درخشش اساتید دانشگاه تبریز در پنجمین جایزه ملی کتاب سال تبریز

به گزارش آخرین خبر، کتاب های تالیفی و ترجمه جمعی از اعضای هیئت علمی دانشگاه تبریز به عنوان کتاب برگزیده و شایسته تقدیر پنجمین جایزه ملی کتاب سال تبریز انتخاب شدند.

درخشش اساتید دانشگاه تبریز در پنجمین جایزه ملی کتاب سال تبریز

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، در پنجمین جایزه ملی کتاب سال تبریز، در بخش انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اثر محمدعلی پرغو، رئیس موسسه تاریخ و فرهنگ ایران و عضو هیات علمی گروه تاریخ دانشگاه تبریز، با عنوان نقش دانشگاهیان تبریز در انقلاب اسلامی شایسته تقدیر نهاده شد.

در این کتاب جریانات انقلابی موجود در دانشگاه و جنبش دانشجویی دانشگاه تبریز از ابتدا تا پیروزی انقلاب اسلامی با استفاده از اسناد، منابع دست اول و مصاحبه های انجام یافته با فعالان این عرصه مورد مطالعه و آنالیز نهاده شده است.

برپایه همین گزارش، در بخش علوم اجتماعی هم اثر ناصر صدقی از گروه تاریخ با عنوان رویکرد های تاریخی به مسئله انحطاط و عقب ماندگی ایران به عنوان اثر شایسته تقدیر انتخاب شد.

این کتاب در 5 فصل به نگارش در آمده که در بخشی از مقدمه این کتاب آمده؛ در طول دو سده اخیر، چهار جریان فکری در ارتباط با بازخوانی، شرح و تبیین مسأله انحطاط و عقب ماندگی ایران، در پرتو تاریخ نگری جدید، شکل گرفته است. این نحله ها بر اساس آراء و اندیشه های نمایندگان شاخص هر یک، تحت عنوان جریان های ناسیونالیستی، مذهبی، سوسیالیستی و لیبرالیستی طبقه بندی شده است.

در پنجمین جایزه ملی کتاب سال تبریز همچنین در بخش علوم پایه و مهندسی اثر ترجمه داود محمدزاده جسور، استاد بازنشسته دانشکده فیزیک با عنوان مقدمه ای بر کیهان شناسی به عنوان اثر برگزیده معرفی گردید.

همچنین در این دوره از جایزه ملی کتاب سال تبریز، کتاب های تکنولوژی و مدیریت گلخانه اثر منصور مطلوبی (عضو هیات علمی دانشکده کشاورزی) و احمد مکاری خواجه دیزج و حسابرسی فناوری اطلاعات (رویکرد کنترل و امنیت) اثر دکتر علیرضا فضل زاده (دانشیار و رئیس دانشکده اقتصاد و مدیریت) و سجاد نقدی به عنوان آثار شایسته تقدیر انتخاب شدند.

یادآور می گردد؛ کتاب های برگزیده شده در این دوره از جایزه کتاب سال از سوی انتشارات دانشگاه تبریز منتشر شده اند و توسط کتابخانه مرکزی، مرکز اسناد و انتشارات دانشگاه در برنامه شرکت داده شده اند.

گفتنی است؛ آئین اختتامه پنجمین جایزه ملی کتاب سال تبریز روز گذشته با حضور تعدادی از مدیران شهری در عمارت شهراری تبریز برگزار گردید.

پنجمین جایزه ملی کتاب سال تبریز با هدف افزایش سرانه مطالعه، تکریم نویسندگان، ناشران و مولفان، مترجمان و پدیدآورندگان کتاب، ترغیب جامعه به کتابخوانی، شناسایی و معرفی فعالان عرصه کتاب در راستای فعالیت های فرهنگی شهرداری تبریز برگزار گردیده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 31 خرداد 1400 بروزرسانی: 31 خرداد 1400 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1723

به "درخشش اساتید دانشگاه تبریز در پنجمین جایزه ملی کتاب سال تبریز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخشش اساتید دانشگاه تبریز در پنجمین جایزه ملی کتاب سال تبریز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید