تصاویر ، هواپیمایی که 50 دقیقه ای از لندن به نیویورک می رود ، سرعت سرسام آور غول هوایی

به گزارش آخرین خبر، هواپیمای مگنتار مافوق صوت می تواند از لندن به نیویورک در 50 دقیقه با سرعت در ساعت پرواز کند. در این گزارش این هواپیما را مورد آنالیز اجمالی قرار داده ایم.

تصاویر ، هواپیمایی که 50 دقیقه ای از لندن به نیویورک می رود ، سرعت سرسام آور غول هوایی

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روزنامه سان، این هواپیمای باورنکردنی که بیشتر شبیه به یک موشک به نظر می رسد تا یک هواپیمای مسافربری، روزی خواهد توانست جای هواپیماهای امروزی را برای سفر به نیم کره ها و نیمه های زمین و مسافت های طولانی پر کند و مردم را ظرف 30 تا 50 دقیقه به دورترین نقاط ببرد. طراحی های این هواپیما نشان می دهد که می تواند به سرعت 6758 کیلومتر در ساعت، یعنی بیش از سه برابر سرعت کنکورد برسد.

مگنتار با سرعتی در حدود 7 هزار کیلومتر در ساعت پرواز خواهد نمود

این بدان معناست که شما می توانید مسیر هوایی از لندن به نیویورک را تنها در 50 دقیقه پرواز کنید. رکورد قبلی پرواز در این مسیر، 2 ساعت و 52 دقیقه بود. طراحی این هواپیما شبیه یک فضاپیما است، با بدنه ای براق که دارای چهار بال و دو موتور بزرگ است.

اسکای مگنتار (SKY Magnetar) نامی که از یک نوع ستاره نوترونی گرفته شده است، نیمی هواپیما و نیمی موشک است که 112 متر طول دارد و فضایی برای حدود 120 مسافر دارد. بر اساس طرح اولیه این هواپیما، مسافران هوایی در ردیف های دو در دو در کابین باریک و تحت فشار می نشستند. در حالی که امید می رود بتوان با آنها به صورت لوکس رفتار کرد، اسکار وینیلس طراح هواپیما شرح داد که وی پنجره ها را هنوز در طرح خود نیاورده است.

اسکای مگنتار فاصله لندن تا نیویورک را ظرف 50 دقیقه خواهد پیمود

او معتقد است که با توجه به سرعت و فشار موجود بر هواپیما، داشتن پورت های گرد کوچک در بالای کابین مانند یک کپسول فضایی ایمن تر است. این هنرمند مفهومی، اهل اسپانیا، امیدوار است که هر صندلی دارای یک صفحه پنجره مجازی باشد تا مسافران را سرگرم کند. با این حال شاید نشستن در این هواپیما در کوتاه مدت چندان هم سخت نباشد چرا که حتی طولانی ترین سفرها در اسکای ماگنتار مانند یک پرش کوتاه به نظر می رسد.

نیمی از بدنه مگنتار هواپیما و نیمه دیگر آن موشک خواهد بود

این هواپیما به وسیله دو خلبان و هوش مصنوعی کنترل می گردد. امید می رود اسکای مگنتار بردی معادل 12000 کیلومتر داشته باشد. به این معنی که از نظر تئوریک بتواند در کمتر از دو ساعت به هر نقطه از دنیا برسد. برای رسیدن به سرعت های خیره کننده، اسکار وینیلس بر مفهوم موتورهای سیکل ترکیبی تکیه می نماید.

این فناوری آزمایشی ممکن است در هواپیمای فوق سری X-43 ناسا استفاده شده باشد. که با سرعت مافوق صوت نزدیک به 10 ماخ (10621 کیلومتر در ساعت) رسیده بود. اسکار بعلاوه امیدوار است که از مفهوم توربین های بدون پره مانند توربین هایی که به وسیله کمپانی دایسون پیشرفته استفاده کند.

مگنتار 120 مسافر را در خود جای می دهد

او بعلاوه امیدوار است که این هواپیما دوستدار محیط زیست نیز باشد، زیرا انرژی آن به جای سوخت سنتی جت از هیدروژن تامین می گردد. اسکار یک طراح جاه طلب است او شرح می دهد که در طراحی از ترکیبی از فناوری مدرن و فناوری های نظری آینده استفاده می نماید. او قبلا رویای ساخت و سازهایی مانن اچ اس پی ماگناوم (HSP Magnavem)، یک هواپیمای بزرگ هسته ای دو طبقه و هایپر استینگ (Hyper Sting)، یک هواپیمای مافوق صوت دو برابر سریع تر از کنکورد را در سر داشت.

بیشتر بخوانید:

  • تصاویری از برخاستن بزرگ ترین هواپیمای دنیا از روی باند

با این حال، تا به امروز هیچ کس متعهد به ساخت و آزمایش یکی از ماشین های هیولایی اسکار نشده است. اما اسکار امیدوار است که طرح های او همچنان بحث را در خصوص سفرهای هوایی مافوق صوت و مافوق صوت پیش ببرد. او در این باره گفت: از زمان بازنشستگی کنکورد، علاقه به سفرهای مافوق صوت افزایش یافته است و چندین هواپیمای فوق سریع در دست توسعه هستند یا مفاهیم مخرب جدیدی ظاهر می شوند. اما، ما می توانیم گزینه های سریع تری برای سفر داشته باشیم، علاقه به سفرهای مافوق صوت نیز افزایش یافته است. صنعت هوانوردی در موقعیتی قرار گرفته است که می تواند پروژه هایی را انجام دهد که ما را به هر دو واقعیت آینده نزدیک تر کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 31 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1402 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 2301

به "تصاویر ، هواپیمایی که 50 دقیقه ای از لندن به نیویورک می رود ، سرعت سرسام آور غول هوایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر ، هواپیمایی که 50 دقیقه ای از لندن به نیویورک می رود ، سرعت سرسام آور غول هوایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید