بلاروس یک سرپناه موقت برای مهاجرین در مرز ایجاد کرد

به گزارش آخرین خبر، به دستور رئیس جمهوری بلاروس، یک انبار حمل و نقل-لجستیکی در نزدیکی مرز لهستان، برای اسکان موقت پناهجویانی که مایل هستند آماده شده و آب آشامیدنی، لوازم بهداشتی و غذای گرم برای این افراد فراهم شده است.

بلاروس یک سرپناه موقت برای مهاجرین در مرز ایجاد کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهوری بلاروس به مقامات منطقه مرزی این کشور با لهستان دستور داد تا یک مرکز حمل و نقل-لجستیکی را برای پناه دادن و پذیرایی از مهاجرین آماده نمایند. بدین ترتیب آن دسته از پناهجویانی که مایل بودند در مرکز حمل و نقل-لجستیکی بروزگی در نزدیکی مرز لهستان اسکان داده شدند.

حدود 40 درصد از فضای این انبار بزرگ برای مهاجرین آماده سازی شده، به دستور لوکاشنکو، به پناهجویان در این مرکز تشک، بالش و پتو اهدا شده و نیروهای انتظامی بلاروس نیز نظم در این ساختمان و امنیت خارجی آن را تأمین می نمایند. پناهجویان مستقر شده در این مرکز که تقریباً دو هفته را بدون سرپناه و در محیط بسیار سرد جنگلی منطقه سپری نموده اند، شب گذشته گرمترین شب خود را تجربه نموده و از آب آشامیدنی، وسایل بهداشتی و غذای گرم استفاده کردند.

مقامات بلاروسی از اعزام نیروهای امداد و پزشکی به این مرکز، به منظور ارائه یاری های اولیه به مهاجرین، به خصوص رسیدگی به شرایط جسمانی بچه ها پناهجویان نیز خبر دادند.

بلاروس برخورد خشونت آمیز نظامیان لهستانی با پناهجویان را محکوم کرد

روز گذشته (سه شنبه) نیروهای مرزبانی لهستانی برای جلوگیری از عبور پناهجویان از خطوط مرزی که شروع به پرت کردن سنگ و چوب به سمت نظامیان مستقر نموده بودند، علیه آنها از گاز اشک آور، آب پاش و نارنجک های نورزا استفاده کردند که در نتیجه بسیاری از بچه ها مهاجر دچار مشکل و آسیب چشمی شدند.

در همین رابطه، کمیته مرزبانی دولتی بلاروس روز گذشته استفاده از تجهیزات ویژه ضدشورش به وسیله نیروهای نظامی لهستانی علیه مهاجرین خاورمیانه حاضر در مرز بلاروس و لهستان را مورد تأیید قرار داده و تأکید کرد که این اقدام خشونت آمیز علیه افرادی که در خاک کشور دیگری هستند، غیرقابل قبول است. مقامات مرزبانی بلاروس تحقیقات در رابطه با این حادثه را شروع نموده اند.

این کمیته یادآور شد که نیروهای مرزبانی بلاروسی اجازه دخالت در این حادثه را نداشتند، برای اینکه حصار سیمی که پناهجویان قصد داشتند از آن عبور نمایند، در خاک کشور لهستان قرار داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 دی 1400 بروزرسانی: 11 دی 1400 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1966

به "بلاروس یک سرپناه موقت برای مهاجرین در مرز ایجاد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلاروس یک سرپناه موقت برای مهاجرین در مرز ایجاد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید