تزیین تخت خواب با روش های با حال و متفاوت

به گزارش آخرین خبر، اگر از مدل تخت خواب خود خسته شدید یا تنوع طلب هستید و دوست دارید تغییری در دکور تخت خواب اتاق خود ایجاد کنید، کافی است که خلاقیت به خرج داده و از وسایل منزل برای تزیین تخت خواب خود استفاده نمایید. در این جا یاد می گیرید چگونه با استفاده از وسایل ساده، یک دکور عالی برای تخت خواب بسازید.

تزیین تخت خواب با روش های با حال و متفاوت

خبرنگاران | سرویس خانه داری - خواب با کیفیت و عالی یکی از لذت بخش ترین اتفاقاتی است که در شبانه روز می افتد. اگر تخت خواب و اتاق خواب و استراحت شما عالی و زیبا باشد خواب راحت تر و با کیفیت تری را تجربه می کنید همچنین تخت خواب با توجه به اشغال بیشترین فضا در اتاق خواب در زیبایی و تزیین اتاق خواب نقش زیادی خواهد داشت. برای همین موضوع سعی کنید با ایجاد تنوع در دکور اتاق خواب به ویژه تخت خواب، بستر خواب خود را لوکس و آرامش بخش کنید. خبرنگاران در این مطلب میخواهد چندین روش مختلف برای تزیین تخت خواب را به شما آموزش دهد.

تزیین اتاق خواب با استفاده از نور، کوسن و وسایل تزیینی

1- با استفاده از کوسن یا پرده های پرچین پایین تخت، تخت خواب را تزیین نمایید. درست کردن کوسن نمدی و انواع دیگر کوسن را یاد بگیرید و بااستفاده از کوسن های زیبا دکور با نشاط و زیبایی برای تخت خواب خود درست کنید.

2- پشت تخت خواب را با پرده های حریر و گلدار بپوشانید. مهم نیست پنجره داشته باشد یا نه، اما لطافت حریر و ظرافت گل و نقش های روی آن علاوه بر زیبایی، خواب راحتی را به شما هدیه می نماید.

3- با استفاده از گل و شاخ و برگ های مصنوعی، بالای تخت را تزیین نمایید. با این کار جلوه ای از طبیعت را به اتاق خود آورده اید. با چراغ های ریسه ای این طبیعت مصنوعی کوچک را مزین کنید و در هنگام شب از نور چراغ در کنار گل و برگ ها لذت ببرید.

4- یک تابلو از دایره های رنگی با نظم را پشت تخت روی دیوار نصب کنید. این تابلو علاوه بر زیبایی، برای شما خواب پر نشاطی را به همراه می آورد.

5- برای پشت تخت خود، یک تاج تهیه کنید. تاج پشت تخت را می توانید از فروشگاه ها بخرید یا اینکه با استفاده از وسایل ساده درون منزل خودتان درست کنید. از تخته های چوبی و فلزی برای درست کردن تاج پشت تخت بهره ببرید و با رنگ آمیزی آن، شکل جذاب و هنری به تخت ببخشید.

6- یک ایده جالب دیگر برای تزیین تخت خواب، استفاده از لامپ های لوله ای ال ای دی است. این لامپ های کم مصرف را از فروشگاه تهیه کنید و پشت تخت خواب در یک جای مناسب قرار دهید و هنگام شب از نور لایت آن برای داشتن خواب راحت لذت ببرید.

7- برای استفاده بهینه از فضای زیر تخت، می توانید از کشوهای چوبی زیر آن بهره ببرید. اندازه ارتفاع زیر تخت را محاسبه کنید و خودتان کشو درست کنید یا از نجاری بخواهید برای شما آن ها را بسازد.

8- اگر از رنگ تخت خواب خود خسته شده اید، کافی است از یک قوطی رنگ و یک قلمو استفاده نموده و تخت را کاملا رنگ بزنید. بعد از خشک شدن رنگ روی تخت، تشک و بقیه اجزا را روی آن قرار دهید و از داشتن یک تخت جدید لذت ببرید.

نکات قابل توجه:

  • سعی کنید بر روی تخت یا پشت سر خود را طرح های جالب و هنری بکشید.
  • قبل از اینکه تخت را رنگ کنید، ابتدا کل قاب تخت را از هم جدا کنید. این کار باعث می گردد رنگ کاری تخت خواب ساده تر گردد.
  • فقط به این دلیل که رنگ با لمس کردن خشک به نظر می رسد، به این معنی نیست که کاملا خشک شده است. بعضی از رنگ ها برای خشک شدن به طور کامل به مدت چهار تا شش ساعت زمان احتیاج دارند، در حالی که بعضی از رنگ ها برای خشک شدن، ممکن است احتیاج به 72 ساعت زمان داشته باشند.

9- با استفاده از نوار های پارچه ای شیک و زیبا می توانید روی تخت خواب خود را تزیین کنید. استفاده از روتختی های جذاب هم ایده خوبی است. اما با قرار دادن یک نوار پارچه ای زیبا روی تخت خواب زیبایی خاصی به روتختی می دهید.

تزیین تخت خواب با استفاده از سایه بان

وسایل مورد احتیاج:

  • یک عدد قاب گلدوزی عظیم
  • رنگ اکریلیک (اختیاری)
  • پارچه پرده از جنس حریر یا جنس های نازک و لطیف دیگر
  • یک عدد قلاب سقفی (پیچ و پلاک)

روش تزیین تخت خواب با استفاده از سایه بان

1- ابتدا قاب گلدوزی را با استفاده از رنگ و قلمو، همرنگ با رنگ پارچه پرده رنگ آمیزی نمایید. یا اینکه با اسپری، کار رنگ آمیزی را انجام دهید.

2- دو طرف حلقه گلدوزی را باید از هم جدا کنید. پیچ و مهره را باز نموده و هر قطعه را جدا بگذارید.

3- پارچه پرده را با عرض 25 سانتی متری به شکل نوار های بلند برش بزنید. سپس پارچه را دور تا دور حلقه خارجی قاب گلدوزی مانند تصویر زیر، آویزان کنید.

4- حلقه داخلی قاب گلدوزی را برداشته و در سه جهت آن، برای آویز، روبان محکمی با طول مناسب گره بزنید.

نکات مورد توجه:

  • به جای روبان می توانید از نخ ماهیگیری هم بهره ببرید تا نامریی باشد و دیده نگردد.
  • طول روبان را به اندازه ای بگیرید که می خواهید پرده از سقف فاصله داشته باشد.

5- بالا و پایین روبان ها را روی حلقه گلدوزی تنظیم کنید و در مرکز گره بزنید. مطمئن شوید که اندازه روبان ها کاملا برابر است و حلقه کج نمی ایستد.

6- حلقه ای را که به آن روبان وصل نموده اید را روی نوار های حریرقرار دهید. در واقع باید دو حلقه قاب گلدوزی داخلی و خارجی همراه با نوار های حریر و روبان های متصل شده روی هم قرار گیرد.

7- پیچ و مهره های قاب گلدوزی را سر جای خود قرار داده و دور حلقه قاب را با استفاده از پیچ و مهره به هم محکم کنید.

8- بالای تخت خواب روی سقف یک سوراخ ایجاد نمایید، سپس پیچ قلاب شکل را روی آن قرار دهید.

9- قاب حلقه ای و پرده ها را روی این قلاب سقفی آویزان نمایید. پرده ها را به آرامی بکشید و روی تخت تنظیم کنید. سایه بان تخت شما آماده است.

کلام آخر

امیدواریم از مطالعه مطلب بالا لذت برده باشید و اطلاعاتی کافی در این زمینه به دست آورده باشید. لطفا نظرات و تجربیات خود را با ما و سایر همراهان خبرنگاران به اشتراک بگذارید. همچنین پیرامون این مطلب مطالعه مدل روتختی ترکیه ای؛ بهترین های بازار را اینجا ببینید! را به شما پیشنهاد می کنیم.

برگرفته از: Wikihow

منبع: setare.com
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1505

به "تزیین تخت خواب با روش های با حال و متفاوت" امتیاز دهید

1 کاربر به "تزیین تخت خواب با روش های با حال و متفاوت" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تزیین تخت خواب با روش های با حال و متفاوت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید