خبر رئیس سازمان بورس درباره اصلاح قیمت خودرو

به گزارش آخرین خبر، خبرگزاری خبرنگاران- رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، از اصلاح قیمت خودرو در ستاد تنظیم بازار در روز های آینده اطلاع داد.

خبر رئیس سازمان بورس درباره اصلاح قیمت خودرو

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، مجید عشقی درباره اصلاح قیمت خودرو گفت: با پیگیری های سازمان بورس و وزیر اقتصاد و در جلساتی که با حضور وزیر صمت و رئیس جمهور برگزار گشت، مقرر شد اصلاح قیمت خودرو مجدد در ستاد تنظیم بازار آنالیز گردد که و بزودی نتیجه آن اعلام می گردد.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف ذاتی سازمان بورس، نظارت بر ناشران است، اضافه نمود: ناشران شرکت هایی هستند که در سازمان بورس پذیرفته شده اند، این شرکت ها باید اطلاعاتشان در بازار سرمایه به صورت شفاف اعلام گردد.

آقای عشقی درباره نماد های بسته شده خودروها، اضافه نمود: این نماد ها تا زمانی که اطلاعیه شفافی درباره اثرات این تصمیم ها بر روی سودآوری شرکت ها اعلام ننمایند، بسته می مانند.

وی اضافه نمود: در پی انتشار اطلاعیه اصلاح قیمت خودرو، نماد شرکت های اصلی که این اطلاعیه را دادند، در روز چهارشنبه (19 آبان) قبل از معاملات بسته شد تا شرکت ها شفاف سازی نمایند و اطلاعات تکمیلی را ارایه دهند.

آقای عشقی با بیان اینکه اعلام حذف قیمت گذاری دستوری سه شنبه گذشته (18 آبان) باعث خوشبینی در بازار شد و اثر مثبتی در سایر سهام داشت اضافه نمود: پنج شنبه 20 آبان به واسطه اختلاف نظری که درباره نحوه اجرای سیاست حذف قیمت گذاری دستوری ایجاد شد این اطلاعیه ملغی و روز شنبه به علت ملغی شدن این سیاست، بازار سرمایه منفی شد.

وی ادامه داد: سیاست دولت در بلندمدت پرهیز از قیمت گذاری دستوری است این سیاست بار ها به وسیله رئیس جمهور و تیم مالی دولت اعلام شد و در دستور کار دولت نهاده شد.

وی ادامه داد: امروز بازار شرایط عادی خود را پیدا کرد، اما تاثیر این سیاست اثر یک یا دو روزه بر بازار گذاشت.

آقای عشقی گفت: سیاست بلندمدت این است که از سیاست گذاری دستوری فاصله بگیریم تا شرکت ها بتوانند سودآوری بلندمدتی داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از صدا و سیما، وی گفت: خیلی از صنایع مانند فولاد و پتروشیمی شامل قیمت گذاری دستوری نیستند، در بعضی از صنایع شاهد قیمت گذاری دستوری هستیم که سیاست کلی دولت این است که قیمت گذاری دستوری برداشته گردد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 4 دی 1400 بروزرسانی: 4 دی 1400 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1959

به "خبر رئیس سازمان بورس درباره اصلاح قیمت خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر رئیس سازمان بورس درباره اصلاح قیمت خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید