فاطمی در ادامه به سفر رئیس جمهوری به استان یزد اشاره کرد و گفت: استان یزد پتانسیل های گردشگری زیادی دارد که امیدواریم این سفر تحول جدیدی را برای صنعت گردشگری یزد رقم بزند.

او ادامه داد: یزد می تواند به یک شهر گردشگری تبدیل شود و در کنار مهم ترین شهرهای گردشگرپذیر جهان بدرخشد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 7 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 572

به "برگزاری جشنواره انار در هفت نقطه استان یزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری جشنواره انار در هفت نقطه استان یزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید