بومی سازی دستگاه خطاسنج تجهیزات اندازه گیری دما در فولاد خراسان

به گزارش آخرین خبر، خبرگزاری خبرنگاران- دستگاه تشخیص خطای تجهیزات مقدار گیری دما خطا سنج لانس دما گیر مذاب که با انواع خارجی آن قابلیت رقابت دارد در فولاد خراسان بومی سازی شد.

بومی سازی دستگاه خطاسنج تجهیزات اندازه گیری دما در فولاد خراسان

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در نیشابور ، مدیر فولادسازیمجتمع فولاد خراسان اظهار کرد: دستگاه اندازه گیری دما یکی از مهمترین تجهیزات ابزار دقیق در واحد فولاد سازی است که در صورت اعلام خطا در این سیستم مسائل جدی در فرآیند تولید واحد فولادسازی بوجود می آید.

علیرضا راستگو درباره صحت عملکرد تجهیزات اندازه گیری دما گفت: می بایست اندازه خطا پیوسته اندازه گیری شود تا از حد مجاز خارج نشود و این کار معمولا با یک دستگاه شبیه ساز ترموکوپل دما انجام می شود.

وی افزود: با توجه به موجود نبودن این تجهیز و شرایط سخت تامین از خارج، مسائلی در فولادسازی پیش آمده بود که تولید محصول استاندارد را برای همکاران ما در واحد تولید سخت کرده بود.

میثم مروی، طراح و سازنده دستگاه مطرح کرد: به دلیل محدودیت های تهیه این دستگاه از خارج از کشور و با توجه به نیاز و برای رفع این مشکل و تولید مستمر و با کیفیت، ایده طراحی این دستگاه مطرح شد و پیروز به طراحی و ساخت آن شدیم.

وی گفت: هزینه ساخت داخل این دستگاه یک دهم نمونه خارجی است که با ساخت آن از خروج ارز برای تهیه این دستگاه جلوگیری شد.

مروی یادآورشد: طراحی این دستگاه طی چند هفته کار فشرده انجام گشت و مدت زیادی است که این دستگاه در حال استفاده می باشد و نیاز این واحد را کاملاً مرتفع ساخته است.

فرشید فضیلتی معاون بهره برداری شرکت با تاکید بر استفاده حداکثری از توان داخلی به ویژه بهره گیری از ظرفیت و قابلیت همکاران در بومی سازی تجهیزات و نیازهای راهبردی شرکت از اندیشه و تلاش مستمر اجرا شده در راستای خلق ایده نو و ساخت دستگاه خطا سنج لانس دماگیرمذاب از تیم طراحی و اجرا (آقایان مروی و یزدان پناه) قدردانی نمود و استقبال از ایده های نو آورانه همکاران در جهت پیشبرد اهداف سازمانی شرکت را مورد تاکید قرارداد .

گفتی است میثم مروی از همکاران جوان و خلاق واحد برق و ابزار دقیق فولادسازی است که تا به حال چندین ایده تازه که قابلیت ثبت اختراع دارند را درشرکت به مرحله اجرا درآورده است

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 28 اسفند 1400 بروزرسانی: 28 اسفند 1400 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 2049

به "بومی سازی دستگاه خطاسنج تجهیزات اندازه گیری دما در فولاد خراسان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بومی سازی دستگاه خطاسنج تجهیزات اندازه گیری دما در فولاد خراسان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید