سرمایه گذاری در طلا رکورد جدید زد

به گزارش آخرین خبر، به گزارش خبرنگاران، جدیدترین آمار شورای جهانی طلا از تقاضای سرمایه گذاری بی سابقه برای صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس (ETF) که تحت پشتوانه طلا قرار دارند، حکایت دارد. با افزوده شدن 104 تن طلا به موجودی این صندوق ها در ماه میلادی گذشته، مجموع ذخایر طلای آنها به رکورد 3621 تن رسیده است. شورای جهانی طلا تصریح نموده که دارایی های تحت مدیریت هم به بالاترین رکورد خود صعود نموده اند.

سرمایه گذاری در طلا رکورد جدید زد

مجموع طلایی که در نیمه اول سال 2020 به صندوق های ETF طلا وارد شد، 734 تن به ارزش 39.5 میلیارد دلار بود.

طبق گزارش شورای دنیای طلا، برای پی بردن به رکورد بی سابقه تقاضای بالا، کافی ست بدانیم ورود طلا به صندوق های ETF طلا در نیمه اول سال 2020 بالاتر از رکورد بالای خرید طلا توسط بانک های مرکزی در سال های 2018 و 2019 بوده و ممکن است حدود 45 درصد از فراوری دنیای طلا در نیمه اول سال 2020 را جذب کند.

با این حال تحلیلگران شورای دنیای طلا پیش بینی کردند که انتظار ندارند تقاضای سرمایه گذاری تا انتها سال قوی بماند.

به گفته این تحلیلگران، فضای مالی و ژئوپلیتیکی از سرمایه گذاری در طلا پشتیبانی می نماید و هزینه نگهداری طلا هم با پایین یا منفی ماندن نرخ های بهره بانک های مرکزی، اندک است. همچنین نگرانی های جدی نسبت به آسیب دیدن احیای مالی از اوج گیری دوباره پاندمی ویروس کرونا وجود دارد. رشد موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در بعضی از بخش های دنیا به خصوص آمریکا نشان می دهد که هنوز راه زیادی تا بازگشایی کامل اقتصادها و احیای اعتماد عمومی وجود دارد.

نگاهی به آمار منطقه ای نشان می دهد که بالاترین تقاضا در بازار ETF مربوط به آمریکای شمالی است که ماه میلادی گذشته عامل ورود 83 تن طلا به صندوق های ETF طلا بود در حالی که سهم صندوق های اروپایی 18 تن و صندوق های آسیایی 0.4 تن بود.

بر اساس گزارش کیتکونیوز، تقاضای سرمایه گذاری در صندوق های ETF طلا در نقطه مقابل تقاضای فیزیکی برای طلا به خصوص در کشورهایی مانند چین و هند قرار گرفته است. تدابیر قرنطینه و قیمت بالای طلا مانع تقاضای خرید مصرف کنندگان و سقوط آن به رکورد پایین کم سابقه ای شده است.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1280

به "سرمایه گذاری در طلا رکورد جدید زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمایه گذاری در طلا رکورد جدید زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید