توسعه صادرات محصولات فناورانه ایرانی به کنیا قوت گرفت

به گزارش آخرین خبر، هیاتی 20 نفره از فعالان مالی کشور کنیا در حوزه صنایع کشاورزی و مواد غذایی میهمان ایران شدند تا زمینه برای توسعه صادرات محصولات فناورانه ایرانی و ایجاد زمینه تبادل محصولات دانش بنیان میان 2 کشور فراهم گردد.

توسعه صادرات محصولات فناورانه ایرانی به کنیا قوت گرفت

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بهمن ماه سال 99، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در راس یک هیات تجاری و فناور به کشور کنیا سفر کرد تا فضای همکاری مشترک فناورانه و تجاری میان دو کشور تقویت گردد.

در این سفر سه روزه نمایندگان 40 شرکت دانش بنیان، فناور و خلاق ایرانی با یکصد شرکت کنیایی در نشستی تجاری و فناورانه شرکت کردند تا فضایی مشترک برای همکاری های دو جانبه و صادرات محصولات و خدمات برای طرفین شکل گیرد.

از دیگر دستاورد های این سفر، افتتاح خانه نوآوری و صادرات فناوری ایران در کشور کنیا بود. این مرکز در یک همکاری مشترک میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت امور خارجه ایجاد شد تا فضایی باشد برای ارائه دستاورد ها و توانمندی های علمی و فناورانه شرکت های ایرانی در کنیا و قاره آفریقا.

در ادامه این سفر و کوشش دو کشور برای توسعه تعاملات دو جانبه، با حمایت مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هیاتی 20 نفره از فعالان مالی مطرح کنیا در حوزه صنایع کشاورزی و مواد غذایی میهمان ایران شدند تا زمینه برای توسعه صادرات محصولات فناورانه ایرانی و ایجاد زمینه تبادل محصولات دانش بنیان میان 2 کشور فراهم گردد.

برنامه سفر 7 روزه این هیات، شامل جلسات و بازدید های متعدد با بخش های مختلف دولتی و خصوصی به خصوص شرکت های دانش بنیان به منظور مذاکره در مورد فرصت های سرمایه گذاری و تبادل تجاری در زمینه ماشین آلات و محصولات کشاورزی و تجارت متقابل، با همتایان ایرانی است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 تیر 1400 بروزرسانی: 10 تیر 1400 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1739

به "توسعه صادرات محصولات فناورانه ایرانی به کنیا قوت گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه صادرات محصولات فناورانه ایرانی به کنیا قوت گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید