جزئیات برگزاری آنلاین امتحانات کتبی دانشجویان

به گزارش آخرین خبر، دانشگاه تربیت مدرس دستورالعمل و راهنمای برگزاری امتحانات سرانجام نیم سال دوم سال تحصیلی 98-99 دانشجویان این دانشگاه را گفت.

جزئیات برگزاری آنلاین امتحانات کتبی دانشجویان

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات مشاوره تحصیلی انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

به گزارش آخرین خبر، بر اساس دستورالعمل برگزاری امتحانات خاتمه نیم سال دوم سال تحصیلی 98 و 99 دانشگاه تربیت مدرس، امتحانات این نیم سال به صورت غیر حضوری برگزار خواهد شد و ارزیابی نهایی دانشجویان به صورت ترکیبی از امتحان خاتمه نیم سال با رعایت حداقل وزن 50 درصد از امتیاز نهایی دانشجو و سایر ارزیابی ها و فعالیت های دانشجو در فرایند آموزشی نیم امسال انجام می گردد.

همچنین مقیاس نمره در ارزیابی امتحانات خاتمه نیم سال محدوده صفر تا 20 است و نمره قبولی ومردودی بر اساس مقررات مصوب جاری دانشگاه محاسبه خواهد شد.

بر این اساس زمان برگزاری امتحانات و ثبت نمرات دانشجویان توسط استاد مطابق تقویم آموزشی بازنگری شده نیم سال دوم تحصیلی مصوب دوم اردیبهشت شورای آموزشی دانشگاه تربیت مدرس است.

طبق تصمیمات این شورا کلاس های آموزشی دانشجویان تربیت مدرس امروز 11 تیر ماه خاتمه می پذیرد و ارزشیابی دروس از 31 خرداد تا امروز اجرا شده است.

همچنین امتحانات دروس مدرسی از شنبه 14 تیر شروع می گردد تا 19 این ماه ادامه دارد امتحانات دروس تخصصی نیز از شنبه 21تیر شروع و 8 مرداد خاتمه می پذیرد.

بر این اساس دانشجویان از 15 تا 20 مرداد می توانند نسبت به نمرات خاتمه سال خود اعتراض کنند در نهایت نمره نهایی از شنبه اول تا تا چهارشنبه 5 شهریور ماه ثبت می گردد.

همچنین امتحانات خاتمه نیم سال برای تمامی دانشجویان یک درس با یک شیوه یکسان انجام می گیرد و استادان سوابق ارزشی درس را حفظ کنند به نحوی که در صورت لزوم قابلیت مراجعه و آنالیز مجدد داشته باشد.

بر اساس این دستورالعمل برگزاری امتحانات غیر حضوری خاتمه نیم سال ضروری است. حتما بر اساس برنامه زمان بندی که از سوی آموزش هر دانشکده تنظیم شده و به اطلاع دانشجویان رسیده است راس ساعت مقررشروع وخاتمه یابد. همچنین غیبت دانشجو در امتحانات تابع مقررات و ضوابط دانشگاه ها است.

دانشگاه تربیت مدرس مصوب نموده درصورت اطمینان از احراز تقلب دانشجو در امتحانات خاتمه ترم استاد درس مطابق ضوابط و مقررات انضباطی اقدام خواهد نمود و چگونگی برگزاری آزمون واحدهای عملی و ثبت نمرات مربوط از اختیارات استاد درس خواهد بود.

طبق این دستورالعمل شیوه برگزاری امتحان با صلاحدید استاد درس با استفاده از یک یا چند روش قابل انجام است.

در روش شفاهی استاد می تواند متناسب با اهداف درس وسرفصل های مصوب امتحانات خاتمه نیم سال را به صورت مصاحبه شفاهی بر خط با دانشجویان برگزار کند و این شیوه مناسب برای کلاس های کمتر از 5 نفر است و در صورت بیشتر بودن تعداد دانشجویان استاد درس می تواند امتحان را در دو یا چند گروه برگزار و یا آزمون کتبی رااجرا کند. البته در روش کتبی سوالات امتحانی می تواند به صورت تستی وتشریحی برگزار گردد.

در روش تستی بر حسب نوع درس یا رشته تحصیلی با رعایت کیفیت آموزش در تحصیلات تکمیلی استاد می تواند به وسیله بخش آزمون سازی سامانه آموزش مجازی دانشگاه نسبت به طراحی سوالات چند گزینه ای اقدام کند. ضمن این که استاد درس می تواند با رعایت ملاحظاتی از جمله محدود کردن زمان نمایش هر سوال و تصادفی کردن شماره سوالات و گزینه ها برای دانشجویان مختلف همچنین مفهومی کردن سوالات احتمال تقلب را کاهش و فرایند پاسخگویی را مدیریت کند که دراین روش زمان در نظر گرفته برای هر سوال یک تا دو دقیقه و تعداد سوالات 10 و حداکثر 30سوال است.

در روش تشریحی امتحان استاد می تواند بنابر لزوم ارزیابی کیفی دانشجویان از حیث میزان یادگیری مفاهیم پایه هر درس سوالات را از قبل طراحی واز محیط معمول صوتی ، تصویری، و متنی به صورت بر خط با دانشجویان به اشتراک بگذارد. در واقع امتحان کتبی تشریحی خاتمه نیم سال هر سال ضروری است در زمان محدود حداکثر 75 دقیقه تنظیم و برگزار گردد .

در روش جزوه باز نیز بر حسب محتوای مطالب فراوری و ارائه شده در صفحه درسی یا کلاس های برخط و نیز رعایت الزامات مصوب سرفصل دروس استاد می تواند امتحان خاتمه نیم سال را به وسیله طراحی سوالات تحلیلی باز برگزار کند که دراین روش زمان بارگزاری پاسخنامه دانشجویان حداکثر تا 48 ساعت با صلاحدید استاد است.

در روش امتحان کتبی درس به تشخیص استاد می تواند آزمون بر خط آنلاین بدون نظارت ویا آزمون بر خط آنلاین با نظارت صورت بگیرد.

در این دستورالعمل آمده است استاد می تواند علاوه بر سامانه رسمی دانشگاه از سامانه دیگری که تشخیص می دهد بر حسب شیوه برگزاری امتحان خاتمه ترم را مشروط به ارائه مدارک ومستندات ثبت یا ضبط شده برگزار کند و قبل از امتحان خاتمه نیم سال جهت کسب تجربه حداقل یک نوبت آزمون آزمایشی با مشارکت دانشجویان طراحی و اجرا گردد.

در خاتمه این دستورالعمل آمده است که برای به حداقل رساندن بار ترافیکی سرورها و مسائل سرعت اینترنت مدیران گروه یا ادارات آموزشی دانشکده ها برنامه زمان بندی را در طول روز 8 صبح تا حداکثر 17 بعد از ظهر و در حداکثر پراکندگی ساعات تنظیم و اعلام کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 شهریور 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1156

به "جزئیات برگزاری آنلاین امتحانات کتبی دانشجویان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات برگزاری آنلاین امتحانات کتبی دانشجویان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید