اخبار صنعت

راه اندازی نخستین مدرسه علمی و دانشکده صنعت چرم و کفش

مدرسه علمی و مهارتی و دانشکده صنعت چرم و کفش در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز راه اندازی می گردد.

8 مهر 1399

زنگنه و رحمانی فضلی قربانی دولت شدند؟

مجلسی که می خواست مانند بنی صدر عدم کفایت سیاسی روحانی را کف دستش بگذارد، حالا سراغ دو وزیر کلیدی اش رفته است. طرحشان که برای استیضاح روحانی بعد از سخنان رهبری به درِ بسته خورد، پی زنگنه و رحمانی فضلی رفته اند و برای استیضاحشان امضا جمع می نمایند.

8 مهر 1399

طرز تهیه اسپاگتی بلونز (اسپاگتی ایتالیایی)

اسپاگتی بلونز شبیه ماکارونی ایرانی با سس گوشت است. در اینجا با طرز تهیه اسپاگتی بلونز یا اسپاگتی با سس بلونزه ایتالیایی آشنا شوید.

7 مهر 1399

باید تا الان از شوک کرونا بیرون می آمدیم!

شرایط فراوری و فروش صنایع دستی پیش از روزهای کرونایی هم چندان قابل قبول نبود؛ اما کرونا مثل هر صنعت دیگری، هنرمندان صنایع دستی را بی نصیب نگذاشت و با کاهش شدید فروش های سرانجام سال 98 و تعطیلی کلیه نمایشگاه های نوروزی، بازار این حوزه بیش از پیش کساد شد...

4 مهر 1399

سهم سرمایه در گردش از تسهیلات بانکی 59.2 درصد رشد کرد

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی بانک مرکزی، نظام بانکی در سه ماهه سال جاری 224 هزار و 778 میلیارد تومان تسهیلات به بخش های مختلف مالی پرداخت نموده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 50.5 درصد افزایش نشان می دهد.

2 مهر 1399

تصاویر، جنگ نیروهای ترامپ با هزاران معترض آمریکایی در شهر پورتلند

شب گذشته در ادامه اعتراضات و درگیری ها، هزاران معترض آمریکایی در شهر پورتلند مقابل نیروهای فدرال صف کشیدند و خروج آن ها را از شهرشان خواستار شدند.

28 شهریور 1399

امضای تفاهم نامه همکاری ایران خودرو با دانشگاه علم و صنعت

تفاهم نامه همکاری مشترک میان گروه صنعتی ایران خودرو و دانشگاه علم و صنعت ایران به منظور توسعه تعامل صنعت و دانشگاه در زمینه آموزشی، پژوهشی و فناوری امضا شد.

27 شهریور 1399

خبرنگاران رایزنی بورل و چاووش اغلو درباره کاهش تنش ها در شرق مدیترانه

لندن- خبرنگاران- جوسپ بورل مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه روز پنجشنبه در تماس تلفنی درباره ضرورت کاهش تنش ها در شرق دریای مدیترانه توافق کردند.

27 شهریور 1399

خبرنگاران 2400 فرصت شغلی جدید در قم ایجاد می شود

قم - خبرنگاران - استاندار قم گفت: برای اجرای 27 طرح کشاورزی، صنعتی و گردشگری در این استان با اعتباری بالغ بر 10 هزار میلیارد ریال تفاهم نامه اجرایی میان سازمان برنامه و بودجه کشور و استانداری قم به امضا رسید که با اجرای این این طرح ها بیش از 2 هزار و 377 فرصت...

12 شهریور 1399

پروژه های صنعتی و دکتری دانشگاه ها قابلیت برگزار شدن به صورت مجازی را ندارند

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر، گفت: در حال تصمیم گیری برای برگزاری کلاس ها به صورت الکترونیکی یا حضوری هستیم احتیاج است در پروژه های صنعتی یا دکتری، دانشجویان در آزمایشگاه ها حضور داشته باشند چرا که قابلیت برگزار شدن به صورت مجازی...

11 شهریور 1399

نگرانی از خطر باران های موسمی سیل آسا در پاکستان

پاکستان خود را برای باران های سهمگین موسمی آماده می کند و این شرایط عمدتا تا دو ماه طول می کشد، درحالی که مقامات این کشور پیش بینی کردند که امسال بارندگی های سیل آسا 10 درصد افزایش می یابد و همزمان خطر حمله ملخ های صحرایی نیز تشدید می شود.

1 شهریور 1399

خبرنگاران احیای تالاب ها با تدبیر دولت

تهران - خبرنگاران - تامین حقابه تالاب ها برای نخستین بار در دولت یازدهم به رسمیت شناخته و براساس آن سازمان حفاظت محیط زیست موظف به مشخص حقابه و وزارت نیرو موظف به تامین آن شد که شواهد نشان می دهد نتیجه در کنار هم قرار دریافت این دو نهاد موجب بهبود شرایط...

28 مرداد 1399

پروژه بی پایان مترو اهواز!

کمتر پروژه با اهمیتی مانند متروی اهواز در سطح کشور دیده می شود که با گذشت قریب به 15 سال بدون تکلیف باقی مانده باشد و به بهره برداری نرسیده است.

22 مرداد 1399

مصر و یونان تفاهم نامه ترسیم مرزی در مدیترانه امضا کردند

یونان و مصر تفاهم نامه ترسیم مرزهای آبی در دریای مدیترانه را امضا کردند؛ اقدامی که واکنش شدید ترکیه را درپی داشت.

17 مرداد 1399

جو بایدن نماینده رسمی دموکرات ها در انتخابات امریکا شد

جو بایدن بسیار زودتر از آنچه همه انتظار داشتند، انتخاب خود را به عنوان نماینده حزب دموکرات در انتخابات آبان ماه ریاست جمهوری امریکا جشن گرفت. رویدادی که در تاریخ حزب دموکرات امریکا بی سابقه است و بایدن توانسته بیش از دو ماه مانده به نشست کنوانسیون حزبی...

16 مرداد 1399

ترامپ علت آشوب در آمریکا را، رسانه ها و اخبار جعلی می داند

رئیس جمهور آمریکا در یک سری توییت به انتقاد از اعتراضات به مرگ جورج فلوید در شهرهای مختلف کشورش و بعضی اخبار منتشر شده در این رابطه پرداخت.

15 مرداد 1399

آنالیز شرایط اجرای سند آمایش آموزش عالی ، ساماندهی بیش از 90 موسسه آموزش عالی

قائم مقام ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: بیش از 90 موسسه آموزش عالی ساماندهی و ادغام شدند.

11 مرداد 1399

خبرنگاران نخستین خانه خلاق صنایع دستی کشور در زاهدان راه اندازی شد

زاهدان- خبرنگاران- نخستین خانه خلاق صنایع دستی کشور با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، معاون استاندار سیستان و بلوچستان و نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی امروز (سه شنبه) در زاهدان افتتاح شد.

11 مرداد 1399

اخبار کرونایی دنیا؛ شمار مبتلایان از 5میلیون و378هزار گذشت

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در دنیا از مرز 5میلیون و378هزار عبور نموده و تعداد جان باختگان به 343 هزار تن رسیده است.

7 مرداد 1399

خبرنگاران 20 واحد صنفی استان سمنان پلمب شد

سمنان- خبرنگاران- مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان سمنان گفت: 20 واحد صنفی به علت فعالیت غیرمجاز و مخالف مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا در یک ماه گذشته در این استان پلمب شد.

5 مرداد 1399
تعداد: (177)